Jaguar XK - ile może kosztować ubezpieczenie OC?

Jaguar XK - ile może kosztować ubezpieczenie OC?

Jaguar to rzadko spotykane auto na polskich drogach. Sportowy, elegancki samochód, który marzy się nie jednemu kierowcy. Ile może kosztować wykupienie ubezpieczenia OC?

Model Jaguara przyjęty do wyliczenia OC

Nasz jaguar, dla którego będziemy chcieli wyliczyć OC ppm to rocznik 2007 z pojemnością 4196cm3. Posiada 298 KM. W tym przypadku jest to najmniejszej pojemności silnik, jaki stosowano w tych modelach. Co nie oznacza, że za OC zapłacimy mało, ponieważ sama pojemność silnika w znacznym stopniu wpłynie na wysokość składki. 

Takie samochody spotykamy zazwyczaj w większych miastach. Miejscowość, którą zamieszkuje kierowca także przyczynia się do wzrostu lub zmniejszenia ceny ubezpieczenia. My w naszych wyliczeniach postaramy się sprawdzić wysokość OC dla kierowcy, który będzie mieszkał w Warszawie, Katowicach, Toruniu lub Gorzowie Wielkopolskim.

Kierowca ze zniżkami OC - ile za ubezpieczenie Jaguara?

Załóżmy, że nasz Ubezpieczający posiada komplet zniżek OC za bezszkodową jazdę. Prawo jazdy ma od prawie 20-stu lat i nie wystąpiła przerwa w ubezpieczeniu. Nie ma dzieci poniżej 26 roku życia, które mogłyby jeździć tym samochodem – to znacząco podniosłoby cenę OC. 

Sam Jaguar nie będzie wyjeżdżał za granicą. Posiada ważne badanie techniczne i przeznaczony jest tylko do prywatnego użytku. Parkowany we własnym garażu, a roczny przebieg wynosi około 8 000 kilometrów. Ile zatem wyniesie składka na OC?

Marka/model pojazdu i rok produkcji:Warszawa:Katowice:Toruń:Gorzów Wielkopolski:
Jaguar XK z 2007 roku856,74 PLN526,11 PLN500,76 PLN593,10 PLN

Jak na taki samochód, cena samego OC za 500 PLN to bardzo atrakcyjna oferta. Posiadacze Jaguarów na pewno nie poprzestają na samym ubezpieczeniu OC, ponieważ auto jest narażone na kradzież. W tym przypadku warto rozważyć dodatkowo zakup ubezpieczenia AC.

Nowe ubezpieczenie na Jaguara dla kierowcy bez zniżek

W znacznie trudniejszej sytuacji są osoby, które do tej pory nie wyrabiały sobie historii ubezpieczeniowej, a tym samym nie mają dodatkowych ulg wpływających na cenę OC. Ile zatem za ubezpieczenie Jaguara zapłaci kierowca, który ma 31 lat i wykupuje swoje pierwsze ubezpieczenie?

Marka/model pojazdu i rok produkcji:Warszawa:Katowice:Toruń:Gorzów Wielkopolski:
Jaguar XK z 2007 roku1 296,00 PLN951,80 PLN910,50 PLN1 060,92 PLN

Jak widzimy, już od 900 PLN jesteśmy w stanie wykupić ubezpieczenie OC na Jaguara XK.

Młody kierowca z Jaguarem XK - wydatek na ubezpieczenie

Najgorszą z kolei sytuację mają młodociani kierowcy, którzy są w grupie wysokiego ryzyka dla zakładów ubezpieczeń. Załóżmy, że nasz młody kierowca ma 22 lata i postanawia wykupić ubezpieczenie na swojego Jaguara. Na jaką kwotę się nastawiać?

Marka/model pojazdu i rok produkcji:Warszawa:Katowice:Toruń:Gorzów Wielkopolski:
Jaguar XK z 2007 roku1 792,00 PLN1 583,00 PLN1 420,00 PLN1 792,00 PLN

Dwa, a w niektórych miejscowościach nawet trzy razy więcej za ubezpieczenie musi zapłacić młoda osoba. W taki sytuacjach warto rozważyć dopisanie do pojazdu współwłaściciela, który posiada zgromadzone zniżki i tym samym będziemy mogli zawrzeć umowę ubezpieczenia na niego, co w konsekwencji przyniesie nam niższą składkę.

Obliczanie ceny OC samochodu w Internecie

Na nasze stronie można sprawdzić cenę ubezpieczenia dowolnego samochodu. Zachęcamy do skorzystania z naszych kalkulatorów, gdzie wystarczy uzupełnić dane niezbędne do wyliczenia. Potrzebujemy 3 minut, aby zapoznać się z ofertą. Przed przystąpieniem do zrobienia kalkulacji musimy mieć pod ręką dowód rejestracyjny naszego pojazdu, a także znać własny numer PESEL. Nasza infolinią służy również Państwu pomocą.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również