Allianz wypowiedzenie OC - co trzeba wiedzieć?

Allianz wypowiedzenie OC - co trzeba wiedzieć?

Chcesz złożyć wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC w Allianz, ale nie wiesz jak za to się zabrać? W tym artykule wyjaśniamy, co powinien zawierać taki dokument i gdzie go złożyć.

Czy zawsze da się wypowiedzieć ubezpieczenie OC?

Jednym z obowiązkowych ubezpieczeń jest OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, którego zakres i sumy gwarancyjne określa ustawa z dnia 22 maja 2003r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Posiadanie pojazdu obliguje nas do zawarcia takiego ubezpieczenia. Jeżeli nie mamy aktualnej polisy OC, mogą nam z tego tytułu grozić wysokie kary pieniężne. Sytuacje, w których możemy zrezygnować z polisy OC określa ustawa. Umowę możemy rozwiązać, gdy:

  • Upłynie okres, na który została zawarta
  • Wyrejestrujemy pojazd
  • Sprzedamy pojazd
  • Udokumentujemy trwałą i zupełną utratę posiadania pojazdu mechanicznego
  • Upłyną 3 miesiące od dnia ogłoszenia przez ubezpieczyciela upadłości
  • Zarejestrujemy pojazd za granicą
  • Zawrzemy umowę na odległość i postanowimy od niej odstąpić
  • Posiadamy podwójne ubezpieczenie

Wypowiedzenie OC - Allianz

Powołując się na konkretny artykuł i sytuację, możemy złożyć wypowiedzenie. Allianz umożliwia nam złożenie rezygnacji u jednego z agentów w sieci agencyjnej. Możemy ich znaleźć na mapie agentów. Gdy nie ma w naszej okolicy przedstawiciela ubezpieczyciela, możemy złożyć wypowiedzenie umowy OC Allianz na stronie internetowej za pośrednictwem elektronicznego formularza

W elektronicznym biurze Klienta musimy najpierw wybrać pojazd, którego dotyczy obsługa. Następnie z tematu zgłoszenia wybieramy sposób rezygnacji. Po wyborze konkretnego trybu wypowiedzenia musimy odpowiedzieć na krótkie pytanie dotyczące sposobu zakupu polisy, wpisać jej numer, a następnie dane kontaktowe. W Allianz, wypowiedzenie obsługiwane jest w kontakcie mailowym, dlatego niezbędne jest podanie prawidłowego adresu. 

Wypowiedzenie Allianz za pośrednictwem poczty tradycyjnej

Jeżeli nie chcemy złożyć w Allianz wypowiedzenie mailem, możemy to zrobić za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres:

Allianz Polska
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

Z naszej strony warto zadbać o to, abyśmy otrzymali potwierdzenie dostarczenia przesyłki. Stąd, wybierając przewoźnika warto skorzystać z usług kurierskich lub opcji listu poleconego za pośrednictwem odbioru. 

Wtedy będziemy potrzebowali dla Allianz wypowiedzenia OC, które zostanie własnoręcznie podpisane. Taki dokument powinien zawierać informacje dotyczące numeru polisy, samochodu, ubezpieczającego oraz określenia artykułu, z jakiego wypowiadamy polisę. Na naszej stronie jest dostępny gotowy wzór wypowiedzenia, z którego mogą Państwo skorzystać.

Oblicz OC na Wygodnie.pl

Jeżeli jesteś jeszcze przed wyborem ubezpieczenia OC, zachęcamy do zapoznania się z ofertą w naszej porównywarce OC/AC. Wystarczy kilka minut, aby wypełnić dane formularza i zobaczyć cenę OC w rozbiciu na kilkanaście Towarzystw Ubezpieczeniowych. Kalkulacja pokaże Państwu propozycję ubezpieczenia z dodatkowymi rozszerzeniami, takimi jak ubezpieczenie NNW, czy Assistance. 

Każdą kalkulację można zapisać i wrócić do niej w dowolnym momencie. Poza ubezpieczeniami przeznaczonymi dla samochodów, na stronie Wygodnie.pl można zakupić ubezpieczenie mieszkania lub domu, ubezpieczenie turystyczne czy rolnicze. W razie komplikacji i trudności, nasza infolinia jest do Państwa dyspozycji.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również