Kalkulator ubezpieczenia OC / OC+AC

Kalkulator ubezpieczenia OC na Wygodnie.pl

Kalkulator ubezpieczenia OC


Odpowiedz na pytania, pozwoli nam to najlepiej dopasować ofertę do Twoich potrzeb

Dane ubezpieczanego pojazdu


Numer rejestracyjny

Informacje o użytkowaniu pojazdu


Instalacja gazowa
Czy pojazd będzie użytkowany za granicą?
Czy pojazd pochodzi z importu?
Czy pojazd jest zarejestrowany w Polsce?
Podaj datę pierwszej rejestracji pojazdu
Podaj datę ważności badania technicznego
Jak pojazd jest wykorzystywany?
Gdzie najczęściej parkujesz pojazd w nocy?
Aktualny przebieg pojazdu
Planowany roczny przebieg pojazdu
Rok zakupu pojazdu

Właściciele pojazdu


Główny właściciel pojazdu


Imię
Nazwisko
PESEL
Kod pocztowy
Miasto
Czy właściciel posiada prawo jazdy?
Data uzyskania pierwszego prawa jazdy
Data uzyskania prawa jazdy musi być o 16 lat większa od daty urodzenia
Od ilu lat właściciel posiada ubezpieczenie OC?
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i udostępnianie podanych danych osobowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia zgodnie z Regulaminem serwisu Wygodnie.pl oraz Klauzulą informacyjną.

Upowaznienia do prowadzenia pojazdu


Czy pojazd będzie regularnie użytkowany przez innego kierowcę poza właścicielem?

Okres ubezpieczenia


Od kiedy potrzebujesz nowego ubezpieczenia?
Koniec ubezpieczenia

Dodatkowe


Kod specjalny
Pokaż oferty

Sprawdź, ile zapłacisz za polisę i nie przepłacaj

Ubezpieczenie OC jest obowiązkową polisą, w ramach której ubezpieczyciel przejmuje finansową odpowiedzialność w razie zdarzenia drogowego spowodowanego przez osobę kierującą ubezpieczonym pojazdem. Wykupując polisę OC wcale jednak nie musisz płacić dużo – wystarczy, że porównasz dostępne oferty, wykorzystując kalkulator ubezpieczenia OC.


ubezpieczenie oc samochodu

Ile kosztuje polisa OC?

Wysokość składki OC zależy od wielu czynników związanych z ryzykiem ubezpieczeniowym dotyczącym konkretnego kierowcy. Oznacza to, że każdy ubezpieczyciel – na podstawie własnych parametrów – dokonuje oceny i wylicza odpowiednią składkę.

Jeśli chodzi o cenę OC, jest ona zależna przede wszystkim od:

 • wieku i doświadczenia kierowcy
 • rocznika pojazdu
 • miejsca zamieszkania
 • posiadanych zniżek wypracowanych za bezszkodową jazdę
 • dodatkowych rabatów, np. za wykupienie pakietu OC + AC oraz innych polis dostępnych w ofercie ubezpieczyciela.

Statystyki pokazują, że różnica między najdroższym a najtańszym ubezpieczeniem OC (wyliczanym dla tego samego kierowcy) może wynieść nawet 100%. Decydując się na przypadkową ofertę, można wiele stracić – szczególnie, jeśli wybierzesz wariant najdroższy.

Pamiętaj, że zakres ochrony ubezpieczeniowej jest identyczny w każdej firmie ubezpieczeniowej – bez względu na wysokość składki. Dlatego nie warto przepłacać – nawet najtańsza polisa zapewni ochronę ubezpieczeniową w razie spowodowania zdarzenia drogowego.

Jak działa kalkulator ubezpieczenia OC?

Kalkulator ubezpieczenia OC jest prostym i wygodnym narzędziem, dzięki któremu szybko oszacujesz wysokość składki. Dzięki temu dowiesz się, z którym ubezpieczycielem warto podpisać umowę na atrakcyjnych warunkach.

Działanie kalkulatora oparte jest o specjalny algorytm, który wylicza wysokość składki na bazie wprowadzonych danych. Wystarczy więc wypełnić formularz, podając najważniejsze informacje dotyczące pojazdu oraz właściciela auta, by w kilka minut otrzymać zestawienie dostępnych ofert.

Cały proces zajmuje niewiele czasu – warto go więc poświęcić, by uzyskać rzetelne dane.

Dlaczego warto wykorzystać nasz kalkulator ubezpieczenia OC?

