Jak sprawdzić ubezpieczenie OC?

Jak sprawdzić ubezpieczenie OC?

Nie pamiętasz, kiedy kończy się Twoje ubezpieczenie OC, a nie możesz znaleźć umowy zawartej z ubezpieczycielem? Twoja umowa nie jest kompletna? Brałeś udział w wypadku i chcesz upewnić się, że jego sprawca posiada ważną polisę? Jeśli zastanawiasz się, jak sprawdzić ubezpieczenie OC - jesteś w dobrym miejscu! Oto prosty i wygodny sposób na zweryfikowanie podstawowych informacji o ubezpieczeniu OC dowolnego pojazdu!

Bezpłatne narzędzie do sprawdzania ubezpieczenia OC

W jaki sposób sprawdzić ważność ubezpieczenia OC? To naprawdę bardzo proste. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny posiada na swojej stronie całkowicie bezpłatne narzędzie, które pozwala zrobić to w ciągu kilku sekund. Wystarczy wypełnić krótki formularz, uzupełniając podstawowe informacje, takie jak numer VIN pojazdu bądź też jego numer rejestracyjny, a także interesującą nas datę i kraj (w przypadku zdarzenia). Po naciśnięciu przycisku „Sprawdź” powinniśmy otrzymać interesujące nas informacje o ubezpieczeniu OC dla wskazanego pojazdu. Jeśli pojazd jest ubezpieczony, wyświetli nam się m.in. numer polisy oraz nazwa i dane towarzystwa ubezpieczeniowego, w jakim została wykupiona. Kompletną weryfikację będziemy mogli dodatkowo pobrać w formie pliku PDF. Dane są generowane automatycznie, zgodnie ze stanem bazy Ośrodka Informacji UFG na dany dzień.

Co jeszcze warto wiedzieć o narzędziu dostępnym na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego?

Narzędzie dostępne na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w większości przypadków jest nieocenione i ekspresowo podaje interesujące nas informacje. Może się jednak zdarzyć, że zamiast nich zobaczymy na ekranie komunikat „Brak danych”. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy w systemie nie ma danego pojazdu, gdy występują opóźnienia w przekazaniu danych do UFG przez zakład ubezpieczeń lub nastąpiło ich odrzucenie np. z powodu niskiej jakości. Wówczas najlepiej jest skontaktować się bezpośrednio z ubezpieczycielem lub Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym, aby zweryfikować ważność polisy. Jeśli nie mamy pewności, czy nasze ubezpieczenie OC nie kończy się, lepiej się nie wahać. Posiadanie ważnego ubezpieczenia OC to obowiązek właściciela każdego pojazdu zarejestrowanego w Polsce. Spóźnienie się z jego wykupieniem nawet o kilka dni lub co gorsza, spowodowanie kolizji drogowej bez ważnej polisy może wiązać się z bardzo przykrymi, a przede wszystkim kosztownymi konsekwencjami…

Kończy Ci się polisa? Znajdź ją na Wygodnie.pl

Koniec ważności ubezpieczenia OC Twojego pojazdu zbliża się wielkimi krokami? Nie czekaj i już teraz znajdź najkorzystniejszą cenowo polisę. Nasza porównywarka OC pomoże Ci porównać dostępne oferty. Stworzona przez nas porównywarka OC to bardzo praktyczne narzędzie, które pomoże Ci taniej ubezpieczyć pojazd – szybko, bez wychodzenia z domu i wygodnie. Wszystko, co musisz zrobić, to uzupełnić prosty formularz zawierający podstawowe informacje. Nasze propozycje poznasz od ręki. Zaoszczędzić możesz naprawdę sporo. Sprawdź i przekonaj się o tym już dziś!

Może zainteresuje Cię również