Masz pytania? Zadzwoń do nas

22 201 9001

Agenci dostępni w godzinach 9.00 - 17.00 (pon. - pt.)

lub zamów rozmowę

Dlaczego

Wygodnie.pl?

 • Czytelny formularz
 • Wiele ofert w jednym miejscu
 • Proste zakupy
 • Bez wychodzenia z domu
 • Najniższe ceny na rynku
 • Szybka realizacja

Masz

pytania?

Zadzwoń do nas

22 201 9001

Agenci dostępni w godzinach
9.00 - 17.00 (pon. - pt.)

KNF

RZU

GIODO

UFG

Ubezpieczenie OC

Nie przepłacaj – wybierz najtańsze ubezpieczenie OCUbezpieczenie Auto Assistance w Concordia

Ubezpieczenie OC to obowiązkowa polisa regulowana Ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dotyczy ona wszystkich właścicieli zarejestrowanych pojazdów – bez względu na to, czy samochód jest użytkowany, czy nie. Oznacza to zatem, że każdy powinien wykupić polisę OC.

Ubezpieczenie OC

OC – zakres ochrony ubezpieczeniowej

Ubezpieczenie OC jest polisą, w ramach której firma ubezpieczeniowa przejmuje finansową odpowiedzialność w razie szkód wyrządzonych przez ubezpieczony pojazd. Dzięki temu sprawca kolizji drogowej nie musi wypłacać odszkodowania we własnym zakresie – dokonuje tego firma ubezpieczeniowa w ramach ważnej polisy.

Porównywarka ubezpieczeń OC – sposób na tanią polisę

Rosnące ceny OC spowodowały, że wielu kierowców poszukuje metod pozwalających na obniżenie kosztów. Niektórzy decydują się na przerwanie ochrony ubezpieczeniowej, a co za tym idzie – narażają się na kary finansowe nakładane przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG). My jednak proponujemy zupełnie inne rozwiązanie.

Jeśli interesuje Cię najtańsze ubezpieczenie OC, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Nasza porównywarka ubezpieczeń OC to praktyczne i wygodne narzędzie, dzięki któremu możesz wiele zyskać. Zestawiając oferty kilku firm ubezpieczeniowych, otrzymujesz dostęp do informacji o najlepszej ofercie na rynku.

Porównywarka ubezpieczeń OC – jak działa?

Porównywarka ubezpieczeń OC jest czymś w rodzaju internetowego kalkulatora. Wykorzystując specjalny algorytm uwzględniający indywidualne zmienne (tj. czynniki wpływające na cenę polisy), jest w stanie oszacować wysokość składki.

Wystarczy, że poprawnie uzupełnisz formularz, a w kilka minut otrzymasz informację zwrotną dotyczącą obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Nie musisz nic przeliczać, a jedynie wybrać najkorzystniejszą ofertę, jaką poda Ci porównywarka OC.

Porównywarka OC – sprawdź, ile zaoszczędzisz

Jeśli nie lubisz przepłacać, znajdujesz się we właściwym miejscu. Porównywarka OC pozwoli porównać dostępne oferty, dzięki którym możesz zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych.

Pamiętaj, że zakres polisy OC jest identyczny dla każdej firmy ubezpieczeniowej, podobnie jak maksymalne sumy gwarancyjne. Dlatego możesz mieć pewność, że nawet najtańsze ubezpieczenie będzie chroniło Cię przed finansowymi skutkami zdarzenia drogowego w takim samym stopniu jak najdroższe OC. Skoro tak, nie ma sensu przepłacać!

Porównywarka OC – postaw na renomowane firmy

Korzystając z naszej porównywarki, nie tylko stawiasz na najtańsze ubezpieczenie OC. Jednocześnie zyskujesz pewność współpracy z renomowanymi towarzystwami ubezpieczeniowymi – takimi, które stanowią synonim rzetelności, uczciwości oraz profesjonalnej obsługi klientów.

Już teraz skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń OC w Wygodnie.pl i... oszczędzaj.

Ponieważ polisa od odpowiedzialności cywilnej zawierana jest zawsze na tych samych warunkach, najistotniejszą rolę w wyborze odpowiedniej oferty powinien odgrywać ubezpieczyciel i oferowane przez niego stawki ubezpieczenia OC.

Aby porównać propozycje kilkunastu znanych firm, wystarczy uzupełnić znajdujący się na stronie formularz, uwzględniający najważniejsze czynniki w określaniu składki. Należy do nich m.in. rodzaj i marka pojazdu, rok produkcji, pojemność silnika, miejsce zamieszkania kierowcy czy data uzyskania prawa jazdy. Na ich podstawie obliczany jest koszt polisy, który może zostać opłacony jednorazowo lub w ratach. W ten sposób porównamy kilka wariantów ubezpieczenia samochodu i wybierzemy ofertę, dopasowaną do naszych możliwości finansowych. To doskonały sposób na to, by kupić OC najtaniej na rynku!

