Jak sprawdzić ważność ubezpieczenia OC?

Jak sprawdzić ważność ubezpieczenia OC?

Przerwanie ciągłości ubezpieczenia OC wiąże się z koniecznością zapłaty kary nakładanej przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Znacznie poważniejsze konsekwencje może mieć prowadzenie pojazdu bez ważnej polisy, kiedy dojdzie do wypadku i będziemy musieli pokryć koszty odszkodowania z własnej kieszeni. Co zrobić, gdy nie wiemy, czy nasze ubezpieczenie OC nie straciło ważności? Najprościej zajrzeć do umowy, jaką zawarliśmy z ubezpieczycielem. Jeśli jednak chwilowo nie mamy do niej dostępu, jest jeszcze inny sposób – dla wielu osób najwygodniejszy. Oto jak sprawdzić ważność ubezpieczenia OC w ciągu kilku chwil!

Prosty sposób na sprawdzenie ważności ubezpieczenia OC

Powodów, dla których nie możemy zajrzeć do umowy zawartej z ubezpieczycielem może być kilka. Choć takich dokumentów zawsze lepiej pilnować, czasem może się zdarzyć, że zawieruszy się pośród innych. Nie zawsze mamy czas, by jej szukać. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny udostępnił narzędzie online, które pozwala w ciągu kilku sekund sprawdzić ważność ubezpieczenia OC w danym dniu dla wybranego pojazdu. W ten sposób, można łatwo sprawdzić ważność własnej polisy lub np. polisy sprawcy wypadku, jeśli uczestniczyliśmy w kolizji drogowej i zależy nam na sprawdzeniu ważności ubezpieczenia OC sprawcy. Co ważne, narzędzie udostępniane przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny jest bezpłatne, a wyniki udostępniane są natychmiast po wypełnieniu formularza.

Wypełnij formularz i zdobądź interesujące Cię informacje

Wiemy już, gdzie sprawdzić ważność ubezpieczenia OC. Jak to zrobić? Wystarczy uzupełnić poszczególne pola formularza, wprowadzając numer rejestracyjny auta lub jego numer VIN, interesującą nas datę i kraj (w przypadku zdarzenia). Po naciśnięciu przycisku „Sprawdź” powinna wyświetlić się informacja, czy dane auto jest objęte ochroną. Trzeba jednak mieć świadomość, że są przypadki, gdy wyświetlony zostaje komunikat „Brak danych”. Może to mieć związek z brakiem ubezpieczenia pojazdu, ale też z opóźnieniem w przekazaniu danych do UFG przez Zakład Ubezpieczeń, ich odrzuceniu np. przez niską jakość tych danych lub też zaistnienia innego rodzaju nieprawidłowości. Mimo to, narzędzie do sprawdzania ważności ubezpieczenia OC dostępne na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w większości przypadków sprawdza się doskonale i zapewnia nam dostęp do interesujących nas informacji.

Brak ważnej polisy? Skorzystaj z Wygodnie.pl

Jeśli ważność Twojej polisy skończyła się lub wkrótce dobiegnie końca, koniecznie wypróbuj nasz kalkulator OC. To najlepszy sposób na zakup polisy bez przepłacania. Nasz kalkulator OC pomoże Ci oszacować wysokość składki, porównać oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych i w efekcie zaoszczędzić czas i pieniądze. Wystarczy, że wypełnisz formularz, udostępniając podstawowe dane niezbędne do ubezpieczenia Twojego pojazdu. Jeżeli obok ubezpieczenia OC interesuje Cię również autocasco, nasz kalkulator OC AC pozwoli Ci wyliczyć składkę. Nie czekaj – już dziś ubezpiecz swoje auto wygodnie, szybko i w najkorzystniejszej cenie!

Może zainteresuje Cię również