Masz pytania? Zadzwoń do nas

22 201 9001

Agenci dostępni w godzinach 8.00 - 20.00 (pon. - pt.)

lub zamów rozmowę

Ssang Young Rexton - ile za najtańsze OC?

Ssang Young Rexton - ile za najtańsze OC?

Jesteś posiadaczem, a może planujesz zakup modelu Rexton marki Ssang Young? Zastanawiasz się, ile trzeba zapłacić za najtańsze OC? W tym artykule sprawdzamy ofertę ubezpieczenia dla wybranego pojazdu.

Wpływ samochodu na cenę ubezpieczenia

Ssang Young Rexton to SUV, który powstał w Korei Południowej. Rzadko spotykany na polskich drogach, stanowi alternatywę dla europejskich SUVów, gdzie na korzyść Rextona przemawia na pewno cena. W naszej kalkulacji posłużymy się modelem pierwszej generacji z 2005 roku.

Sam model i jego wartość wpływa częściowo na wysokość ubezpieczenia OC. Kolejnym elementem cenotwórczym będzie pojemność silnika. Nasz model posiada silnik o pojemności 2696cm³ i 164 KM. Nie tylko sam przedmiot ubezpieczenia (czyli Rexton) kształtuje cenę. Ważny jest jego sposób użytkowania i miejsce postoju. W kalkulacji uwzględnia się aspekt, czy samochód będzie np. użytkowany za granicą i ma przekładnię z prawej strony. 

Kluczowy jest też przebieg, jaki posiada samochód a także nasz planowany – ponieważ większa ilość kilometrów przejechanych w ciągu roku to wyższe ryzyko dla Ubezpieczyciela.

Pozostałe, dwa główne czynniki wpływające na cenę OC Ssang Young

Wiele elementów może warunkować wysokość składki za OC, jednak wyróżnić można 3 główne. Pierwszy to samochód, o którym wspominaliśmy powyżej. Znaczącym czynnikiem cenotwórczym (bardziej niż model samochodu) jest kierowca. 

Dla Ubezpieczycieli liczy się jego historia ubezpieczenia, ile ma lat, od ilu lat ubezpiecza samochód, jakie zniżki zgromadził dotychczas. Ostatnim czynnikiem głównym jest miejsce zamieszkania kierowcy. To, gdzie znajduje się pojazd (duże miasto czy okoliczna wieś) również w znaczącym stopniu zmienia cenę ubezpieczenia OC.

Dlatego, aby przygotować odpowiednie zestawienie ofert, wybraliśmy do naszych wyliczeń 4 losowe miejscowości (Warszawa, Radom, Opole i Krosno), w których sprawdzimy wysokość ubezpieczenia OC.

Kierowca ze zniżkami - ile za OC Rextona?

W naszym pierwszym wyliczeniu weźmiemy kierowcę, który uzbierał komplet zniżek, jest po 50-tce i mieszka w powyżej wymienionych miejscowościach. W ostatnim czasie nie miał szkody i stale kontynuuje ochronę z OC. Samochód parkowany jest na ulicy, rocznie pokonuje 7 000 kilometrów i służy do celów prywatnych. Ile zatem wyniesie OC?

Marka/model pojazdu i rok produkcji:Warszawa:Radom:Opole:Krosno:
Ssang Young Rexton z 2005 roku990,96 PLN900,00 PLN619,05 PLN675,27 PLN

Najtańsza ofeta OC dla Rextona wyniosła 619,05 PLN dla kierowcy, który mieszka w Opolu. Najwięcej przypadłoby zapłacić kierowcy zamieszkującego w Warszawie. Jednak nie zawsze kierowcy posiadają wszystkie zniżki. Niektórzy, dopiero po raz pierwszy samodzielnie ubezpieczają samochód po kilku latach lub są młodocianymi kierowcami.

Cena Oc Ssang Young - ile zapłaci młody kierowca, który nie posiada zniżek?

Dwukrotność, a nawet trzykrotność – to kwota, jaką muszą zapłacić młodzi kierowcy za ubezpieczenie OC swojego auta. Młody wiek świadczy często o braku doświadczenia w prowadzeniu pojazdów oraz zwiększonym ryzyku wystąpienia wypadku. Spróbujmy zestawić ze sobą dwóch kierowców, którzy nie posiadają zniżek. Pierwszy z nich będzie w wieku 31 lat, natomiast drugi w wieku 22 lat. Ile przyjdzie im zapłacić za OC?

Wiek kierowcy:Warszawa:Radom:Opole:Krosno:
31 lat1 594,00 PLN1 471,00 PLN1 159,87 PLN1 135,00 PLN
22 lata2 515,00 PLN2 320,00 PLN2 286,00 PLN1 769,00 PLN

Cena za OC Rextona może wynieść nawet ponad 2 500 PLN – i to przy najtańszej ofercie. Warto zatem porównywać ze sobą ceny ubezpieczenia OC w różnych zakładach ubezpieczeń, aby uniknąć przepłacenia za ubezpieczenie.

Darmowy kalkulator OC i jego możliwości

Gdy szukamy ubezpieczenia OC w Internecie, pomocą służą porównywarki OC. Możemy z ich pomocą nie tylko zestawić ze sobą ceny ubezpieczenia. Narzędzia te pozwalają na zestawienie ze sobą zakresu ubezpieczenia, a także przedstawienie możliwych wariantów ochrony (np. dodatkowe rozszerzenia). Każdą kalkulację można zapisać, a gdyby przedstawione oferty nie były dla nas satysfakcjonujące, mamy możliwość zamówienia oferty wybranego towarzystwa, niedostępnego w zestawieniu. 

Gdyby pojawiły się trudności przy korzystaniu z porównywarki OC, warto skontaktować się z naszą infolinią, która chętnie wytłumaczy i pomoże przejść poprawnie przez proces wyliczenia ceny ubezpieczenia OC.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Porady ubezpieczeniowe

Może zainteresuje Cię również