LINK4 wypowiedzenie OC - wskazówki

LINK4 wypowiedzenie OC - wskazówki

Posiadasz wykupione ubezpieczenie OC w LINK4 i chciałbyś wypowiedzieć polisę? W tym artykule przedstawiamy sposoby wypowiedzenia ubezpieczenia OC i kiedy możemy to zrobić.

Kiedy mogę zrezygnować z OC?

Umowa ubezpieczenia OC może zostać rozwiązana tylko w pewnych okolicznościach. Tak samo, jak we wszystkich zakładach, w LINK4 wypowiedzenie możemy złożyć w sytuacjach określonych przez ustawę dotyczącą ubezpieczeń obowiązkowych.

Jedną z przyczyn może być nabycie nowego pojazdu. Wtedy ze sprzedającego przechodzi na nas jego polisa OC, która automatycznie wygasa na koniec okresu ubezpieczenia, ale możemy ja wypowiedzieć tuż po zakupie. Inną sytuacją może być złomowanie lub wyrejestrowanie pojazdu. Fakt ten również powinniśmy zgłosić do zakładu ubezpieczeń, wysyłając dokumenty potwierdzające wyrejestrowanie oraz własnoręcznie podpisane wypowiedzenie OC

Zrezygnować z kontynuacji ubezpieczenia możemy także na koniec okresu obowiązywania umowy ubezpieczenia lub z tytułu posiadania podwójnego ubezpieczenia OC. Internauci natomiast mogą zrezygnować również w ciągu 30 dni bez podania przyczyny z OC zawartego na odległość.

Co musi zawierać ubezpieczenie OC, aby było skuteczne?

Gdy chcemy złożyć w LINK4 wypowiedzenie umowy, zakład ubezpieczeń będzie potrzebował od nas odpowiednio przygotowanego dokumentu z pewnymi informacjami. Każde wypowiedzenie powinno zawierać datę jego złożenia (w tym przypadku musimy zmieścić się w ramach czasowych np. złożyć je przed końcem okresu ubezpieczenia).

Ponadto, adresatem powinno być właściwe towarzystwo ubezpieczeniowe. Wypowiedzenie umowy powinno jeszcze zawierać:

  • imię i nazwisko Ubezpieczonego
  • adres Ubezpieczonego
  • numer rejestracyjny i marka pojazdu (ew. numer VIN samochodu)
  • numer polisy OC

Dodatkowo, musimy powołać się na konkretny artykuł z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych (art. 31 ust. 1 – nowy nabywca, art. 28 ust. 1 – koniec okresu ubezpieczeniowego, art. 28A ust. 1 – podwójne ubezpieczenie, art. 40 ust. 2 – umowa zawarta na odległość).

Wypowiedzenie należy własnoręcznie podpisać, a także musimy przygotować odpowiednie skany dokumentów, które mogą być niezbędne do złożenia rezygnacji (np. umowa kupna-sprzedaży pojazdu, zaświadczenie o posiadaniu ubezpieczenia OC, czy dokument potwierdzający wyrejestrowanie pojazdu).

Wypowiedzenie OC - LINK4

Strona internetowa LINK4 nie posiada możliwości złożenia wypowiedzenia OC za pośrednictwem elektronicznych formularzy. Wypowiedzenie LINK4 możemy złożyć na stronie tylko wtedy, gdy dokonujemy zgłoszenia sprzedaży samochodu.

W LINK4, wypowiedzenie OC możemy złożyć również osobiście w placówce, którą znajdziemy w mapie na stronie Towarzystwa. Wystarczy wyszukać Agenta najbliższej naszej lokalizacji i wtedy udać się do niego z przygotowanym dokumentem lub poprosić na miejscu o pomoc w jego przygotowaniu.

Jeżeli decydujemy się na złożenie w LINK4 wypowiedzenia, możemy to zrobić za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Z naszego punktu widzenia trzeba zadbać o posiadanie potwierdzenia dostarczenia przesyłki. Najlepiej skorzystać z usług kurierskich lub przesłać pismo listem poleconym na adres:

LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
ul. Postępu 15
02-676 Warszawa

Porównywarka OC - gdy szukasz tańszej oferty

Zachęcamy do skorzystania z naszego narzędzia, jakim jest porównywarka ubezpieczeń OC. W kilka minut możemy sprawdzić cenę ubezpieczenia OC/AC dla naszego samochodu i zakupić je przez Internet. W swojej ofercie posiadamy te najpopularniejsze Zakłady Ubezpieczeń, jak i nowe, które dopiero wchodzą na rynek ubezpieczeń.

Jeżeli posiadają Państwo mieszkanie, dom, motocykl, quada, samochód ciężarowy lub planują wyjazd, na naszej stronie mogą Państwo sprawdzić, ile będzie kosztowało takie ubezpieczenie. Co ważne, w razie problemów nasza infolinia służy Państwu pomocą i dobrą radą w zakresie ubezpieczeń.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również