Aviva wypowiedzenie OC - gdzie to zrobić?

Aviva wypowiedzenie OC - gdzie to zrobić?

Masz polisę OC w Aviva i chiałbyś ją wypowiedzieć? Wyjaśniamy, jakie okoliczności muszą nastąpić, aby móc wypowiedzieć umowę ubezpieczenia. Przedstawiamy, w jaki sposób zrobić to w Aviva.

Wypowiadanie umowy ubezpieczenia zgodnie z prawem

Prawo określa konkretne sytuacje, w których możemy wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC. Wtedy, przy wypowiadaniu polisy musimy powołać się na konkretne artykuły z ustawy. Kiedy kupujemy samochód, możemy wypowiedzieć umowę OC Aviva. Jeżeli tego nie zrobimy, to z końcem okresu ochrony i tak automatycznie nie zostanie przedłużona, a za to UFG może naliczyć karę finansową, jeżeli nie będziemy mieli aktualnego ubezpieczenia.

Zrezygnować z OC w wybranym Towarzystwie Ubezpieczeniowym możemy, kiedy upłynie okres ochrony w umowie (dokument składamy odpowiednio wcześniej do ZU) lub kiedy nasza polisa odnowiła się automatycznie, a my zawarliśmy umowę z innym Ubezpieczycielem. Gdy np. nasz samochód został zdemontowany, skradziony lub wyrejestrowany, również możemy wypowiedzieć OC. Aviva, czy inny Zakład Ubezpieczeń przyjmie również rezygnację z tytułu zawarcia umowy na odległość – wtedy bez podania przyczyny mamy 30 dni na zakończenie kontynuacji umowy ubezpieczenia.

Jak złożyć wypowiedzenie umowy - Aviva

Aviva swoim Klientom oferuje możliwość rezygnacji za pośrednictwem portalu MojaAviva. Wystarczy wejść w zakładkę „Zlecenia”, a następnie wybrać „Zgłoszenie rezygnacji z polisy”. Na koniec musimy jeszcze podać przyczynę rezygnacji i wtedy powinniśmy otrzymać potwierdzenie wypowiedzenie OC Aviva.

Jeżeli nie posiadamy konta w portalu, wypowiedzenie umowy Aviva możemy wysłać na adres e-mailowy: kontakt@aviva.pl. Ubezpieczyciel przyjmuje również korespondencję listową, gdzie w przypadku korzystania z usług Poczty Polskiej za dzień przyjęcia zgłoszenia określa się dzień nadania przesyłki. Adres Ubezpieczyciela to:

Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA
ul. Inflancka 4B
00-189 Warszawa

Co musi zawierać dokument wypowiedzenia umowy OC Aviva?

Zakład Ubezpieczeń przygotował specjalny wzór dokumentu dla swoich Klientów, który można pobrać na stronie towarzystwa. Gdy jednak zdecydujemy się sami przygotować do Aviva wypowiedzenie OC, musimy zamieścić takie informacje jak:

  • Nazwa firmy ubezpieczeniowej, adres (jako odbiorca wypowiedzenia)
  • Imię, nazwisko i adres osoby wypowiadającej (jako nadawca wypowiedzenia)
  • Marka asmochodu, numer rejestracyjny i VIN
  • Numer polisy i okres ubezpieczenia OC
  • Podstawa prawna, z której wypowiada się umowę ubezpieczenia
  • Własnoręczny, czytelny podpis osoby wypowiadającej umowę ubezpieczenia

Gdybyśmy mieli problem z przygotowaniem dokumentu i formalnościami dotyczącymi wypowiedzenia OC Aviva, możemy spróbować znaleźć agenta ubezpieczeniowego w naszej okolicy, który w ofercie posiada ubezpieczenia Zakładu Ubezpieczeń. Wyszukać go możemy za pomocą specjalnej mapy.

Porównywarka ubezpieczeń - co można zyskać przed wyborem ubezpieczenia?

Posiadanie aktualnej polisy OC, gdy nasz pojazd widnieje w rejestrze jest obowiązkowe. Jeżeli nie wybraliśmy jeszcze ubezpieczenia OC, warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. W ten sposób możemy sprawdzić, czy przedstawione nam oferty były atrakcyjne pod kątem cenowym. Natomiast, gdy przedstawiona nam oferta ubezpieczenia OC będzie atrakcyjna, wystarczy kilka minut, aby kupić ubezpieczenie przez Internet. Do dyspozycji interesantów jest również Infolinia, która chętnie pomoże i doradzi przy zakupie ubezpieczenia.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również