Tanie ubezpieczenie OC w podstawowym wariancie ochrony nie jest jedyną polisą, jaką oferujemy na naszej stronie. Porównywarka wygodnie.pl umożliwia również zestawienie cen ubezpieczenia AC, połączonego w atrakcyjnym pakiecie OC + AC. W odróżnieniu od obowiązkowej polisy zakres autocasco regulowany jest indywidualnie przez każdego ubezpieczyciela. Oznacza to, że w wielu przypadkach za nieznacznie wyższą składkę możemy uzyskać szerszą ochronę pojazdu. Nasza porównywarka dokładnie określi, czego będzie ona dotyczyć.

Ubezpieczenie OC

Właśnie kupiłeś samochód i musisz go ubezpieczyć? A może już niebawem kończy się ważność aktualnej polisy? Ubezpieczenie OC to Twój obowiązek jako posiadacza zarejestrowanego pojazdu. Wykup odpowiednią polisę – sprawdź, gdzie możesz liczyć na tanie OC.

Ubezpieczenie OC samochodu – zakres ochrony

Istotą obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego samochodu jest przejście finansowej odpowiedzialności przez ubezpieczyciela za szkody wyrządzone ubezpieczonym pojazdem osobom trzecim. Dzięki temu sprawca nie musi wypłacać odszkodowania we własnym zakresie – dokonuje tego towarzystwo ubezpieczeniowe.

Zgodnie z przepisami, ubezpieczenie obejmuje nie tylko szkody powstałe bezpośrednio na drodze. Polisa pokrywa również szkody, do których doszło m.in. podczas:

 • wsiadania do / wysiadania z pojazdu
 • rozładowania / załadowywania pojazdu.

Ubezpieczenie OC – od czego zależy wysokość składki?

Każdy kierowca chce mieć tanie ubezpieczenie OC. Trzeba jednak mieć świadomość, że towarzystwa ubezpieczeniowe nie stosują jednej uniwersalnej składki. Cena polisy uzależniona jest od kilku czynników, m.in.:

 • wieku kierowcy
 • doświadczenia kierowcy (liczy się data wydania prawa jazdy)
 • miejsca zamieszkania
 • rocznika pojazdu
 • marki i modelu samochodu.

Wysokość składki mogą obniżyć przyznane zniżki za bezszkodową jazdę – zgodnie z tabelą Bonus Malus ustalaną indywidualnie przez każde towarzystwo ubezpieczeniowe.

Jak wybrać tanie OC?

Chcesz wykupić tanie OC? Nie decyduj się na przypadkową ofertę – to może kosztować Cię co najmniej kilkaset złotych. Zanim podpiszesz umowę z konkretnym ubezpieczycielem, porównaj dostępne propozycje.

Skorzystaj z poniższego formularza – wypełnij go, aby poznać szacunkowe wartości składki.

Tanie ubezpieczenie OC – czy to się opłaca?

Pamiętaj, że tanie ubezpieczenie OC jest opłacalne. Zgodnie z przepisami, zakres ochrony oraz sumy gwarancyjne są regulowane ustawowo. Nie ma więc znaczenia wysokość składki – ubezpieczyciel zobowiązany do wypłaty odszkodowania osobie poszkodowanej w razie nieoczekiwanego zdarzenia losowego.

Przykładowe wyniki kalkulacji
Przykładowe wyniki kalkulacji
OC: Warto wiedzieć
 • Pamiętaj, że ubezpieczenie AC jest dobrowolne, tzn. nie ma przepisów określających jego standardowego zakresu. Każdy ubezpieczyciel ma inny produkt w swojej ofercie, a najtańsze rozwiązanie wcale nie musi należeć do najlepszych. Tanie ubezpieczenie będzie miało wąski zakres bądź też będzie przewidywało "udział własny"
 • Przy zawieraniu umowy ubezpieczenia autocasco, należy podać dokładną wartość pojazdu. Podanie wyższej wcale nie oznacza wypłaty wyższego odszkodowania przy np. kradzieży pojazdu. Takie działanie może jedynie podnieść cenę składki. Warto też pamiętać, że AC nie jest ubezpieczeniem kredytu i w większości przypdków nie pokryje kosztów kredytowych czy leasingowych.
 • Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe, a jego warunki są precyzyjnie opisane w ustawie UFG i PBUK. Dlatego przy wyborze akurat takiego ubezpieczenia można się bardziej sugerować wysokością składki czy renomą firmy ubezpieczeniowej. Jednak zawsze należy zwrócić uwagę na sposób likidacji szkód.