Jakie korzyści daje wykupienie ubezpieczenia OC?

Jakie korzyści daje wykupienie ubezpieczenia OC?

Ubezpieczenie OC to polisa, którą musi posiadać właściciel każdego pojazdu zarejestrowanego w Polsce. Jest to regulowane ustawowo, a brak ważnego ubezpieczenia OC może wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Wielu kierowców postrzega konieczność wykupienia ubezpieczenia OC jako przykry obowiązek. To jednak nie najlepsze podejście, biorąc pod uwagę fakt, jakie korzyści daje wykupienie ubezpieczenia OC. Dlaczego warto posiadać tę podstawową polisę i co powinniśmy o niej wiedzieć? Oto garść praktycznych informacji!

Podstawowe ubezpieczenie o niezbędnym zakresie ochrony

Wartość ubezpieczenia OC jest nie do przecenienia. Możemy się o tym przekonać, gdy spowodujemy jakiekolwiek zdarzenie drogowe, w którym inni uczestnicy ruchu zostaną poszkodowani. Niezależnie, czy wyrządzimy szkody rzeczowe np. doprowadzając do uszkodzenia pojazdu innego kierowcy, czy doprowadzimy do uszczerbku na zdrowiu u osób trzecich, fakt posiadania ważnego ubezpieczenia OC uchroni nas przed ponoszeniem finansowych konsekwencji zaistniałego z naszej winy zdarzenia drogowego. Wprawdzie, jeśli nie mamy ważnej polisy, koszty zdarzenia pokryje za nas Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, ale ostatecznie to my będziemy musieli zapłacić za wszystko z własnej kieszeni, co najprawdopodobniej będzie miało dla nas opłakane skutki. Oczywiście, za ubezpieczenie OC również musimy zapłacić, ale to często niewielka cena w porównaniu do zakresu ochrony, jaki gwarantuje ta absolutnie podstawowa polisa.

Co jeszcze warto wiedzieć o ubezpieczeniu OC?

Spektrum zdarzeń, w wyniku których ubezpieczenie OC będzie nas chroniło jest szerokie. Nie oznacza to jednak, że polisa zadziała w każdej sytuacji. Polisa będzie nas chroniła w przypadku poważniejszych wypadków, jak i drobnych stłuczek. Objęte nią są ponadto szkody powstałe przy wsiadaniu do auta, wysiadaniu z niego, załadunku, wyładunku i postoju. Ubezpieczenie OC nie obejmuje jednak szkód związanych z przewożonymi za opłatą ładunkami, przesyłkami, bagażami, a także szkód polegających na zanieczyszczeniu środowiska naturalnego. Jeśli jednak korzystamy z pojazdu w standardowym zakresie, możemy mieć pewność, że ważna polisa będzie nas chroniła, a w razie spowodowania nieszczęśliwego zdarzenia skorzystamy z ubezpieczenia OC i związanych z nim świadczeń. Należy jednak pamiętać o jednym: OC chroni poszkodowanych w zdarzeniach spowodowanych przez posiadacza polisy. W przypadku gdy interesuje nas szerszy wariant ochrony, uwzględniający również nasze szkody, warto zastanowić się nad ubezpieczeniem AC (autocasco).

Zakup ubezpieczenia OC bez przepłacania? Postaw na Wygodnie.pl!

Zakres ubezpieczeń OC jest regulowany ustawowo, co oznacza, że niezależnie od ceny polisy i towarzystwa ubezpieczeniowego, z którym zawieramy umowę, każde ubezpieczenie OC będzie chroniło jednakowo. Warto zatem kierować się ceną. Nie chcesz przepłacać? Sprawdź naszą porównywarkę OC. Wystarczy, że wypełnisz prosty formularz, a my wrócimy do Ciebie z najkorzystniejszymi ofertami. Z nami znajdziesz pewne i niedrogie ubezpieczenia. Zapraszamy!

Może zainteresuje Cię również