Warta wypowiedzenie OC - gdzie to zrobić?

Warta wypowiedzenie OC - gdzie to zrobić?

Posiadasz polisę OC w Warcie i chciałbyś ją wypowiedzieć? W tym artykule omawiamy sposoby na złożenie rezygnacji oraz wyjaśniamy, kiedy można złożyć wypowiedzenie OC do Warty.

Rezygnacja i odstąpienie od umowy OC - kiedy pozwala na to prawo?

Warunki i sumy gwarancyjne ubezpieczenia OC określa ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Tak samo reguluje ona kwestie związane z wypowiedzeniem umowy OC. Warta, jak i inni Ubezpieczyciele uwzględnią tylko rezygnację, która powołuje się na konkretny artykuł w ustawie.

Z OC możemy zrezygnować, kiedy np. sprzedajemy samochód. Wtedy musimy zgłosić ten fakt do Ubezpieczyciela. Taka umowa przechodzi na nowego Nabywcę, która automatycznie wygasa wraz z końcem okresu ubezpieczenia i się nie przedłuża. Nabywa może ją wypowiedzieć tuż po zakupie auta – wtedy zapłaci on tylko za okres, w którym korzystał z ochrony danego Ubezpieczyciela.

Kiedy posiadamy dwie umowy ubezpieczenia OC na jedno auto, możemy wypowiedzieć jedną z nich (czasami tak się zdarza). Zrezygnować z danego Ubezpieczyciela możemy wraz z końcem okresu trwania umowy. Tak samo zrezygnujemy z OC, kiedy zezłomujemy nasz pojazd lub go wyrejestrujemy.

Internauci mają możliwość jeszcze odstąpienia umowy ubezpieczenia zawartej przez Internet w ciągu pewnego okresu czasu. To dodatkowa możliwość dla osób zakupujących ubezpieczenia przez Internet.

Wypowiedzenie OC Warta - gdzie mogę to zrobić?

Warta przygotowała specjalną zakładkę, na której opisuje Klientom ścieżki możliwości wypowiedzenia OC. Jedną z nich może być złożenie wypowiedzenie Warta do Agenta sprzedającego ich produkty. Możemy go znaleźć za pomocą specjalnej mapy

Ubezpieczyciel przygotował dla swoich Klientów specjalny adres e-mailowy: wypowiedzenieOC@warta.pl, na który możemy wysłać zeskanowany lub sfotografowany dokument wypowiedzenia OC warta z czytelnym podpisem. Przygotowując pismo, musimy w nim zawrzeć takie informacje, jak:

  • Określenie powodu wypowiedzenia umowy OC Warta
  • Imię i nazwisko/nazwa firmy
  • Wskazanie adresu zamieszkania/siedziby firmy
  • PESEL/REGON
  • Numer rejestracyjny pojazdu wraz ze wskazaniem modelu i marki
  • Numer umowy ubezpieczenia, którego wypowiedzenie dotyczy

Ale to nie jedyna możliwość. W Warta, wypowiedzenie OC możemy również złożyć za pośrednictwem elektronicznego formularza, który znajduje się w zakładce „wypowiedzenie umowy”. Gdy chcemy odstąpić od umowy zawartej przez Internet, mamy na to 30 dni. Na stronie Warty są specjalne druki, które trzeba uzupełnić (wzór odstąpienia, a także druk dyspozycji zwrotu składki). Kiedy wypowiadamy umowę np. z tytułu wyrejestrowania pojazdu, jego zezłomowania, sprzedaży, kupna, czy posiadania podwójnego ubezpieczenia, musimy dodatkowo załączyć dokumenty potwierdzające ten fakt.

Oblicz OC na Wygodnie.pl

Ciekawym narzędziem do porównywania ofert jest kalkulator ubezpieczenia samochodu na Wygodnie.pl. Wystarczą tylko 3 minuty, aby uzupełnić formularz i zobaczyć, ile będzie kosztowało Twoje OC w różnych zakładach ubezpieczeń. Kalkulację można zapisać lub zakupić przez Internet w atrakcyjnej cenie. Gdyby pojawiły się pytania z Twojej strony, zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również