Masz pytania? Zadzwoń do nas

22 201 9001

Agenci dostępni w godzinach 8.00 - 20.00 (pon. - pt.)

lub zamów rozmowę

Ubezpieczenie mieszkania przez najemcę

Ubezpieczenie mieszkania przez najemcę

Kiedy wynajmujemy mieszkanie, nie zastanawiamy się, w jaki sposób rozwiążemy problem, gdy woda z pękniętego wężyka od pralki zaleje sąsiada z dołu lub mieszkanie zostanie okradzione i stracimy swoje cenne przedmioty. Najczęściej mieszkanie jest ubezpieczone przez właściciela, jednak ubezpieczenie to obejmuje jedynie szkody wyrządzone przez właściciela, nie przez nas. Warto więc zainwestować w ubezpieczenie mieszkania nawet, jeśli nie jest ono naszą własnością, a jedynie tymczasowym lokum. Pozwoli nam to ograniczyć ewentualne straty finansowe i zabezpieczy nasz portfel.

Nie musimy od razu obejmować polisą ubezpieczeniową wszystkiego łącznie z murami lokalu. To należy do właściciela. Najemcy powinno zależeć na ubezpieczeniu mieszkania od kradzieży oraz szkód wyrządzonych osobom trzecim (np. wspomnianemu sąsiadowi).

Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych wzbogaca swoją ofertę o ubezpieczenie dedykowane właśnie najemcom. Ubezpieczenie takie obejmuje rzeczy ruchome należące do najemcy oraz odpowiedzialność cywilną lokatora.

Komentarze

Dodaj komentarz

Porady ubezpieczeniowe

Może zainteresuje Cię również