AXA - wypowiedzenie OC. Jak to zrobić?

AXA - wypowiedzenie OC. Jak to zrobić?

Posiadasz ubezpieczenie OC auta w AXA? Chciałbyś skutecznie je wypowiedzieć? Podpowiadamy, jak prawidłowo złożyć wypowiedzenie OC w AXA. Gdzie znaleźć odpowiednie linki i informacje?

AXA - teraz to tak na prawdę UNIQA

Jeżeli chcemy złożyć wypowiedzenie umowy OC AXA, to musimy wiedzieć o jednej kwestii. W ostatnim czasie portfel Ubezpieczyciela AXA został sprzedany dla marki UNIQA. Nowy właściciel postanowił zostać przy nazwie UNIQA, czego konsekwencją jest przeniesienie całej obsługi związanej z ubezpieczeniami AXA do struktur UNIQA.

Takie działanie powoduję zmianę taryfikacji składek za OC. W konsekwencji niektórzy właściciele pojazdów mogą otrzymać korzystniejszą ofertę ubezpieczenia OC, a niektórym przyjdzie zapłacić za wznowienie znacznie więcej. Stąd może pojawić się potrzeba złożenia w „dawnym AXA” wypowiedzenia.

Wypowiedzenie umowy OC - kiedy mogę to zrobić?

Nie można wypowiedzieć umowy ubezpieczenia OC od tak. Prawo definiuje określone okoliczności, w których możemy to zrobić. Są one jednakowe dla wszystkich Ubezpieczycieli, w tym również dla AXA Direct. Wypowiedzenie OC możemy złożyć, kiedy:

  • Zbliża się koniec okresu obowiązywania dotychczasowej umowy, a chcemy wykupić polisę w innym Zakładzie Ubezpieczeń
  • Wykupiliśmy umowę ubezpieczenia w innym zakładzie, a dotychczasowej zapomnieliśmy wypowiedzieć
  • Zezłomowaliśmy nasz pojazd lub wyrejestrowaliśmy go - wtedy musimy wypowiedzieć umowę OC, żeby nie płacić za nieużytkowany pojazd
  • Kiedy kupiliśmy nowy pojazd (jesteśmy nowym nabywcą) i chcemy sami poszukać oferty ubezpieczenia OC

Kolejnym korzystnym rozwiązaniem dla użytkowników Internetu jest możliwość wypowiedzenia umowy OC zawartej na odległość (bez podawania przyczyny).

Wypowiedzenie OC AXA - co jest potrzebne do złożenia dokumentu?

Aby skutecznie złożyć wypowiedzenie umowy AXA przez Internet musimy mieć ze sobą własnoręcznie podpisany dokument. Następnie musimy go zeskanować lub zrobić odpowiednie zdjęcie, aby mieć możliwość załączenia go w trakcie wypełniania formularza na stronie (jeżeli pojawi się taka konieczność).

W zależności od tego, na co się powołujemy przy wypowiedzeniu AXA, może zaistnieć potrzeba dołączenia dodatkowych dokumentów, takich jak umowa kupna-sprzedaży pojazdu, zaświadczenie o wyrejestrowaniu pojazdu, dokumenty potwierdzające zezłomowanie pojazdu, czy zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń o posiadaniu aktualnej polisy OC.

AXA - wypowiedzenie OC. Gdzie mogę to zrobić?

Wszystkie możliwości, które do tej pory znajdowały się na stronie AXY, są teraz dostępne na stronie UNIQA. Jeżeli chcemy złożyć wypowiedzenie OC AXA, możemy skorzystać z elektronicznego formularza znajdującego się na stronie www. Przed przystąpieniem do wypełniania okienek, musimy przygotować numer polisy oraz numer PESEL.

Taki dokument możemy również złożyć u Agenta, który sprzedaje produkty UNIQA. Aby znaleźć osobą pośredniczącą w sprzedaży, wystarczy skorzystać ze specjalnej mapy, która znajduje się na stronie. Wtedy musimy do placówki, osobiście dostarczyć wypowiedzenie umowy OC AXA.

Gdy chcielibyśmy złożyć wypowiedzenie OC AXA za pośrednictwem poczty, musimy wysłać je z niezbędnymi dokumentami na adres:

 

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Ul. Chłodna 51

00-867 Warszawa

 

Ubezpieczyciel przygotował również specjalny formularz, w którym możemy zgłosić demontaż lub wyrejestrowanie pojazdu. Wystarczy kliknąć tutaj.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również