Ubezpieczenia dla narciarzy

Jeździsz na nartach? Wykup odpowiednie ubezpieczenie dla narciarzy

Jakie ubezpieczenie narciarskie?

Narciarze, chociaż często mają świadomość zagrożeń czyhających na stokach, nie decydują się na dodatkową ochronę ubezpieczeniową. Liczą na to, że – jako doświadczeni narciarze – będą w stanie uniknąć zdarzeń losowych. Tymczasem wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do nieszczęścia. Nieszczęścia, którego skutkiem bardzo często jest spory wydatek. Warto bowiem mieć świadomość, że koszty leczenia lub koszty odszkodowania wypłacanego osobie pokrzywdzonej trzeba pokryć z własnych środków.


Ubezpieczenia dla narciarzy

Ubezpieczenie dla narciarzy – zakres polisy

Ubezpieczenie dla narciarzy to polisa, która charakteryzuje się szerokim zakresem ochrony. Warto jednak mieć świadomość, że może się ona różnić w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Zwykle jednak obejmuje ona:

 • koszty leczenia w razie nagłego zachorowania
 • następstwa nieszczęśliwych wypadków
 • sprzęt narciarski
 • bagaż podróżny
 • odpowiedzialność cywilną
 • usługi assistance.

Oznacza to, że polisa narciarska pozwoli na uniknięcie sporych strat finansowych w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych. I nie będzie przy tym znaczenia, czy doznasz urazu na stoku narciarskim, zachorujesz w czasie urlopu, czy wjedziesz w inną osobę podczas jazdy na nartach i spowodujesz szkodę (np. uraz).

Jak wybrać odpowiednią polisę dla narciarzy?

Ubezpieczenie dla narciarzy powinno być dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań. Istotną rolę odgrywa wiele parametrów, na które musisz zwrócić uwagę, wybierając ofertę konkretnej firmy ubezpieczeniowej.

Jeśli zależy Ci na polisie "szytej na miarę", należy:

 • określić zakres ochrony ubezpieczeniowej
 • określić wysokość sumy ubezpieczenia
 • ustalić czas trwania ochrony.

Wiedząc już, co ubezpieczenie dla narciarzy ma obejmować, należy porównać dostępne oferty. Analiza polis proponowanych przez konkretne towarzystwa pomoże Ci podjąć właściwą decyzję – atrakcyjną cenowo i dopasowaną do Twoich potrzeb.

Jakim ubezpieczeniem na snowboard warto się zainteresować?

Narty często zamieniasz na deskę? Jeśli już wiesz, jakie ubezpieczenie narciarskie jest najlepsze, czas dokonać wyboru kolejnej polisy. Oddając się na stoku białemu szaleństwu, musisz pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Dlatego ważne jest to, jakie ubezpieczenie na snowboard wybierzesz. Chociaż to wyłącznie Twoja decyzja, wybór konkretnej oferty ma ogromne znaczenie. W zależności od tego, jakie ubezpieczenie na snowboard wykupisz, taką zapewnisz sobie ochronę.

Tak samo, jak zastanawiałeś się, jakie ubezpieczenie narciarskie będzie przydatne, zastanów się nad wyborem polisy dla snowboardzistów. Weź pod uwagę m.in.:

 • sumę ubezpieczenia
 • zakres ubezpieczenia (np. koszty ratownictwa i poszukiwania, NNW, OC)
 • czas obowiązywania polisy.

Możesz także sprawdzić, który ubezpieczyciel oferuje polisę uwzględniającą ubezpieczenie sprzętu sportowego. To ważne, jeśli chcesz zabezpieczyć się przed finansowymi skutkami ewentualnej kradzieży deski czy butów.

Wybierz odpowiednie ubezpieczenie bez przepłacania

Lubisz oszczędzać i zawsze szukasz cenowych okazji? Dlaczego więc przy wyborze ubezpieczenia narciarskiego miałbyś zdecydować się na przypadkową ofertę? Jeżeli chcesz zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych, skorzystaj z porównywarki na Wygodnie.pl.

Wypełnij formularz, by otrzymać informację zwrotną o ofertach ubezpieczeniowych. Dzięki temu dowiesz się, która firma proponuje polisę na atrakcyjnych warunkach – tanią, a przy tym uwzględniającą optymalny zakres ochrony ubezpieczeniowej.

Dlaczego warto skorzystać z serwisu Wygodnie.pl?

 • Oferty wielu ubezpieczycieli znajdziesz w jednym miejscu.
 • Oszczędzasz czas i pieniądze.
 • Możesz dopasować ubezpieczenie pod kątem swoich potrzeb i oczekiwań.

Porównaj i przeanalizuj oferty, dzięki czemu sporo zyskasz.

Do Twojej dyspozycji oddajemy aż 22 oferty ubezpieczeń narciarskich, dostępne w ramach polis krajowych, zagranicznych, indywidualnych oraz grupowych.

W ramach ubezpieczenia zyskujesz ponadto refundację kosztów protez, rehabilitacji, leczenia stomatologicznego, a także utraty zdolności do pracy wskutek wypadku (wraz z zasiłkiem). Ochrona z tytułu polisy zagranicznej obejmuje natomiast pokrycie wydatków związanych z akcją ratunkową, leczeniem w podróży, następstwami nieszczęśliwych wypadków, a także transportem ubezpieczonego i jego bliskich w nagłych sytuacjach. Dodatkowo możemy otrzymać OC oraz ochronę bagażu.

Aby znaleźć ofertę dopasowaną do naszych potrzeb wystarczy uzupełnić załączony na stronie formularz, zróżnicowany ze względu na typ polisy: indywidualny lub grupowy. Podstawowe informacje dotyczą kierunku, okresu oraz charakteru wyjazdu, ilości, wieku i płci osób ubezpieczanych, a także ewentualnego udziału w zawodach lub konkursach. Po wypełnieniu wszystkich pól otrzymujemy gotowe oferty wraz z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, zróżnicowane ze względu na cenę i zakres ochrony. Wybraną polisę możemy kupić nawet w kilka minut w systemie 24 godziny na dobę, otrzymując gotowy dokument tuż po opłaceniu składki. Gwarancję satysfakcji dodatkowo wzmocnią wyjątkowo atrakcyjne ceny.

Ubezpieczenie dla narciarzy na Wygodnie.pl - sprawdź

Ubezpieczenia dla narciarzy