MTU wypowiedzenie OC - gdzie to zrobić?

MTU wypowiedzenie OC - gdzie to zrobić?

Masz polisę w MTU i chciałbyś się dowiedzieć, gdzie i jak złożyć wypowiedzenie OC? Kiedy możesz to zrobić oraz gdzie szukać informacji? Podpowiadamy, jak skutecznie złożyć dokumenty do towarzystwa.

MTU24.PL - czym wyróżnia się oferta ubezpieczenia OC?

MTU to marka należąca do sopockiego towarzystwa ubezpieczeniowego Ergo Hestia. Produkty ZU z zakresie komunikacji są skierowane do młodocianych kierowców, którzy dopiero zaczynają wyrabiać swoją historię jazdy. MTU posiada atrakcyjny system bonus malus, w którym to w przeciwieństwie do innych towarzystw, młody kierowca w ciągu roku jest w stanie uzyskać 20% zniżki OC za bezszkodową jazdę (gdzie w innych zakładach ubezpieczeń standardowo jest to ok. 10%).

W sytuacji, gdy młody kierowca jest jedynym właścicielem pojazdu, cena ubezpieczenia MTU jest bardzo atrakcyjna. Ubezpieczenia od MTU są dostępne w naszej ofercie, gdzie za pomocą narzędzia, jakim jest kalkulator ubezpieczenia samochodu, możemy sprawdzić cenę OC dla naszego pojazdu. Niekiedy, sprzedaż pojazdu, czy atrakcyjniejsza oferta od innego zakładu ubezpieczeń powoduje to, że chcemy złożyć wypowiedzenie umowy OC MTU. 

Wypowiedzenie OC - kiedy mogę to zrobić?

W MTU wypowiedzenie możemy złożyć w określonych okolicznościach, które warunkuje ustawa z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Z umowy ubezpieczenia OC możemy zrezygnować wraz z zakończeniem okresu ubezpieczenia aktualnej polisy. Jeżeli posiadamy dwie polisy OC (czasami tak się zdarza), to wtedy również mamy możliwość złożenia np. do MTU (Ergo Hestia) wypowiedzenia OC. Gdy sprzedamy samochód, wtedy również powinniśmy zgłosić taki fakt do ZU. 

Kiedy kupujemy samochód, przejmujemy również ubezpieczenie OC i zgodnie z ostatnią zmianą w prawie możemy natychmiastowo wypowiedzieć OC, a jeżeli tego nie zrobimy, to umowa wygasa i nie przedłuża się automatycznie. Rezygnujemy z polisy OC również wtedy, gdy złomujemy lub wyrejestrowujemy nasz pojazd.

Osoby kupujące ubezpieczenia online mają dodatkowo możliwość zrezygnowania z ubezpieczenia z tytułu umowy zawartej na odległość. Warto pamiętać o posiadaniu aktualnej polisy OC, ponieważ za brak ubezpieczenia grożą wysokie kary finansowe.

MTU24 - wypowiedzenie OC

Wiele zakładów ubezpieczeń wymaga własnoręcznie podpisanego dokumentu wypowiedzenia OC, więc warto przygotować skan na wszelki wypadek. Jeżeli jesteśmy zbywcami pojazdu, jego sprzedaż możemy zgłosić za pośrednictwem strony internetowej i formularza MTU.

Cała obsługa posprzedażowa odbywa się za pośrednictwem portalu ERGO HESTIA. Jeżeli chcemy złożyć w MTU wypowiedzenie OC, możemy zrobić to za pomocą formularza, w którym klikamy „Wypowiedz OC” i wybieramy polisę, której sprawa dotyczy.

Do dyspozycji Klientów, którzy chcą złożyć w MTU wypowiedzenie jest również biuro Ergo Hestii. Wtedy musimy nadać listem poleconym lub kurierem własnoręcznie podpisany dokument na adres:

STU Ergo Hestia
ul. Hestii 1
81-731 Sopot

Można również próbować skontaktować się z najbliższym agentem ERGO HESTII, który posiada w swojej ofercie produkty MTU. Wypowiedzenie OC, które zaniesiemy do Agenta powinno zostać przyjęte, ale warto wcześniej zadzwonić i zapytać o taką możliwość.

Wygodnie.pl - porównywarka OC/AC

Gdyby poszukiwali Państwo ubezpieczenia swojego samochodu, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych. Do Państwa dyspozycji są kalkulatory ubezpieczeń lub infolinia, który pomoże Państwu przejść przez proces zakupowy.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również