Ubezpieczenie mieszkania – online nie tylko wybierzesz, ale i zakupisz

Ubezpieczenie mieszkania – online nie tylko wybierzesz, ale i zakupisz

Rośnie zainteresowanie ofertą towarzystw ubezpieczeniowych w zakresie polis mieszkaniowych. Polacy coraz częściej decydują się na wykupienie ubezpieczenia, ponieważ mają świadomość zagrożeń oraz konsekwencji nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Teraz ubezpieczenie mieszkania online można nie tylko wybrać, ale również kupić. Czy to się opłaca?

Ubezpieczenia nieruchomości online to świetna propozycja dla osób, które lubią być niezależne i same podejmować decyzje – również te związane z ochroną ubezpieczeniową. Możliwość skorzystania z porównywarki internetowej pozwala jednak nie tylko na zestawienie aktualnych ofert, ale również dopełnienie formalności z konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Jak wykupić ubezpieczenie nieruchomości online?

Wykupienie ubezpieczenia nieruchomości przez internet to zaledwie kilka prostych kroków. Można tego dokonać bezpośrednio w serwisie porównującym oferty polis mieszkaniowych. W jaki sposób?

Krok 1. Wypełnij krótki formularz, podając swoje dane.

Krok 2. Wybierz ofertę, która spełnia Twoje oczekiwania pod względem zakresu ochrony, wysokości składki, sumy ubezpieczenia oraz innych parametrów.

Krok 3. Wprowadź swoje dane osobowe.

Krok 4. Opłać polisę i wydrukuj gotowy dokument.

Uiszczając pełną składkę lub pierwszą ratę (w zależności od wybranego wariantu płatności), polisa staje się aktywna. Wypełnienie formularza, wprowadzenie danych osobowych czy nawet wydrukowanie dokumentu nie są czynnościami wiążącymi. Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się w momencie uregulowania należności wobec towarzystwa ubezpieczeniowego.

Po dokonaniu płatności, otrzymasz od ubezpieczyciela dokument – polisę z numerem i pieczątką.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie mieszkania online?

Ubezpieczenie nieruchomości online to korzystne rozwiązanie, dzięki któremu można wiele zyskać.

  • Oszczędność czasu

Żeby podpisać umowę ubezpieczeniową, wcale nie trzeba wychodzić z domu. To świetne rozwiązanie w przypadku, gdy osoba ubezpieczająca musi pokonać wiele kilometrów, by dotrzeć do agenta ubezpieczeniowego czy placówki towarzystwa ubezpieczeniowego.

Decydując się na wykupienie ubezpieczenia nieruchomości online, wystarczy tak naprawdę wykonać zaledwie kilka kliknięć. Sprowadzają się one do wypełnienia formularza.

  • Możliwość porównania ofert "na spokojnie"

Często ubezpieczenie mieszkania wybierane jest pod wpływem chwili czy nawet presji ze strony agenta ubezpieczeniowego. Nierzadko skutkuje to np. niedostosowaniem zakresu ochrony ubezpieczeniowej czy przepłacaniu za polisę.

Wybierając ubezpieczenie mieszkania online, dostępne oferty można porównać bez pośpiechu. Mając czas na wnikliwą analizę każdej z propozycji, prawdopodobieństwo wyboru dobrze dopasowanej polisy jest znacznie większe.

  • Oszczędność pieniędzy

Oferty towarzystw ubezpieczeniowych różnią się między sobą wysokością składek. Wynika to z faktu indywidualnej kwotacji na podstawie własnej polityki cenowej i szacowania ryzyka ubezpieczeniowego.

Porównując ubezpieczenie mieszkania online i wykupując ofertę przez internet, można sporo zaoszczędzić. Porównywarki wskazują na różnice rzędu nawet kilkuset złotych.

Może zainteresuje Cię również