Ubezpieczenie w podróży – warto je wykupić

Ubezpieczenie w podróży – warto je wykupić

Chociaż statystyki pokazują, że co czwarty Polak nie był nigdy za granicą, większość rodaków uwielbia podróżować – choćby po kraju. Planując wyjazd, warto wziąć pod uwagę nie tylko odpowiednie przygotowanie pojazdu. Chcąc mieć pewność, że podróż będzie udana i bezpieczna, dobrze jest pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu. Takim może być ubezpieczenie w podróży.

Nikt nie jest w stanie przewidzieć zdarzeń losowych, które czyhają podczas wyjazdów – zarówno po Polsce, jak i za granicą. Wypadkom nie da się zapobiec, ale można uniknąć ich finansowych konsekwencji. Pomaga w tym ubezpieczenie w podróży – polisa oferowana przez wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe działające w Polsce.

Ubezpieczenie w podróży – zakres ochrony

Ubezpieczenie turystyczne to polisa, która zapewnia zróżnicowany zakres ochrony w zależności od potrzeb konkretnego podróżującego.

Ubezpieczenie może obejmować m.in.:

  • pokrycie kosztów leczenia
  • ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków
  • polisę OC – w razie wyrządzenia szkód osobom trzecim
  • assistance
  • ubezpieczenie bagażu podróżnego
  • ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Ponadto polisa może uwzględniać pokrycie kosztów ratownictwa i poszukiwania w przypadku wyjazdu w góry lub nad morze.

Wyjazd z biurem podróży może wymagać dodatkowej polisy

Wiele osób bagatelizuje znaczenie ubezpieczenia turystycznego – szczególnie, gdy decyduje się na wyjazd zagraniczny z biurem podróży. Co prawda organizator wycieczki wykupuje polisę, aczkolwiek jej zakres jest bardzo okrojony, w efekcie czego nie obejmuje wiele zdarzeń.

Wyjeżdżając na wycieczkę poza granice Polski, ubezpieczenie w podróży zagranicznej wydaje się być koniecznością. Dzięki temu, w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych, można uniknąć wysokich kosztów związanych m.in. z hospitalizacją, transportem medycznym do kraju, transportem zwłok do kraju.

Tanie ubezpieczenie w podróży? Porównywarka pomoże podjąć decyzję

Oferty towarzystw ubezpieczeniowych różnią się między sobą, dlatego nie warto decydować się na przypadkowe ubezpieczenie w podróży. Porównywarka jest przydatnym narzędziem, dzięki któremu można dotrzeć do najatrakcyjniejszej oferty – dostosowanej do potrzeb turystów zarówno pod kątem odpowiedniej sumy polisy, jak i zakresu ochrony ubezpieczeniowej.

Jak to działa? Wystarczy wypełnić prosty formularz, podając swoje dane (oraz innych uczestników wyprawy). Kolejny krok to określenie kierunku podróży oraz ustalenie czasu trwania wyjazdu. Po zatwierdzeniu, otrzymujesz informację zwrotną na temat wszystkich dostępnych ofert , uwzględniającą takich ubezpieczycieli jak np. PZU, Uniqa. Ubezpieczenia w podróży mogą obejmować również wyłącznie jedną najtańszą ofertę.

Ubezpieczenie podróżne to polisa, którą warto wykupić. Zwiększy komfort psychiczny podczas podróżowania oraz zapewni poczucie bezpieczeństwa w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Pamiętaj jednak, by przy wyborze polisy nie kierować się wyłącznie ceną – musisz w pierwszej kolejności określić zakres ochrony ubezpieczeniowej i konkretną sumę ubezpieczenia.

Może zainteresuje Cię również