Allianz OC/AC w pakiecie Plus, Ekstra i Max

Allianz OC/AC w pakiecie Plus, Ekstra i Max

Jesteś zainteresowany ofertą ubezpieczenia OC/AC w Allianz i chciałbyś poznać warunki ubezpieczenia w pakiecie Plus, Ekstra lub Max? Na co możesz liczyć w ramach zakresu ubezpieczenia?

Pakiet Plus - 2 wariant ubezpieczenia samochodu w Allianz

Decydując się na zawarcie umowy ubezpieczenia w Allianz, OC/AC w pakiecie Plus zawiera wszystkie elementy oferowane w podstawowym pakiecie Komfort – czyli OC, Ochronę Prawną, ubezpieczenie NNW i Assistance. W wersji Plus zostaje dodatkowo zwiększony zakres NNW i Assistance.

Plus w Allianz - OC/AC i pozostałe ubezpieczenia

W Plusie jest już dostępna podstawowa wersja Autocasco, która zakresem ochrony obejmuje m.in. ryzyka katastroficzne, kolizje ze zwierzęciem, pożar, implozję lub eksplozję.

Ryzyko katastroficzne Allianz AC wyklucza zassanie wody przez silnik – czyli jeżeli nastąpi powódź lub ulewa, a silnik zassie wodę, Allianz nie wypłaci szkody. W kwestii pożaru lub wybuchu - przyczyny eksploatacyjne, naprawa pojazdu lub montaż dodatkowych części ograniczają odpowiedzialność Zakładu Ubezpieczeń. I proszę pamiętać – w tym wariancie nie ma uwzględnionego ryzyka kradzieży pojazdu!

Rozszerzony Assistance w rozumieniu Allianz

Ciekawe jest to, że ubezpieczenie szyby przedniej u większość Ubezpieczycieli zawarte jest w Autocasco. W Allianz mamy taką ochronę już w podstawowym wariancie Assistance. W odróżnieniu od podstawowej wersji, w rozszerzeniu dostajemy dodatkowe świadczenia w postaci pojazdu zastępczego na czas naprawy pojazdu, zakwaterowanie w hotelu, powrót do miejsca zamieszkania, powrót po skradziony pojazd (mimo, że nie mamy w AC w pakiecie Plus od kradzieży pojazdu), transport zwłok i złomowanie pojazdu.

Dochodzi nam do tego kilka innych zdarzeń uwzględnionych w zakresie ubezpieczenia – przebicie opony, brak paliwa lub niewłaściwe paliwo, a także zatrzaśnięcie kluczyka w pojeździe lub innego urządzenia uruchamiającego pojazd. 

2 razy w ciągu jednego okresu ochrony możemy skorzystać z pomocy Assistance w przypadku rozładowania akumulatora, czy samochodu zastępczego. Holowanie w stosunku do podstawowego pakietu zmienia się na tyle, że wprowadza się limit 150km odległości do warsztatu, w którym może zostać wykonana naprawa pojazdu. W podstawowej wersji nie były określane limity.

Pojazd zastępczy otrzymamy od Allianz do 4 dni w przypadku awarii pojazdu, zalania niewłaściwego paliwa lub zatrzaśnięcia kluczyka/sterownika lub jego uszkodzenia. Do 6 dni natomiast, gdy dojdzie do wypadku, pęknięcia szyby przedniej, aktu wandalizmu, kradzieży pojazdu lub jego części wyposażenia. Z uwzględnieniem, że maksymalna klasa pojazdu zastępczego, jaki otrzymamy na ten czas to nie wyższa niż C.

Pozostałe świadczenia w rozszerzonym Assistance i NNW od Allianz

Gdy będziemy chcieli skorzystać z hotelu, to Allianz pokryje koszt zakwaterowania, maksymalnie w trzygwiazdkowym gdzie kwota za noc na osobę nie przekroczy 75 EUR. Ta alternatywa jest dostępna dla wszystkich zdarzeń, poza przebiciem opony lub brakiem paliwa. Musimy również znajdować się więcej niż 50 km od miejsca zamieszkania, pojazd został zaholowany i czas jego naprawy przekracza 24 godziny. Możemy wrócić ewentualnie do miejsca zamieszkania. Do wyboru mamy skorzystanie z autobusu, pociągu i biletu pierwszej klasy, a jeżeli do domu mamy więcej niż 750km – możemy skorzystać z samolotu i miejsca w klasie ekonomicznej.

O 50km została wydłużona usługa mobilności. Ubezpieczyciel wymieni nam oponę, jeżeli ją przebiliśmy lub dostarczy paliwo do wskazanego miejsca, jeżeli nam go zabrakło. Możemy także wrócić po skradziony pojazd. W przypadku wypadku, mamy możliwość transportu zwłok do miejsca pochówku. Zdarzenie wypadku lub wandalizmu zezwala nam również na zezłomowanie pojazdu do kwoty 125 EUR. 

