Interrisk wypowiedzenie OC - sposoby na rezygnację

Interrisk wypowiedzenie OC - sposoby na rezygnację

Masz ubezpieczenie OC w Interrisk i chciałbyś złożyć wypowiedzenie? W tym artykule omawiamy, kiedy można złożyć rezygnację z OC oraz jak ją przygotować. Pokazujemy jak to zrobić.

Jaki jest najlepszy czas na złożenie wypowiedzenia OC?

Zrezygnować z ubezpieczenia OC przeznaczonego dla pojazdów mechanicznych nie możemy bez powołania się na konkretny artykuł z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych – a tym samym jeżeli nasz pojazd jest dopuszczony do ruchu, musimy mieć np. polisę OC w innej firmie ubezpieczeniowej, aby nie zapłacić kary. OC samochodu jest ubezpieczeniem obowiązkowym.

W ustawie zostały uwzględnione sytuacje, w których możemy złożyć wypowiedzenie. Interrisk, czy inny Zakład Ubezpieczeń przyjmie dokument, jeżeli rezygnacja została złożona z końcem okresu ochrony ubezpieczenia, z tytułu posiadania podwójnego ubezpieczenia, sprzedaży pojazdu lub jego wyrejestrowania.

Kiedy najlepiej złożyć wypowiedzenie OC? To zależy od trybu, na jaki się decydujemy. Jeżeli w międzyczasie znaleźliśmy tanie ubezpieczenie OC, wypowiadając umowę z końcem okresu ubezpieczenia, nie powinniśmy zrobić tego później niż jeden dzień przed zakończeniem okresu ochrony (jeżeli wykupujemy ubezpieczenie OC w innej firmie np. 2 tygodnie wcześniej, to już wtedy jest dobry moment na wysłanie wypowiedzenie do Ubezpieczyciela).

Kiedy kupujemy pojazd mamy dwa wyjścia. Albo wypowiadamy umowę ubezpieczenia od razu po zakupie i szukamy u innego Towarzystwa, albo czekamy aż aktualna polisa wygaśnie i w ramach kontynuacji wykupimy drugą. Zdarzają się sytuacje, kiedy ubezpieczenie OC wykupione przez sprzedawcę jest rozłożone w płatności ratalnej – wtedy raty przechodzą na nas, a dodatkowo Zakład Ubezpieczeń może wykonać rekalkulację składki, która może być znacznie wyższa u wybranego Ubezpieczyciela – bo np. jesteśmy młodymi kierowcami.

Wypowiedzenie OC - Interrisk

Gdy mamy wykupioną polisę w Interrisk, wypowiedzenie OC możemy złożyć na 3 sposoby. Niemniej jednak, musimy przygotować odpowiedni dokument, w którym należy zawrzeć niezbędne informacje, takie jak:

  • Dane Ubezpieczającego
  • Numer polisy
  • Dane pojazdu
  • Artykuł, z którego wypowiadamy wypowiedzenie OC Interrisk
  • Własnoręczny, czytelny podpis z datą

Tak przygotowane wypowiedzenie umowy OC Interrisk możemy zeskanować/sfotografować i przesłać na specjalny adres e-mailowy: korespondencja@interrisk.pl lub dostarczyć dokument za pomocą poczty tradycyjnej (tutaj lepiej wybrać list polecony lub usługi kurierskie, aby mieć pokwitowanie z datą nadania tego listu) na adres:

Interrisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
Vienna Insurance Group
ul. Noakowskiego 22
00-668 Warszawa

Jeżeli chcemy w Interrisk wypowiedzenie złożyć u agenta, czy przedstawiciela firmy, na stronie głównej Zakładu znajduje się specjalna mapa, za pomocą której możemy wyszukać najbliższą placówkę. Wtedy wypełniony dokument zanosimy do wybranego agenta, który pomoże nam w rezygnacji.

Oblicz OC na Wygodnie.pl

Gdy już złożysz w Interrisk wypowiedzenie OC, a nie masz jeszcze zawartej umowy ubezpieczenia, zachęcamy do skorzystania z naszej porównywarki ubezpieczeń. W kilka minut możesz obliczyć wysokość składki ubezpieczenia OC w kilku firmach na raz. Takie zestawienie pomoże Ci wybrać najkorzystniejszą ofertę nie tylko pod kątem cenowym, ale również samego zakresu ubezpieczenia.

Do Twojej dyspozycji jest również nasza infolinia, która pomoże przejść przez proces zakupowy lub przygotuje dla Ciebie specjalną oferte, którą dostarczy Ci na maila. Porównanie cen w naszym kalkulatorze nic nie kosztuje!

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również