Kalkulator ubezpieczenia quada

Kalkulator ubezpieczenia quada na Wygodnie.pl

Ubezpieczenie quada


Odpowiedz na pytania, pozwoli nam to najlepiej dopasować ofertę do Twoich potrzeb
Pokaż oferty

Ubezpieczenie quada – kalkulator

Ubezpieczenie komunikacyjne OC obowiązuje każdego właściciela pojazdu mechanicznego zarejestrowanego i dopuszczonego do ruchu drogowego. Obowiązek ten od wielu lat dotyczy wszystkich posiadaczy aut osobowych, ciężarowych i większości jednośladów oraz maszyn rolniczych. Nowelizacja przepisów z 2013 roku włączyła do tego grona również czterokołowce. Gdzie i jak możesz wykupić ubezpieczenie quada?

Ubezpieczenie quada

Czy ubezpieczenie quada jest obowiązkowe?

Zgodnie z nową wersją przepisów homologacyjnych quad jest pojazdem czterokołowym innym niż samochód osobowy, ciężarowy i motocykl. Aby można nim było jeździć po drogach publicznych, niezbędne są rejestracja oraz odpowiednie prawo jazdy. W efekcie quady podlegają tym samym prawom co inne pojazdy mechaniczne, czyli obowiązkowym przeglądom technicznym. Właściciel ma też obowiązek wykupić ubezpieczenie OC quada.

Polisy na pojazdy z tej grupy są sprzedawane przez niemal wszystkie towarzystwa, które oferują OC komunikacyjne. Ubezpieczenie na quada podlega tym samym prawom, co polisa na samochód osobowy czy dostawczy. Wysokość składki jest uzależniona od wielu czynników i może się różnić, zależnie od ubezpieczyciela.

Czy można wykupić ubezpieczenie quada bez rejestracji?

Polskie przepisy regulują zasady ubezpieczenia quada zarówno w odniesieniu do jego rejestracji, jak i wprowadzenia do ruchu. Na zakup OC dla pojazdu niezarejestrowanego pozwala art. 29 ust. 2 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Zgodnie z jego treścią niezbędne jest jednak udokumentowanie pewnych faktów dotyczących pojazdu. Dlatego jeśli wykupujesz ubezpieczenie quada bez rejestracji, ubezpieczyciel może zażądać:

  1. świadectwa zgodności (homologacja)
  2. świadectwa dopuszczenia jednostkowego pojazdu,
  3. zaświadczenia o pozytywnym przejściu badania technicznego.

Warto wiedzieć, że wykupienie polisy OC nie wiąże się z koniecznością zarejestrowania quada. Jeśli z niego zrezygnujesz i zdecydujesz się na sprzedaż w ciągu 30 dni, możesz odstąpić od umowy ubezpieczeniowej.

OC na quada

Czy można wykupić dodatkowe ubezpieczenie na quada?

Chociaż quady są mniej narażone na udział w kolizjach drogowych, zawsze istnieje ryzyko ich kradzieży czy dewastacji podczas parkowania „pod chmurką”. Dlatego warto zadbać o dodatkową ochronę, wykupując autocasco. Dodatkowe ubezpieczenie quada oferuje wiele firm ubezpieczeniowych. Nie zawsze jednak jest ono jasno zdefiniowane. Przykładowo w ofercie Warty ubezpieczeniu AC podlega każdy pojazd, który w myśl przepisów Prawa o ruchu drogowym może być zarejestrowany na terenie RP.

Ile kosztuje ubezpieczenie quada przez internet?

Jak w przypadku każdej polisy, tak w przypadku ubezpieczenia na quada, możesz znaleźć mniej lub bardziej atrakcyjne oferty. Tak jak przy wyznaczaniu wysokości składki na inne pojazdy, również tutaj pod uwagę brane są różne czynniki. Są to np. wiek kierowcy czy jego staż za kierownicą. Dlatego, jeśli chcesz znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie quada przez Internet, skorzystaj z wygodnego kalkulatora. To wygodne narzędzie umożliwi Ci porównanie wielu ofert po jednorazowym wypełnieniu formularza.

Całkowity koszt polisy może być bardzo różny. W ofercie firm znajdziesz zarówno ubezpieczenie OC quada za 100 zł, jak i za około 700 zł. Ta ostatnia oferta dotyczy pakietu OC+AC+NNW dla modelu CF Moto C Force 550 EFI EPS. Natomiast za około 100 zł wykupisz OC+NNW dla Kymco MXU 300 przy założeniu, że dysponujesz maksymalną zniżką za bezszkodową jazdę.