Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt

Kupujesz mieszkanie na kredyt? Pamiętaj o ubezpieczeniu

Mieszkanie pod kredytOblicz składkę

Zaciągając kredyt na zakup mieszkania, z bankiem związujesz się nawet na 30 lat. I chociaż masz w planach regularnie spłacać swoje zobowiązanie – miesiąc w miesiąc, nie jesteś w stanie przewidzieć zdarzeń losowych mogących dotknąć Cię w przyszłości. To z kolei oznacza niepewność, jeśli chodzi o spłatę kredytu. Niekiedy tymczasowa niezdolność do pracy, nagła choroba czy utrata zatrudnienia mogą spowodować pogorszenie sytuacji materialnej, efektem czego nie będziesz w stanie spłacić swojego zobowiązania. By się przed tym zabezpieczyć, pomyśl o wykupieniu ubezpieczenia pod kredyt.

Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt

Ubezpieczenie pod kredyt – na czym polega?

Jednym z najczęściej wymaganych warunków otrzymania kredytu hipotecznego jest ubezpieczenie mieszkania z cesją, czyli ubezpieczenie pod kredyt z przeniesieniem praw do odszkodowania na bank.

Ubezpieczeniami pod kredyt objęte są mury: od ognia, powodzi oraz innych zdarzeń losowych spowodowanych żywiołami. Dzięki temu – w razie wystąpienia niesprzyjających okoliczności – ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie.

Cesja z ubezpieczenia mieszkania sprawia, że w przypadku zaistniałej szkody to bank (a nie właściciel nieruchomości) otrzyma odszkodowanie. Warto jednak mieć świadomość, że zwykle banki zgadzają się na to, by właściciel uzyskał wsparcie finansowe pozwalające na naprawę zaistniałej szkody.

Pamiętaj, że ubezpieczenie pod kredyt obejmuje tylko mury. Chociaż taka polisa wystarczy do uzyskania kredytu, nie zapełni optymalnej ochrony. Pomyśl zatem o rozszerzeniu ubezpieczenia np. o stałe elementy mieszkania oraz jego wyposażenie. Dzięki temu zapewnisz sobie spokój i zwiększysz poczucie bezpieczeństwa.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania pod kredyt?

Ubezpieczenie pod kredyt różni się wysokością składki – w zależności od kilku istotnych parametrów. W momencie szacowania składki, znaczenie ma przede wszystkim suma ubezpieczenia – kwota maksymalnego odszkodowania wypłacanego przez ubezpieczyciela (zwykle jest to kwota odpowiadająca kwocie zaciągniętego kredytu). Rolę odgrywa także wartość nieruchomości.

Warto podkreślić, że składka na ubezpieczenie pod kredyt wyliczana jest indywidualnie dla każdego klienta. By wstępnie oszacować jej wysokość, wystarczy skorzystać z internetowego kalkulatora.

Ubezpieczenie pod kredyt – wybierz najlepsze

Zależy Ci na maksymalnej ochronie kredytowanego mieszkania? Wybierz ubezpieczenie pod kredyt dostępne w ofercie rekomendowanych firm ubezpieczeniowych.

Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, porównaj poszczególne propozycje. Sprawdź, gdzie i za jaką kwotę otrzymasz optymalny zakres ochrony ubezpieczeniowej. Dzięki temu sporo zaoszczędzisz, mogąc przeznaczyć różnicę w kwotach na spłatę choćby części raty kredytu.

Skoro możesz zaoszczędzić, po co przepłacać? Skorzystaj zatem z porównywarki na Wygodnie.pl - wypełnij formularz, by dowiedzieć się, gdzie zapłacisz najmniej.

Tanie ubezpieczenie mieszkania pod kredyt? To możliwe

Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt to jeden z wymogów stawianych przez banki. Instytucje udzielające wsparcia finansowego chcą w ten sposób zabezpieczyć się finansowo w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Chociaż ubezpieczenie pod kredyt hipoteczny kojarzy się z wysokimi kwotami, wcale tak być nie musi.

Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt – zakres

Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt to polisa, która znana jest jako ubezpieczenie murów. Obejmuje zatem ochronę elementów konstrukcyjnych od takich zdarzeń jak np.:

  • ogień
  • powódź
  • pożar.

Warto przy tym podkreślić, że ubezpieczenia domu pod kredyt, podobnie jak ubezpieczenie mieszkania pod kredyt nie obejmują elementów ruchomych, np. mienia.

Najtańsze ubezpieczenie mieszkania pod kredyt

Najtańsze ubezpieczenie mieszkania pod kredyt, chociaż jest polisą najbardziej pożądaną, nie zawsze wystarczy. Wysokość składki odzwierciedla bowiem sumę ubezpieczenia – kwotę, na którą ubezpieczona jest nieruchomość. Jeżeli składka jest niska, wypłacone odszkodowanie również będzie niskie.

Skorzystaj z poniższego formularza, aby oszacować cenę polisy mieszkania pod kredyt hipoteczny.

Warto wiedzieć

W sytuacji, gdy wartość ubezpieczonego mienia uległa zmniejszeniu, możemy zarządać od zakładu ubezpieczeń zmniejszenie sumy ubezpieczenia, a także obniżenia wartości opłacanej składki. W przypadku, w którym wartość Naszego mienia wzrasta sytuacja jest analogiczna.

Jeśli nie przeczytaliśmy dokładnie warunków ubezpieczenia (O. W. U. ) i pochopnie podpisaliśmy polisę, która okazała się być niezadowalająca, to jako osoby prywatne mamy 30 dni (licząc od dnia zawarcia umowy), żeby z tego ubezpieczenia zrezygnować. Firmy mają jedynie 7 dni na rezygnację, a w obu przypadkach należy (w w/w terminach) poinformować o tym działaniu ubezpieczyciela na piśmie.

Ubezpieczyciel może odmówić Nam wypłaty odszkodowania jeśli stwierdzi, zaniedbany przez Nas obowiązek zabezpieczenia uszkodzonego mienia, oraz tego mienia któremu ta szkoda bezpośrednio zagraża. Umyślne spowodowanie szkody, także spowoduje wstrzymanie wypłaty odszkodowania z jej wyrządzenie.