Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie OC?

Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC to jeden z obowiązków, jakie wiążą się z posiadaniem pojazdu. Polisa OC jest obowiązkowa, a jej brak może okazać się bardzo problematyczny. Na szczęście OC wcale nie musi być drogie. Istnieją sposoby na to, by znaleźć najtańsze OC. Jeśli ich nie znasz, koniecznie zapoznaj się z naszymi podpowiedziami. Dzięki nim możesz naprawdę sporo zaoszczędzić. Oto jak wybrać najtańsze ubezpieczenie OC!

Porównanie ofert OC, czyli najlepszy sposób na najtańsze OC

Brak ważnej polisy OC może sprowadzić na Ciebie poważne kłopoty, a w najlepszym wypadku – skończyć się obowiązkiem zapłacenia kary nakładanej przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Aby tego uniknąć, posiadacz każdego zarejestrowanego w Polsce pojazdu wykupuje ubezpieczenie OC. Też musisz wykupić OC, ale nie chcesz przepłacać? Dobrze to rozumiemy. Obowiązek posiadania i zakres OC są regulowane ustawowo. Prawo nie reguluje jednak ceny, jaką trzeba zapłacić za polisę. Oznacza to, że najlepiej jest szukać po prostu najtańszego OC. Najlepszym sposobem na znalezienie takiej polisy jest porównanie ofert OC. Zawsze możesz osobno kontaktować się z poszczególnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi i poprosić je o przedstawienie dokładnej oferty. W obecnych realiach nie jest to jednak najlepszy pomysł (ze względu na potrzebny czas). W ten sposób możesz stracić mnóstwo czasu i niekoniecznie znaleźć najtańsze OC. O wiele lepszym sposobem jest wykorzystanie nowoczesnych narzędzi umożliwiających porównanie ofert OC.

Kalkulator OC - nowoczesne narzędzie, dzięki któremu wygodnie porównasz dostępne oferty

Porównywarki OC, takie jak nasza autorska porównywarka Wygodnie.pl to propozycja dla tych, którzy nie chcą przepłacać za OC. Porównywarka działa na prostej zasadzie: najpierw musisz podać podstawowe dane, jakie będą niezbędne, by oszacować wysokość składki (dane personalne, dane dotyczące ubezpieczanego samochodu itp.). W odpowiedzi otrzymasz listę dostępnych ofert. Co ważne, współpracujemy z różnymi ubezpieczycielami, dzięki czemu możemy zaoferować Ci szeroki wybór polis, a nie jak niektórzy agenci – wyłącznie produkty wybranych towarzystw ubezpieczeniowych. Nasz kalkulator OC to rozwiązanie bardzo łatwe w obsłudze. Korzystanie z niego jest wygodne i bezproblemowe. Oferta zostanie przedstawiona Ci w ciągu kilku chwil. Ty decydujesz, jaka polisa będzie dla Ciebie najlepsza!

Co musisz wiedzieć, zanim ubezpieczysz auto?

Zastanawiasz się, ile zapłacisz za OC i od czego dokładnie będzie zależała wysokość składki? Każdy ubezpieczyciel wylicza ją inaczej, co tłumaczy rozbieżności w cenach. Wiele zależy od takich aspektów jak wiek kierowcy, jego historia ubezpieczeniowa, a także od charakterystyki danego pojazdu. Młodzi kierowcy zazwyczaj będą musieli zapłacić więcej. Na wyższe składki muszą być też przygotowani posiadacze większych pojazdów. Na OC w każdym przypadku da się zaoszczędzić – i to niekiedy naprawdę dużo! Przekonaj się o tym na własnej skórze i już dziś skorzystaj z naszych narzędzi. Z nami nie przepłacisz.

Może zainteresuje Cię również