Nawet, jeśli na co dzień nie korzystamy z ubezpieczenia assistance, warto rozważyć jego wykupienie na czas wyjazdu służbowego lub urlopu poza granicami kraju. Może się bowiem zdarzyć, że nasz samochód będzie wymagał naprawy.
Czym jest assistance?
Ubezpieczenie assistance to szeroko pojęta pomoc. Nie ogranicza się ona jedynie do wypłacenia odszkodowania, jak w przypadku większości polis, a opiera się raczej na doradztwie i koordynacji. Tak więc, jeśli zepsuje nam się samochód, będziemy mogli liczyć na pomoc organizacyjną ze strony ubezpieczyciela, w tym też holowanie niesprawnego auta do najbliższego warsztatu. W bardziej rozbudowanych wariantach assistance, pomoc nie ograniczy się jedynie do takiego doradztwa, ale obejmie także np. sprowadzenie poszkodowanych do kraju, opiekę nad dziećmi, w sytuacji, gdy ich rodzice ulegli wypadkowi.
Cena ubezpieczenia assistance zależy przede wszystkim od zakresu ubezpieczenia, czasu trwania polisy (może to być od kilku dni do kilku miesięcy w przypadku polis krótkoterminowych) oraz od stanu „zużycia” samochodu. Nie powinien nas zdziwić fakt, że w przypadków starszych aut, najczęściej liczących sobie więcej niż 10 lat, ubezpieczyciel odmówi wydania polisy assistance. Uzasadnienie jest proste: ryzyko awarii w takim aucie jest znacznie wyższe.