Jeśli chcesz wybrać najtańszą obowiązkową polisę komunikacyjną, nie przepłacaj. Wykorzystaj nasz kalkulator ubezpieczenia OC, by wyliczyć wysokość składki i wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę.

Korzystając z kalkulatora na Wygodnie.pl:

 • oszczędzasz czas – wszystkie oferty zebraliśmy w jednym miejscu
 • masz dostęp do polis dostępnych u renomowanych i zaufanych towarzystw ubezpieczeniowych
 • na polisie OC możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych
 • możesz otrzymać dodatkowe zniżki przy zakupie OC wraz z AC.

Już teraz wypełnij formularz, by uzyskać informacje na temat wysokości składki. Sprawdź, gdzie zapłacisz najmniej i... skorzystaj z oferty.

Kalkulator OC – oszacuj wysokość składki

Chcesz wykupić obowiązkową polisę samochodową, ale przerażają Cię wysokie składki? Kalkulator OC to praktyczne narzędzie, dzięki któremu odnajdziesz atrakcyjną ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i oczekiwań. Wystarczy, że na analizę poświęcisz zaledwie kilka minut – dzięki temu zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Kalkulator składki OC znajdzie bowiem wiele ofert rekomendowanych i zaufanych towarzystw ubezpieczeniowych działających na terenie Polski.

Kalkulator OC – jak działa?

Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC, kalkulator internetowy działa na prostej zasadzie. Cała procedura sprowadza się do wypełnienia formularza – trzeba odpowiedzieć na kilka zadawanych pytań. Na podstawie odpowiedzi, algorytm wykonuje porównanie OC – kalkulator wskazuje konkretne oferty ubezpieczycieli wraz z cenami.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC?

Zastanawiasz się, ile zapłacisz za OC? Kalkulator szybko oszacuje wysokość składki. Narzędzie weźmie przy tym pod uwagę takie parametry jak:

 • wiek kierowcy
 • data wydania prawa jazdy
 • rocznik pojazdu
 • marka i model samochodu
 • miasto.

Kalkulator OC uwzględnia również zniżki przyznane przez towarzystwo ubezpieczeniowe za bezszkodową jazdę.

Kalkulator ubezpieczenia OC – dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy warto wykorzystać kalkulator ubezpieczenia samochodu? Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści – warto więc poświęcić chwilę na wypełnienie formularza.

Jeśli interesują Cię ubezpieczenia OC, kalkulator:

 • pomoże oszacować wysokość składki
 • pozwoli porównać dostępne oferty
 • przyniesie sporą oszczędność czasu.

Ponadto kalkulator ubezpieczeń OC pozwala uzyskać dodatkową zniżkę – jeśli zdecydujesz się wykupić OC i AC w pakiecie. Unikasz przy tym przepłacania poprzez porównanie OC – kalkulator wskaże najtańszą i najdroższą ofertę ubezpieczeniową.

Wykorzystaj kalkulator ubezpieczenia OC – przekonaj się, jak dużo czasu i pieniędzy możesz zaoszczędzić.

Ubezpieczenie OC dla właściciela pojazdu

Ubezpieczenie OC przeznaczone jest dla posiadaczy każdego pojazdu zarejestrowanego w Polsce. To obowiązkowe ubezpieczenie samochodu gwarantuje ochronę w przypadku, gdy właściciel pojazdu lub osoba kierująca nim spowoduje wypadek. Kiedy już dojdzie do takiego zdarzenia, to ubezpieczyciel pokrywa koszty wyrządzonych krzywd. Naprawa uszkodzonego pojazdu poszkodowanego lub leczenie i rehabilitacja poszkodowanego mogą okazać się bardzo kosztowne. Właśnie dlatego tak ważne jest, by zawsze mieć wykupione OC. Dlaczego jeszcze nie powinniśmy o nim zapominać? Należy pamiętać, że obowiązek posiadania ubezpieczenia OC ma również podłoże prawne. Reguluje to Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, zgodnie z którą ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych należy do tej grupy. Brak ważnego ubezpieczenia samochodu lub nawet krótkotrwałe przerwanie jego ciągłości wiąże się z karą nakładaną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Jej wysokość jest uzależniona od rodzaju pojazdu i długości przerwy w ubezpieczeniu.

Co obejmuje polisa OC?

