Ubezpieczenie w podróży

Zadbaj o siebie w podróży – wykup ubezpieczenie turystyczne

IndywidualneOblicz składkę
Grupowe / rodzinneOblicz składkę
Indywidualne na narty
i snowboard
Oblicz składkę

Przykładowe wyniki kalkulacji

Wyjeżdżając w podróż, wiele osób snuje plany o beztroskich wakacjach. Rzadko kto myśli o zdarzeniach losowych, które – choć pojawiają się rzadko – mogą skutecznie popsuć urlopowy wypoczynek. Dlatego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne – porównywarka pomoże wybrać najkorzystniejszą ofertę. Dzięki temu będziesz mógł podróżować – po Polsce i za granicą – z większym poczucie bezpieczeństwa i spokojem.

Ubezpieczenie turystyczne

Zakres ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie turystyczne zapewnia kompleksową ochronę ubezpieczeniową trwającą od pierwszego do ostatniego dnia wczasów – bez względu na to, czy urlop spędzasz w Polsce, czy za granicą.

Polisa turystyczna charakteryzuje się szerokim zakresem ochrony. W zależności od konkretnej oferty może obejmować m.in.:

  • następstwa nieszczęśliwych wypadków
  • pokrycie kosztów leczenia w podróży
  • refundację wydatków związanych z transportem w nagłych sytuacjach
  • ubezpieczenie bagażu.

W razie potrzeby możesz rozszerzyć umowę o wypadki powstałe na skutek uprawiania sportów ekstremalnych i wyczynowych czy udziału w turniejach. Przydatną opcją jest również zwrot kosztów biletów lotniczych i odwołania noclegu w przypadku rezygnacji z wyjazdu. Szczegółowe warunki polisy wraz z przewidzianymi umowami dodatkowymi znajdziesz w dokumencie OWU dołączonym do każdej oferty.

Ubezpieczenie turystyczne – porównywarka pomoże podjąć właściwą decyzję

Porównywarka ubezpieczeń turystycznych to praktyczne narzędzie, dzięki któremu wybierzesz idealnie dopasowaną polisę na czas podróży. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy oferty renomowanych i docenianych firm ubezpieczeniowych, które przejmują na siebie finansową odpowiedzialność w razie wystąpienia szkody w czasie podróży.

Jak działa porównywarka ubezpieczeń turystycznych?

Aby uzyskać dostęp do aktualnych polis, wystarczy podać czas pobytu w podróży, datę urodzenia, cel podróży oraz informację o tym, czy osoba zainteresowana ubezpieczeniem przebywa obecnie na terenie Polski.

Kolejny krok to określenie ewentualnych rozszerzeń ochrony np. o wypadki związanych z pracą poza granicami kraju, wypadkami powstałymi jako skutek uprawiania sportów ekstremalnych / wyczynowych, itp.

Porównywarka ubezpieczeń turystycznych – sprawdź, ile zapłacisz

Dzięki porównywarce otrzymujesz dostęp do najlepszych ofert ubezpieczenia turystycznego. Znając zakres konkretnych polis, możesz sprawdzić szacowaną wysokość składki. Zostanie ona obniżona, jeśli posiadasz specjalną zniżkę.

Ubezpieczenie turystyczne – porównywarka pomoże Ci zaoszczędzić

Masz już świadomość, jak ważne jest ubezpieczenie turystyczne? Porównywarka dostępna w serwisie Wygodnie.pl pozwoli Ci zaoszczędzić. Zestawiając oferty poszczególnych firm ubezpieczeniowych i analizując je pod względem zakresu polisy oraz kosztów, możesz sporo zaoszczędzić.

Nie lubisz przepłacać? Porównywarka ubezpieczeń turystycznych to świetne narzędzie, dzięki któremu możesz wiele zyskać.

Uzupełnij formularz już teraz i wybierz polisę podróżną dostosowaną do Twoich potrzeb i oczekiwań.


Dzięki zakupowi polisy turystycznej zyskujesz kompleksową ochronę ubezpieczeniową, trwającą od momentu rozpoczęcia podróży i kończącą się w chwili powrotu do kraju.

Obejmuje ona następstwa nieszczęśliwych wypadków, pokrycie kosztów leczenia w podróży, refundację wydatków związanych z transportem w nagłych sytuacjach oraz ubezpieczenie bagażu. W razie potrzeby możesz rozszerzyć umowę o wypadki powstałe na skutek uprawiania sportów ekstremalnych i wyczynowych czy udziału w turniejach. Przydatną opcją jest również zwrot kosztów biletów lotniczych i odwołania noclegu w przypadku rezygnacji z wyjazdu. Szczegółowe warunki polisy wraz z przewidzianymi umowami dodatkowymi znajdziesz w dokumencie OWU, dołączonym do każdej oferty.

Aby uzyskać dostęp do aktualnych polis, wystarczy podać czas pobytu za granicą, datę urodzenia, cel podróży oraz informację o tym, czy osoba zainteresowana ubezpieczeniem przebywa obecnie na terenie Polski. Następnie określamy ewentualne rozszerzenia ochrony, które mogą dotyczyć wypadków związanych z pracą poza krajem lub powstałych wskutek uprawiania sportów, wypraw do miejsc charakteryzujących się ekstremalnymi warunkami klimatycznymi, nagłego zaostrzenia przewlekłej choroby oraz ubezpieczenia bagażu. Jeśli posiadamy zniżkę specjalną, wpisujemy ją w odpowiednie pole.