Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu mieszkania?

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu mieszkania?
 1. Nie ubezpieczajmy mieszkania od wszystkich możliwych i niemożliwych zdarzeń.

  Każdemu z nas zależy na maksymalnej ochronie, jednak im większy zakres ubezpieczenia, tym wyższe koszty. Doradca ubezpieczeniowy powinien ocenić, na jakie ryzyko jesteśmy narażeni, a następnie zaproponować nam optymalny wariant ubezpieczenia. Jeśli więc mieszkamy na terenie, na którym powódź nam nie straszna, możemy wykluczyć takie ryzyko z polisy.

 2. Zabezpieczmy mieszkanie przed wykupieniem polisy.

  Jeśli nasze mieszkanie zostanie wyposażone w zabezpieczenia przed pożarem czy włamaniem, otrzymamy od ubezpieczyciela zniżki. Po wstawieniu drzwi antywłamaniowych możemy otrzymać nawet 15% zniżki, Jeśli w naszym mieszkaniu znajdują się zraszacze przeciwpożarowe, ubezpieczyciel obniży koszt polisy o nawet 20%, natomiast w przypadku, gdy nasze mieszkanie jest usytuowane na osiedlu strzeżonym, polisa będzie tańsza do 30%.

 3. Płacenie „z góry” oznacza zniżkę

  Chociaż opłacenie całego ubezpieczenia z góry może wydawać się dość obciążającym domowy budżet wydatkiem, najczęściej skutkuje obniżeniem kwoty ubezpieczenia od 5 do 15%.

 4. Utrzymujmy kontakt z ubezpieczycielem

  Nawet w przypadku, gdy z naszym mieszkaniem nie dzieje się nic złego, powinniśmy utrzymywać kontakt z ubezpieczycielem. Jeśli przeprowadzamy naprawy lub remont, który może podnieść wartość naszego mieszkania, powinniśmy zgłosić ten fakt ubezpieczycielowi. W przeciwnym wypadku, w sytuacji, gdy zajdzie potrzeba wypłacenia odszkodowania, suma nam wypłacana będzie określona na podstawie wcześniejszej wartości nieruchomości i może nie pokryć faktycznie poniesionych strat.

 5. Kupujmy polisy w pakiecie

  Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje atrakcyjne zniżki dla klientów, którzy wykupują jednocześnie ubezpieczenie mieszkania, samochodu lub inne ubezpieczenia. W takich przypadkach możemy liczyć na zniżki sięgające nawet do 20%.

Może zainteresuje Cię również