Ubezpieczenie - Tatry Słowackie - dlaczego warto wykupić?

Ubezpieczenie - Tatry Słowackie - dlaczego warto wykupić?

Wiele osób z nas wyjeżdża na wakacje w polskie góry. Zwiedzając Tatry, często udajemy się na słowacką część, nie zdając sobie sprawy z tego, że akcja ratownicza może kosztować nas majątek. Dlaczego ubezpieczenie w tatry słowackie to niezbędne zabezpieczenie każdej wyprawy?

Ubezpieczenie w Tatry Słowackie - o co chodzi?

Nie raz słyszeliśmy lub widzieliśmy helikopter w górach, który kogoś szukał lub przeprowadzał akcję ratowniczą. O ile jesteśmy na terenie Polski, to korzystanie z tego typu świadczeń jest darmowe dla Polaków. Za granicą naszego państwa nie otrzymamy już takiego świadczenia. Tatry słowackie to wysokie góry, w których zagrożenie jest spore.

Pomimo tego, iż jesteśmy w Unii Europejskiej, koszty akcji ratowniczej lub poszukiwawczej za granicami RP pokryć musi poszkodowany – o ile nie wykupił ubezpieczenia. Uruchomienie helikoptera, przelot z wyspecjalizowaną załogą to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. 

Aby zabezpieczyć się przed finansowymi konsekwencjami akcji ratowniczej, warto pomyśleć o ubezpieczeniu w tatrach słowackich, którym może być np. ubezpieczenie turystyczne.

Tatry Słowackie - ubezpieczenie - co powinno zawierać?

W tatrach często się mówi o dodatkowym ubezpieczeniu, oferowanym przy zakupie biletów na kolej linową na Słowacji. Niestety, obowiązuje ona jedynie w sezonie zimowym i jest to jednodniowe ubezpieczenie na tatry słowackie. 

Możemy wykupić polisę turystyczną również online. Musimy tylko pamiętać o tym, że zawrzeć ją najlepiej jest w Polsce, a nie za granicą. Gdy będziemy chcieli zrobić to na Słowacji, warto pamiętać, że ubezpieczenia turystyczne mają swój okres karencji, który może trwać kilka dni. W konsekwencji tego, nasze ubezpieczenie będzie obejmowało nas ochroną dopiero za kilka dni.

Produkt, który wykupujemy powinien zawierać w swoich warunkach ochrony pokrycie kosztów akcji ratowniczej lub poszukiwawczej. W sieci jest wiele jednodniowych ubezpieczeń do tatr słowackich, które kosztują kilka złotych. My zachęcamy do skorzystania z naszej porównywarki ubezpieczeń turystycznych. 

Minimalny okres, na jaki możemy wykupić ubezpieczenie to 3 dni. Daje nam to gwarancję tego, że gdy jednego dnia pogoda uniemożliwi nam wyruszenie na słowacką część gór, bez załatwiania dodatkowych formalności możemy zrobić to kolejnego dnia, ponieważ nasze ubezpieczenie będzie ważne i nie będzie konieczności odwoływania się.

Jednodniowe ubezpieczenie do Tatr Słowackich a sumy ubezpieczenia?

Ponadto, przy zakupie ubezpieczenia w tatry słowackie powinniśmy zwrócić uwagę na wysokość sum ubezpieczenia, które dotyczą kosztów poszukiwania i ratownictwa. Gdy za ubezpieczenie zapłacimy np. 1 PLN, suma ubezpieczenia może być niska, przez co prawdopodobnie będziemy musieli dopłacić większość kwoty z własnej kieszeni. Po wykonaniu kalkulacji, w naszej liście ofert wysokość tych sum jest widoczna dla Klienta przed zakupem.

Najtańsze ubezpieczenie na 3 dni kosztuje 13 PLN, gdzie suma ubezpieczenia na akcje ratowniczą wynosi 5 000 Euro, a pozostałe 10 000 Euro to koszty leczenia na terenie Słowacji. Do tego taką ochronę możemy przedłużyć o 48h – jeżeli np. osobę poszkodowaną ciężko będzie znaleźć. Na naszej liście przedstawiamy kilka ofert o różnej cenie z wysokościami sum ubezpieczenia akcji ratowniczych – gdybyśmy chcieli zwiększyć te kwoty.

Dodatkowe ubezpieczenia - Tatry Słowackie

Decydując się na ubezpieczenie turystyczne, nie tylko my jesteśmy chronieni. Osoba z nami podróżująca w trakcie trwania akcji ratowniczych ma gwarancję pokrycia kosztów wyżywienia i noclegów przez 7 dni (maksymalnie do kwoty 100 Euro dziennie).

Ponadto, możemy zapewnić organizacje i pokrycie kosztów osoby wezwanej do towarzyszenia poszkodowanemu do kwoty 2000 Euro, w raz z jej wyżywieniem i pobytem na miejscu. Tak kompleksowy Assistance otrzymujemy za 13 PLN.

Dodatkowo, przy naszym ubezpieczenie do tatr słowackich, mamy NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) do kwoty 3000 Euro, ubezpieczenie bagażu podróżnego do kwoty 300 Euro. To dodatkowe zabezpieczenia, gdybyśmy np. złamali nogę lub ktoś skradłby nam podczas pobytu bagaż.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również