ISUZU D-Max OC - wyliczamy cenę ubezpieczenia

ISUZU D-Max OC - wyliczamy cenę ubezpieczenia

Planujesz zakup, a może jesteś posiadaczem pick-upa ISUZU? Sprawdź nasze wyliczenia ubezpieczenia OC dla modelu D-Max. Ile zapłaci kierowca ze zniżkami lub bez, a także osoba, która dopiero co otrzymała swoje prawo jazdy?

Samochód użyty w kalkulacji ubezpieczenia OC

ISUZU to pick-up w znacznym stopniu przypominającym Chevroleta. Obecnie wykorzystuje się D-Maxa jako papamobile. W Polsce jest oferowany od 2009 roku. Model, którym posłużymy się w naszej kalkulacji pochodzi z 2012 roku. Ma silnik o pojemności 2499cm³ z 163KM. Pojazd posiada aktualne badanie techniczne i parkowany jest w garażu. Rocznie pokonywał około 8 000 kilometrów. 

Wpływ na wysokość ubezpieczenia OC ma nie tylko pojazd. Zależna jest ona także od miejscowości, w której mieszka kierowca, a także sama historia szkodowości i zgromadzone zniżki Ubezpieczającego. Obliczając OC, wybraliśmy losowo 4 miasta, w których sprawdzimy wysokość składki. Będą to: Warszawa, Poznań, Włocławek oraz Radzyń Podlaski.

Cena OC D-Maxa dla kierowcy z kompletem zniżek OC

Największy determinantem ceny ubezpieczenia jest kierowca. To, czy posiada on zniżki, może w znaczącym stopniu zaważyć na tym, aby otrzymać najniższą cenę ubezpieczenia. Ubezpieczający w naszej pierwszej kalkulacji będzie posiadał komplet zniżek. Jest on lekko po 50-tce, żonaty i nie posiada dzieci poniżej 26 roku życia, które mogłyby użytkować auto. Do tego, od ponad 8 lat ubezpiecza swoje auto, ponieważ jest jego pierwszym właścicielem. Ile zatem wyniesie składka OC?

Marka/model pojazdu i rok produkcji:Warszawa:Poznań:Włocławek:Radzyń Podlaski:
ISUZU D-Max z 2012 roku747,00 PLN708,00 PLN529,31 PLN479,00 PLN

Wraz z wielkością miasta, zmienia się cena ubezpieczenia OC. W tym przypadku za najtańsze ubezpieczenie naszego ISUZU D-Maxa zapłacimy 479 PLN.

Porównywarka ubezpieczeń i różnice w cenie i zakresie (rozbicie na Zakłady Ubezpieczeń)

Dlaczego ubezpieczenie OC różni się w jednym towarzystwie od drugiego? Wynika to głównie z wewnętrznej analizy ryzyka. Kluczowy przy porównywaniu ubezpieczeń jest również zakres. Spróbujmy dokładnie prześledzić oferty wszystkich Zakładów Ubezpieczeń z naszej powyższej kalkulacji w przypadku, kiedy kierowca zamieszkuje Radzyń Podlaski. Jak będzie różniła się cena ubezpieczenia i zakres w rozbiciu na oferty, które otrzymaliśmy:

Nazwa Zakładu Ubezpieczeń:Cena ubezpieczenia OC:Dodatkowe rozszerzenia:
GENERALI479,00 PLNASS Standard (holowanie do najbliższego warsztatu po wypadku i możliwość otrzymania samochodu zastępczego na 3 dni)
PROAMA493,00 PLNASS Wypadkowy (holowanie po wypadku, ale również po awarii do 100km, próba naprawy auta na miejscu)
EUROINS548,40 PLN-
BENEFIA586,00 PLN-
MTU24.PL848,00 PLNASS Basic (holowanie po awarii do 150km, holowanie auta po wypadku)
WIENER1 274,00 PLN-

Takie kompleksowe porównanie ofert wpłynie lepiej na naszą decyzję przed zawarciem umowy ubezpieczenia. Propozycja Generali okazała się nie tylko najkorzystniejsza pod kątem cenowym, ale również w zakresie ubezpieczenia. Możemy tam uzyskać samochód zastępczy na 3 dni. Gdybyśmy wybrali np. najdroższe ubezpieczenie, bo nigdy nie wnikaliśmy w to, jakie są aktualne stawki za ubezpieczenia naszego samochodu, moglibyśmy 3-krotnie przepłacić za polisę, a jednocześnie nie otrzymać dodatkowych benefitów, jak chociażby ubezpieczenie Assistance.

Ile za to samo ubezpieczenie zapłaci młody kierowca i ten, który nie ma zniżek?

Nie zawsze znajdujemy się w na tyle komfortowej sytuacji, że za ubezpieczenie zapłacimy najmniej. Kiedy kierowca nie nagromadził zniżek lub jest w bardzo młodym wieku – niestety musi zapłacić więcej. Wyrabianie pozytywnej historii ubezpieczeniowej to dobra inwestycja na przyszłość, która zwróci się nam w postaci tańszej polisy komunikacyjnej. Wyrabiać takie zniżki można od momentu stania się współwłaścicielem samochodu. Sprawdźmy zatem, ile zapłaci kierowca w wieku 31 lat, który nie ma zniżek, a także osoba w wieku 22 lat, która chciałaby po raz pierwszy ubezpieczyć auto.

Wiek kierowcy:Warszawa:Poznań:Włocławek:Radzyń Podlaski:
22 lata2 171,00 PLN1 955,00 PLN1 654,00 PLN1 329,00 PLN
31 lat1 213,00 PLN1 098,00 PLN957,20 PLN834,00 PLN

Widzimy, o ile więcej przyjdzie zapłacić młodemu kierowcy, czy temu bez zniżek. Ponadto, w ramach ciekawostki, w naszym kalkulatorze jedna z ofert ubezpieczenia OC opiewała na kwotę 24 390,87 PLN. Porównywanie ubezpieczeń jest dla nas dobrą formą oszczędności w przypadku doboru obowiązkowego ubezpieczenia OC, które ma taki sam zakres w każdym Towarzystwie Ubezpieczeniowym.

Wyszukiwarka OC i nie tylko - Wygodnie.pl

Aby sprawdzić cenę swojego ubezpieczenia OC, wystarczy tylko 5 minut. Na naszej stronie można znaleźć porównywarkę OC, w której w prosty sposób przeliczysz składkę dla każdego modelu samochodu. Do dyspozycji jest również nasza infolinia, która pomoże poprawnie wypełnić formularz, a w razie konieczności przygotuje ofertę na maila lub przekaże telefonicznie.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również