HDI wypowiedzenie OC - krok po kroku

HDI wypowiedzenie OC - krok po kroku

Masz ubezpieczone auto w HDI? Znalazłeś tańszą ofertę ubezpieczenia OC, a może wyrejestrowałeś swój samochód? Krok po kroku opisujemy procesy związane z wypowiedzeniem umowy ubezpieczenia OC.

Kiedy mogę wypowiedzieć OC?

Tak jak w przypadku wielu Zakładów Ubezpieczeń, tak samo wypowiedzenie OC HDI może zostać złożone tylko w określonych przez prawo sytuacjach. Możemy to zrobić, gdy jesteśmy nowymi nabywcami auta, kiedy złomujemy lub wyrejestrowujemy pojazd, gdy kończy nam się okres ubezpieczenia lub z tytułu podwójnego ubezpieczenia.

Sprzedaż ubezpieczeń online lub zdalnie umożliwiła Klientom np. wypowiedzenie umowy HDI z tytułu umowy zawartej na odległość. Dotyczy to zarówno zawarcia umowy przez telefon, jak i Internet, bez konieczności podawania konkretnej przyczyny.

Wypowiedzenie umowy HDI - elektroniczne formularze

Panel elektronicznej obsługi Klienta znajdziemy na stronie HDI. Wypowiedzenie OC, aby było wiążące, musi zostać przez nas podpisane własnoręcznie i prawdiłowo uzupełnione. Towarzystwo w module wypowiadania OC umieściło niezbędne wzory dokumentów.

Gdy mamy już zeskanowane i kompletne wypowiedzenie HDI, następnie musimy wrócić do formularza i określić temat, w jakim kontaktujemy się z towarzystwem. Poniżej istnieje możliwość załączenia podpisanego dokumentu.

Na stronie Ubezpieczyciela jest umieszczona mapa agentów, za pomocą której możemy znaleźć najbliższego pośrednika i złożyć u niego wypowiedzenie OC HDI osobiście.

HDI - wypowiedzenie listowne OC

Naszą rezygnację z kontynuacji polisy możemy również przesłać pocztą. W tym przypadku warto wiedzieć, że HDI to znak towarowy należący do Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji „WARTA” S.A. Wysyłając wypowiedzenie umowy HDI, musimy przesłać je na adres jednego z biur WARTY.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji „WARTA” S.A.

ul. Łagiewnicka 33A

30-417 Kraków

 

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji „WARTA” S.A.

ul. Zabrska 10

40-083 Katowice

Dodatkowo, można wysłać korespondencję faksem na numer biura. 

Porównywarka OC/AC na Wygodnie.pl

Poszukujesz ubezpieczenia OC w atrakcyjne cenie? Zachęcamy do kalkulowania ofert na Wygodnie.pl. Nasze narzędzie umożliwia Ci porównywanie ofert nie tylko w kontekście cen, ale również zakresu ochrony. Każdą kalkulacje możesz zapisać, a następnie wysłać ją na swój adres e-mailowy w postaci linka. 

W naszej ofercie znajdziesz ubezpieczenia domu i mieszkania, ubezpieczenia turystyczne, na życie i zdrowie, ubezpieczenia rolnicze, firmowe, czy OC dla quada, motocykla, pojazdu ciężarowego, czy ciągnika rolniczego.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również