Ubezpiecz mieszkanie w atrakcyjnej cenie – dowiedz się, ile zapłacisz za polisę

Ubezpiecz mieszkanie w atrakcyjnej cenie – dowiedz się, ile zapłacisz za polisę

Mieszkanie to miejsce, które powinno dawać poczucie bezpieczeństwa. Zwiększysz je, wykupując odpowiednie ubezpieczenie. Dzięki temu już nie będziesz zastanawiać się, czy dojdzie do zalania mieszkania, kradzieży wyposażenia w związku z włamaniem oraz wielu innych nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Będziesz bowiem mieć świadomość, że nawet jeśli dotkną Cię nieoczekiwane sytuacje, unikniesz finansowych konsekwencji. Odszkodowanie za zaistniałe szkody uzyskasz w ramach ubezpieczenia mieszkania.

Ubezpieczenie mieszkania to nie luksus

Dla wielu osób koszt ubezpieczenia mieszkania jest sporym wydatkiem, traktując polisę jak luksus. Tymczasem luksusem jest móc pozwolić sobie na nieubezpieczenie nieruchomości, ponieważ w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych ich finansowe konsekwencje mogą być dość dotkliwe.

Dlatego pomyśl o wykupieniu ubezpieczenia, by zyskać poczucie bezpieczeństwa i bez obaw opuszczać mieszkanie – bez względu na to, czy wychodzisz tylko na kilka godzin do pracy, czy wyjeżdżasz na wakacyjny urlop.

Sprawdź, ile zapłacisz za ubezpieczenie mieszkania

Koszt ubezpieczenia mieszkania jest niższy niż Ci się wydaje. Ostateczna cena zależy jednak od wielu czynników, m.in.:

  • wartości nieruchomości;
  • zakresu ochrony ubezpieczeniowej;
  • wartości elementów wyposażenia.

Ponadto, istotną rolę odgrywa wewnętrzna polityka cenowa ustalana przez konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe.

Pamiętaj, że im szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej, tym wyższa składka. Niemniej jednak często różnice w cenie między pakietem minimalnym a pakietem rozszerzonym (pełnym) są niewielkie. Dlatego często warto rozważyć dopłatę kilkudziesięciu złotych, by zapewnić mieszkaniu pełną ochronę przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi.

Nie przepłacaj za polisę mieszkaniową

Zależy Ci na wykupieniu polisy, jednak martwisz się kosztem ubezpieczenia mieszkania? Jeśli nie lubisz przepłacać, a chcesz zapewnić sobie optymalną ochronę ubezpieczeniową, nie decyduj się na przypadkową ofertę. Dokładnie przeanalizuj dostępne propozycje, zestawiając polisy konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych. Skorzystaj przy tym z porównywarki dostępnej na Wygodnie.pl.

Dzięki porównywarce sprawdzisz, które firmy ubezpieczeniowe oferują polisy z interesującym Cię zakresem ochrony, a następnie dowiesz się, gdzie zapłacisz najmniej. W ten sposób możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Już teraz porównaj dostępne oferty ubezpieczeń mieszkania i wybierz najtańszą z opcji dostosowaną do potrzeb i oczekiwań.

Może zainteresuje Cię również