Ubezpieczenie OC zadziała wtedy, gdy prowadząc samochód, wyrządzimy komuś szkodę. Może to być zarówno szkoda rzeczowa, jak i osobowa. Co ważne, ubezpieczenie jest przypisane do pojazdu (nie do właściciela!). Oznacza to, że skorzysta z niego zarówno właściciel, jak i każda inna osoba kierująca pojazdem. Ubezpieczenie OC obejmuje wszelkiego rodzaju kolizje, w tym nawet drobne stłuczki, ale też szkody powstałe przy wsiadaniu do auta, wysiadaniu z niego, szkody powstałe podczas załadunku i wyładunku, postoju itp. Istnieją jednak szczególne przypadki, kiedy polisa nie zadziała. Z jej zakresu wyłączone są m.in. szkody dotyczące przewożonych za opłatą ładunków, przesyłek, bagaży, a także szkody polegające na zanieczyszczeniu lub też skażeniu środowiska. Mimo to zakres ubezpieczenia OC można uznać za szeroki. Jeśli jednak zależy nam na pełniejszej ochronie, warto rozejrzeć się również za innymi ubezpieczeniami, takimi jak np. Autocasco (AC).

Oferty ubezpieczenia OC – na które najlepiej postawić?

Przed zakupem ubezpieczenia OC co roku staje każdy kierowca. Poszczególne oferty ubezpieczenia OC zawsze różnią się od siebie ceną, ale czy wysokość składki rzutuje na zakres ubezpieczenia? Odpowiadamy: w żadnym wypadku, jest on bowiem regulowany ustawowo. Innymi słowy – niezależnie od tego, którą polisę wybierzemy, zawsze zostajemy objęci taką samą ochroną. Ustawa nie reguluje jednak ceny polisy - towarzystwa ubezpieczeniowe ustalają ją indywidualnie. W efekcie każdy kierowca szuka po prostu najtańszego ubezpieczenia OC tak, by niepotrzebnie nie przepłacać. Istnieje wiele sposobów na to, by znaleźć najtańsze. Można oczywiście niezależnie odwiedzać strony internetowe poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych, sprawdzając, co mają do zaoferowania. Jest jednak lepszy i o wiele wygodniejszy sposób. Najlepiej skorzystać ze sprawdzonego kalkulatora OC.

Kalkulator OC – szybki sposób na najtańsze ubezpieczenie

Chcesz, aby ubezpieczenie samochodu kosztowało jak najmniej? W takim wypadku kalkulator OC to narzędzie dla Ciebie. Korzystając z naszego kalkulatora OC, ekspresowo sprawdzisz, ile wyniesie wysokość składki i który ubezpieczyciel może zaproponować Ci najkorzystniejszą ofertę. Wystarczy, że podasz podstawowe informacje o pojeździe, które zawiera m.in. dowód rejestracyjny, a także takie dane, jak swój wiek czy data wydania prawa jazdy. Po kilku minutach otrzymasz zestawienie najlepszych dostępnych ofert. Skorzystanie z kalkulatora to tylko chwila, a korzyści, jakie wiążą się z wyborem tańszej polisy, to nawet kilkaset złotych oszczędności. Wybierając nasz kalkulator ubezpieczeń, masz pewność, że otrzymasz wyłącznie oferty od pewnych, sprawdzonych towarzystw ubezpieczeniowych. OC online działa tak samo, jak każde inne. Jego wykupienie przeważnie jest jednak znacznie tańsze, wygodniejsze i zarazem najmniej problemowe. Zapraszamy do skorzystania z kalkulatora OC w Wygodnie.pl!

Masz już wybrane ubezpieczenie? Sprawdź również inne polisy!

Ubezpieczenie OC to polisa obowiązkowa, ale wielu kierowców wykupuje ją w komplecie z autocasco (AC). Połączenie OC i AC daje pełniejszą ochronę ubezpieczeniową. Ubezpieczenie AC jest nieocenione, gdy w wyniku spowodowanego przez nas zdarzenia drogowego uszkodzimy własny samochód lub gdy zostanie on uszkodzony wskutek zdarzeń losowych (szczegółowo o AC piszemy na podstronie poświęconej temu rodzajowi ubezpieczenia). Gdy wykupujesz OC i AC za jednym razem, możesz liczyć na jeszcze korzystniejsze oferty, o czym warto pamiętać. Zachęcamy również do sprawdzenia innych produktów. Ubezpieczenie domu, ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie dla narciarzy i snowboardzistów – skorzystaj z Wygodnie.pl i już dziś znajdź najlepszą ochronę dla siebie!