Różnica w wariancie rozszerzonego NNW polega na tym, że podstawowy zakres chroni tylko kierowcę, natomiast rozszerzenie również pasażerów do określonej sumy ubezpieczenia.

Wariant Ekstra ubezpieczenia Allianz OC/AC

Tutaj z kolei możemy liczyć dodatkowo na pomoc z Autocasco w przypadku kradzieży pojazdu lub aktu wandalizmu, a także dodatkowo oferowane jest ubezpieczenie szyb w samochodzie.

Ryzyko kradzieży dotyczy pojazdu lub jego części. Ubezpieczyciel wyłącza swoją odpowiedzialność, kiedy opuścimy samochód z pozostawionymi kluczkami/sterownikami wewnątrz, niewłaściwie go zabezpieczymy. Jeżeli kluczyki pozostawimy w miejscu z dostępem dla osób trzecich, doszło do przywłaszczenia auta, gdy ktoś wprowadził kierowcę w błąd lub samochód jest własnością osoby zadeklarowanej jako właściciel, wtedy Ubezpieczyciel również nie wypłaci odszkodowania. Akt wandalizmu nie dotyczy sytuacji, gdy zostało przebite np. tylko ogumienie (np. ktoś przebił nam specjalnie opony nożem lub innym narzędziem). 

W ramach tego wariantu możemy skorzystać z ubezpieczenia szyb. Do wyłączeń odpowiedzialności zalicza się uszkodzenia innych części pojazdu, uszkodzenia nalepki kontrolnej, czy elementów, które nie stanowią integralnej części szyby, a także te przez przyczyny eksploatacyjne. Przedmiot ubezpieczenia stanowi tylko i wyłącznie szyba przednia, boczne i tylna. 

Metody likwidacji szkód z AC Allianz

Gdy dojdzie do szkody częściowej pojazdu, do wyboru mamy dwa warianty likwidacji szkody – serwis lub warsztat partnerskim, które to korzystają z metody rozliczenia kosztorysowego lub na podstawie faktury. Największą różnicą pomiędzy wariantem warsztatu partnerskiego Ubezpieczyciela a serwisem, przy wyborze metody fakturowej polega na tym, że korzystając z serwisu możemy liczyć tylko na oryginalne części zamienne.

Metoda kosztorysowa obejmuje amortyzacje pojazdu, w której określa się okres eksploatacji samochodu (do 3 lat – 25%, 3-6 lat – 35%, 6-10 lat 50%, ponad 10 lat – 60%). Polega to na tym, że Ubezpieczyciel wypłaci mniejsze odszkodowanie o różnicę procentu amortyzacji części. Czyli – jeżeli dostępne były tylko części oryginalne w kosztorysie, a naprawa jest warta 2 000 PLN, twój samochód ma 7 lat, to dostaniesz 50% - czyli 1 000 PLN.

Przy metodzie fakturowej w wariancie serwis, Ubezpieczyciel weryfikuje koszty części w swoich systemach eksperckich, które ukazują średnie ceny części rekomendowanych przez producentów lub importerów pojazdu.

Allianz OC/AC w Pakiecie Max - co zyskujemy?

Wybierając najwyższy z wariantów, możemy liczyć na wsparcie w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia pojazdu w przypadku zderzenia z innym pojazdem, osobą lub przedmiotem. Dodatkowo, Ubezpieczyciel uwzględnia utratę lub zniszczenie kluczyków/sterowników do samochodu, czy uszkodzenie wnętrza pojazdu (ale tylko podczas udzielania pomocy medycznej pasażerowi). Tutaj wyłączenia dodatkowo obejmują zatarcie lub przegrzanie części w samochodzie lub oddanie samochodu osobom trzecim w celu sprzedaży pojazdu.

W tej wersji pakietu pojawia się rozszerzenie w AC stałej sumy ubezpieczenia. To coś w rodzaju ubezpieczenia GAP, ale zawieranego na rok (daty wygaśnięcia ochrony Autocasco). Zostaje wtedy ustalona wartość rynkowa pojazdu, która obowiązuje do końca okresu ochrony. Dodatkowo otrzymamy również certyfikat Zielonej Karty.

Allianz ubezpieczenie OC i nie tylko - sprawdź

Jeżeli szukasz kompleksowej ochrony swojego samochodu, to zachęcamy do skorzystania z naszych kalkulatorów ubezpieczeń. Za ich pośrednictwem możesz obliczyć nie tylko cenę ubezpieczenia OC, ale i sprawdzić wysokość składek z udziałem poszczególnych rozszerzeń. Jeżeli któraś z ofert nie będzie spełniała Twoich oczekiwań, zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią Wygodnie.pl.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również