Ubezpieczenie mieszkania

Ubezpiecz mieszkanie i zyskaj większe poczucie bezpieczeństwa

Mieszkanie pod kredytOblicz składkę

Przykładowe wyniki kalkulacji

Coraz więcej osób decyduje się wykupić ubezpieczenie mieszkania. Taka polisa, chociaż nie jest w stanie ochronić przed zdarzeniami losowymi, pozwala uniknąć poważnych strat finansowych w razie nieoczekiwanych sytuacji. Czasami chwila nieuwagi wystarczy, by doszło do zalania czy przepięcia. Zaś posiadanie cennych przedmiotów zawsze wiąże się z ryzykiem kradzieży – mimo dobrego zabezpieczenia nieruchomości. Chcąc uniknąć ogromnych strat, nierzadko stanowiących cały dorobek życia, należy wykupić choćby najtańsze ubezpieczenie mieszkania.

Ubezpieczenie mieszkania

Ubezpieczenie mieszkania – porównywarka uwzględni Twoje oczekiwania

Jeśli interesuje Cię ubezpieczenie mieszkania, porównanie ofert to krok w dobrym kierunku. Dzięki temu o zakresie ochrony ubezpieczeniowej zdecydujesz wyłącznie Ty. Warto bowiem mieć świadomość, że każdy właściciel nieruchomości ma swoje oczekiwania i potrzeby, więc polisa nie może być dobrana przez przypadek.

Chcąc mieć pewność, że wybierasz najlepsze ubezpieczenie mieszkania, określ m.in.:

 • przeznaczenie (tj. dla siebie, pod kredyt)
 • czas trwania umowy
 • wartość lokalu
 • wartość wyposażenia
 • posiadane zabezpieczenia przeciwpożarowe.

Ubezpieczenie mieszkania – porównanie zakresu ochrony jest ważne

Myśląc o najlepszym ubezpieczeniu mieszkania, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim zakres ochrony ubezpieczeniowej. Chociaż możesz ograniczyć się wyłącznie do kilku ryzyk, warto pomyśleć o maksymalnym zabezpieczeniu.

Każda polisa, także ubezpieczenie mieszkania online może uwzględniać szkody powstałe m.in. na skutek:

 • kradzieży mienia
 • włamania
 • aktów wandalizmu
 • zalania własnego mieszkania
 • pożaru
 • przepięcia
 • działania żywiołów.

Ponadto istotną rolę odgrywa tzw. OC w życiu prywatnym. Stanowi ono rozszerzenie polisy mieszkaniowej, pozwalając uniknąć kłopotów finansowych w razie wyrządzenia szkód osobom trzecim. Przykładowo, taka polisa uwzględnia wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela w razie zalania mieszkania sąsiadów.

Warto przy tym mieć świadomość, że ochroną ubezpieczeniową można objąć nie tylko mieszkanie, ale również pomieszczenia przynależące do nieruchomości, np. garaż / miejsce parkingowe, piwnice, strych, rowerownię, wózkownię, a nawet... domek letniskowy.

Ubezpieczenie mieszkania – porównywarka to gwarancja najniższej ceny

Jeśli interesuje Cię atrakcyjne ubezpieczenie mieszkania, porównywarka internetowa daje gwarancję najniższej ceny. Dzięki porównaniu dostępnych ofert, możesz wybrać najtańszą i jednocześnie idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.

Niech przypadek nie będzie decydował o tym, ile zapłacisz i jakie będzie ubezpieczenie mieszkania. Porównywarka to dostęp do ofert stanowiących gwarancję optymalnego zakresu polisy oraz atrakcyjnych kosztów. Skorzystaj z naszego kalkulatora, by oszacować wysokość składki obejmującej ubezpieczenie mieszkania. Cena pozytywnie Cię zaskoczy!

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie mieszkania? W pierwszej kolejności powinieneś określić jego przeznaczenie, czas trwania umowy, wartość lokalu i wyposażenia, posiadane zabezpieczenia oraz chęć zawarcia ewentualnych umów dodatkowych. Równie istotna jest kondygnacja mieszkania, orientacyjna data ostatniego remontu budynku, prowadzenie działalności gospodarczej na terenie lokalu, stałe lub tymczasowe zamieszkiwanie, a także aktualne ubezpieczenie i zniżki specjalne. Wszystkie te kryteria uwzględnia nasza porównywarka, która wyświetla najlepsze oferty polis, dobierane na podstawie wprowadzonych parametrów. W ten sposób zawężasz wybór tylko do tych propozycji, które faktycznie mogą Cię zainteresować. Dzięki współpracy z renomowanymi firmami, posiadającymi wieloletnie doświadczenie w branży ubezpieczeń zyskujesz gwarancję zaufania i najwyższy poziom świadczonych usług.

