Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach?

Poznaj nasze porady ubezpieczeniowe i... wybieraj polisy świadomie

Meksyk - wakacje po drugiej stronie globu

Meksyk - wakacje po drugiej stronie globu

Dlaczego Meksyk jest tak ciekawym i atrakcyjnym państwem pod względem podróżowania? Jak prawidłowo przygotować się do takiej wyprawy i co warto zwiedzić?

CZYTAJ DALEJ

Accredited - wypowiedzenie OC

Accredited - wypowiedzenie OC

Accredited to maltańskie towarzystwo ubezpieczeniowe, które oferuje swoje produkty w Polsce za pośrednictwem ToleranceIns. W jaki sposób można złożyć wypowiedzenie OC? Z kim należy się skontaktować?

CZYTAJ DALEJ

WEFOX - wypowiedzenie OC

WEFOX - wypowiedzenie OC

W jaki sposób złożyć wypowiedzenie OC WEFOX? Gdzie wysłać informacje? Kiedy można to zrobić i kto obsługuje wybrany zakład ubezpieczeń w Polsce?

CZYTAJ DALEJ

Interrisk AC i Pakiet Auto+ - ubezpieczenie samochodu

Interrisk AC i Pakiet Auto+ - ubezpieczenie samochodu

Jak wyglądają Ogólne Warunki Ubezpieczenia Autocasco od Interrisk. Jakie są wyłączenia odpowiedzialności ochrony? Dla jakich pojazdów jest przeznaczony Pakiet Auto+. Czym jest ubezpieczenie Intercasco?

CZYTAJ DALEJ

Ubezpieczenie od przepięć - to właściwie jakie?

Ubezpieczenie od przepięć - to właściwie jakie?

Czym jest ubezpieczenie od przepięć? Jak się zabezpieczyć przed tego typu zdarzeniami? Czy istnieje odpowiednie ubezpieczenie?

CZYTAJ DALEJ

Samochody kombi - co przemawia na ich korzyść?

Samochody kombi - co przemawia na ich korzyść?

Dlaczego w Polsce wiele osób decyduje się na zakup auta z nadwoziem typu kombi? Co przemawia na korzyść takiej budowy samochodu? Jakie są najpopularniejsze modele i na co zwrócić uwagę przed wyborem takiego auta?

CZYTAJ DALEJ

Rynek ubezpieczeń jest bardzo rozbudowany i zróżnicowany. W Polsce działa co najmniej kilkanaście renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych, których oferta – choć zbliżona do siebie – może różnić się szczegółami. Zaś właśnie te niuanse często wpływają na przewagę jednego ubezpieczenia nad pozostałymi. Dlatego warto poznać najważniejsze informacje dotyczące polis, by z większą świadomością i rozwagą korzystać z ofert towarzystw ubezpieczeniowych.

Porady ubezpieczeniowe – cenne źródło wiedzy

Jeśli chcesz poznać zawiłości tej branży, porady ubezpieczeniowe będą cennym źródłem informacji. Dzięki zamieszczanym regularnie artykułom poznasz wiele istotnych danych, dzięki którym wybór odpowiedniej polisy nie będzie już dla Ciebie tak wielkim problemem.

Poznaj rodzaje ubezpieczeń

Dostępne poniżej porady ubezpieczeniowe dotyczą większości polis dostępnych na rynku. Z artykułów dowiesz się więcej na temat:

  • ubezpieczenia komunikacyjnego – obejmującego takie polisy jak np. OC, AC, NNW
  • ubezpieczenia podróżnego – dzięki któremu będziesz mógł podróżować z większym komfortem i poczuciem bezpieczeństwa
  • ubezpieczenia majątkowego – obejmującego ubezpieczenie mienia oraz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym
  • ubezpieczenia zdrowotnego – dającego dostęp do prywatnej opieki medycznej
  • ubezpieczenia na życie – pozwalającego zabezpieczyć finansowo siebie i swoją rodzinę w przyszłości
  • ubezpieczenia nieruchomości – dedykowanego firmom.

Dowiedz się, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie

Zamieszczone niżej porady ubezpieczeniowe pozwalają odpowiedzieć na dość ważne pytanie: jak wybrać najlepszą polisę. Warto bowiem mieć świadomość, że pospiesznie podjęta decyzja może okazać się złym wyborem, np. niegwarantującym odpowiedniego zakresu ochrony lub uwzględniającym zbyt małą sumę ubezpieczenia.

Wybierając polisę, warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

  • suma ubezpieczenia
  • zakres ochrony ubezpieczeniowej
  • wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Ważne jest również, by określić swoje oczekiwania względem ochrony – dzięki temu uda się wybrać tylko te rodzaje ubezpieczeń, które faktycznie są przydatne. Przykładowo, jeśli sporo podróżujesz – niezbędna będzie polisa turystyczna, jednak bez ubezpieczenia dla narciarzy, skoro nie jeździsz na nartach czy snowboardzie.

Sprawdź, od czego zależy wysokość składki

Dzięki poradom ubezpieczeniowym dowiesz się, dlaczego nie da się jednoznacznie wskazać wysokości składki polisy. Warto bowiem mieć świadomość, że cena ubezpieczenia zależy od wielu czynników, które uwzględniają ryzyko związane z konkretną osobą.

Dlatego ubezpieczyciel, przy wyliczaniu wysokości składki, bierze pod uwagę takie parametry jak: wiek ubezpieczonego, zakres ochrony, miejsce zamieszkania, płeć, itp. Mogą się one różnić w zależności od rodzaju polisy.

Już teraz zapoznaj się z aktualnymi poradami dotyczącymi ubezpieczeń, dzięki czemu już niebawem o polisach będziesz wiedzieć wszystko.