Gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie?

Gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie?

Mając własne mieszkanie, czujemy się spokojniejsi i bardziej spełnieni, niż w przypadku wynajmowania mieszkania. Nic więc dziwnego, że wyjeżdżając na urlop, czy w delegację martwimy się, czy nasze gniazdko jest całkowicie zabezpieczone przed różnymi zdarzeniami. Każda szkoda jest przecież dużym obciążeniem dla naszego portfela.

Gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie? - wybór Ubezpieczyciela

W wielu przypadkach zadajemy sobie pytanie odnośnie tego, czy wybór ubezpieczenia konkretnej marki (Zakładu Ubezpieczeń) i poleganie na jego renomie ma znaczący wpływ na jakość naszej ochrony. Z tym bywa różnie. Zadając sobie pytanie, gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie mieszkania, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na Ogólne Warunki Ubezpieczenia od danego Ubezpieczyciela. Jest do dokument, w którym są zawarte wszelkie informacje odnośnie tego, za co zostanie poniesiona odpowiedzialność, do jakich kwot i w jakich przypadkach.

Wielkie Towarzystwa Ubezpieczeniowe konkurują ze sobą nie tylko w zakresie ceny przy ubezpieczeniach mieszkań/domów, ale również zakresem ochrony i innowacyjnością swoich produktów. Za niektóre rozszerzenia jak np. ubezpieczenie Assistance, u niektórych Ubezpieczycieli musimy dopłacić, a u innych otrzymujemy ten wariant za darmo.

U jakiego pośrednika ubezpieczeniowego najlepiej wykupić ubezpieczenie?

Będąc właścicielami nieruchomości powinniśmy pomyśleć o ubezpieczeniu jej w możliwie najlepszy sposób. W tym celu udajemy się do agenta ubezpieczeniowego, który doradzi nam, jaka opcja ubezpieczenia będzie dla nas najlepsza. Jednak najważniejszy jest nasz zdrowy rozsądek i określenie tego, na czym nam zależy. Oceniając realnie zagrożenia czyhające na nasze mieszkanie, będziemy mogli zapewnić mu optymalną ochronę i co ważne, nie przepłacimy. Gdy sama tematyka związana z ubezpieczeniami mieszkania wydaje nam się zbyt trudna i zawiła, to wtedy najlepiej ubezpieczyć mieszkanie z pomocą agenta. 

Można również skorzystać z dostępnych internetowych narzędzi, takich jak kalkulatory ubezpieczenia mieszkania. W prosty sposób, wpisując interesujące nas wartości, w kilka minut możemy obliczyć wysokość ubezpieczenia i zakupić je bez wychodzenia z domu. Portale internetowe, które zajmują się sprzedażą ubezpieczeń przez Internet zatrudniają również agentów, dlatego dzwoniąc na ich infolinię, możecie poprosić o pomoc przy wypełnianiu kalkulacji.

Jakimi zasadami się kierować, kiedy chcemy ubezpieczyć mieszkanie?

Tak naprawdę to do nas należy decyzja, w którym towarzystwie ubezpieczeniowym podpiszemy umowę na ubezpieczenie mieszkania. Są jednak zasady, o których nie powinniśmy zapominać:

  • Porównaniu cen polis o takim samym zakresie ochrony w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych
  • Wykluczeniu ryzyk z zakresu ochrony, które nie zagrażają naszej nieruchomości (np. powódź)
  • Dokładnym zapoznaniu się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczeń

Wybór ubezpieczenia może nam ułatwić skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń, która w szybki sposób przedstawi nam istniejące opcje i ceny poszczególnych ubezpieczeń, chroniąc nas w ten sposób przed zbędnymi wydatkami.

Na co najlepiej zwrócić uwagę, gdy ubezpieczamy mieszkanie?

Ubezpieczając swoją nieruchomość, powinniśmy zwrócić uwagę na sposób dochodzenia roszczeń (odszkodowań) od wybranego Ubezpieczyciela. Ogólne Warunki Ubezpieczenia są swego rodzaju dokumentem prawnym, w którym opisane są warunki wypłaty odszkodowania. To z naszej strony powinniśmy zadbać np. o prawidłowość badań technicznych w mieszkaniu, odpowiednie zabezpieczenie mienia ruchomego (np. dokumentów) lub o dobór odpowiednich rozszerzeń, które uwzględnią w naszej ochronie sytuacje, na które jesteśmy narażeni.

Czy chcemy kupić standardowe ubezpieczenie mieszkania, czy uwzględniające nasze indywidualne potrzeby, warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń. Nasz kalkulator ubezpieczenia mieszkania zawiera funkcję, za pomocą której możecie dokładnie sprawdzić, co w ramach danej ceny i oferty zawiera Wasze ubezpieczenie. Gdyby jednak nadal pojawiały się niejasności, nasza infolinia służy pomocą i za darmo udzieli Państwu niezbędnych odpowiedzi, które pomogą Wam najlepiej dopsować ubezpieczenie do osobistych wymagań.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również