Poza podstawowym zakresem polisy, dotyczącym konstrukcji budynku, stałych elementów domu i mieszkania oraz wyposażenia otrzymujesz do dyspozycji umowy dodatkowe, które mogą obejmować m.in. kradzież z włamaniem, akty wandalizmu, stłuczenie szyb, zalanie, a także OC w życiu prywatnym. W przypadku ubezpieczenia domu oraz domu w budowie ochroną możesz objąć również garaż, budynki gospodarcze, ogrodzenia, basen, kort tenisowy i inne obiekty na terenie posesji. W razie potrzeby polisa może zawierać cesję w formie zabezpieczenia lub na rzecz kredytodawcy.

Niezależnie od tego, którą ofertę wybierzesz, otrzymujesz gwarancję najniższej ceny na rynku, możliwość rozłożenia składki ubezpieczeniowej na raty oraz szansę zakupu polisy zaledwie w kilka minut w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Jeśli zechcesz, umowa zostanie natychmiastowo dostarczona we wskazane przez Ciebie miejsce.

Ubezpieczenia mieszkania – dlaczego warto je wybrać?

Decydując się na zakup mieszkania, niejednokrotnie spełniamy marzenie o miejscu, które jest nasze, gdzie zawsze możemy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Na co dzień rzadko się nad tym zastanawiamy, ale w każdej chwili mogą nas spotkać nieprzewidziane zdarzenia losowe, takie jak zalanie, wybuch pożaru czy przepięcie. Aby się zabezpieczyć finansowo, wiele osób wykupuje ubezpieczenia mieszkania. Mogą to być zarówno ubezpieczenia od zdarzeń losowych, jak i ubezpieczenia od kradzieży z włamaniem. Oprócz ubezpieczenia nieruchomości możemy wykupić dodatkowo opcję uwzględniającą ubezpieczenie mienia, czyli zabezpieczającą ruchomości domowe. Są to elementy wyposażenia niebędące zamontowane na stałe w mieszkaniu. Mogą to być zarówno większe przedmioty, jak i niewielkie – telewizory, komputery, laptopy, sprzęt fotograficzny, muzyczny itp.

Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania i od czego zależy cena polisy?

Ubezpieczenia mieszkania należą do najchętniej wybieranych polis, dlatego też ich oferta jest szeroka i uwzględnia warianty uwzględniające zróżnicowany zakres ochrony ubezpieczeniowej. Znalezienie korzystnego ubezpieczenia od zdarzeń losowych nie stanowi obecnie problemu, podobnie jak ubezpieczenia od kradzieży z włamaniem. To, jaka polisa będzie dla Ciebie najlepsza, jest kwestią indywidualną, dlatego warto dobrze przeanalizować własne potrzeby zanim przystąpi się do wyboru ubezpieczenia. Jeśli chodzi o wysokość składki, ta zależy od kilku czynników. Cena polisy zależy od zakresu ochrony ubezpieczeniowej, czyli np. od tego, czy rozważamy zakup wyłącznie ubezpieczenia nieruchomości, czy interesuje nas też ubezpieczenie mienia. Ubezpieczając dodatkowo ruchomości domowe, musimy liczyć się z tym, że cena będzie wyższa. Towarzystwo ubezpieczeniowe z pewnością weźmie pod uwagę wartość samej nieruchomości, znajdujących się w niej przedmiotów, posiadane zabezpieczenia i czas trwania umowy ubezpieczenia. Polisa zawarta na dłuższy okres powinna mieć korzystniejszą cenę niż ubezpieczenie roczne.

Ubezpieczenie mieszkania przez Internet? To się opłaca!

W Wygodnie.pl robimy wszystko, by ułatwić znalezienie optymalnego ubezpieczenia mieszkania – skrojonego na miarę potrzeb, a przede wszystkim w dobrej cenie. Najlepszym sposobem na znalezienie takiej polisy jest skorzystanie z porównywarki, czyli bezpłatnego narzędzia dostępnego na naszej stronie. Porównywarka Wygodnie.pl to najwygodniejszy sposób na porównanie ofert poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Wystarczy, że wprowadzisz dane, na podstawie których ustalane są ceny ubezpieczeń, by po chwili otrzymać zestawienie najlepszych spośród dostępnych wariantów ubezpieczeniowych. Ubezpieczenie mieszkania online to wybór dla osób, które nie chcą przepłacać, cenią sobie czas i wygodę. Zakup polisy jest natychmiastowy, a składkę możesz bez problemu rozłożyć na raty. Nie czekaj – ubezpiecz swoje mieszkanie z Wygodnie.pl!