Masz pytania? Zadzwoń do nas

22 201 9001

Agenci dostępni w godzinach 9.00 - 17.00 (pon. - pt.)

lub zamów rozmowę

Gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie

Gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie

Mając własne mieszkanie, czujemy się spokojniejsi i bezpieczniejsi finansowo niż pozostając w czterech kątach, które do nas nie należą. Nic więc dziwnego, że wyjeżdżając na urlop czy w delegację, martwimy się, czy nasze gniazdko jest całkowicie zabezpieczone przed różnymi zdarzeniami. Każda szkoda jest przecież obciążeniem dla naszego portfela.

Będąc właścicielami nieruchomości powinniśmy pomyśleć o ubezpieczeniu jej w możliwie najlepszy sposób. W tym celu udajemy się do agenta ubezpieczeniowego, który doradzi nam, jaka opcja ubezpieczenia będzie dla nas najlepsza. Jednak najważniejszy jest nasz zdrowy rozsądek i określenie tego, na czym nam zależy. Oceniając realnie zagrożenia czyhające na nasze mieszkanie będziemy mogli zapewnić mu optymalną ochronę i, co ważne, nie przepłacimy.

Tak naprawdę to do nas należy decyzja, w którym towarzystwie ubezpieczeniowym podpiszemy umowę na ubezpieczenie mieszkanie. Są jednak zasady, o których nie powinniśmy zapominać:

  • porównanie cen polis o takim samym zakresie ochrony w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych;
  • wykluczenie z ryzyk objętych ochroną takich sytuacji, które nie zagrażają naszej nieruchomości (np. powódź);
  • dokładne zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczeń.

Wybór ubezpieczenia może nam ułatwić skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń, która w szybki sposób przedstawi nam istniejące opcje i ceny poszczególnych ubezpieczeń chroniąc nas w ten sposób przed zbędnymi wydatkami.

Komentarze

Dodaj komentarz

Porady ubezpieczeniowe

Może zainteresuje Cię również