Dlaczego nie warto przepłacać za ubezpieczenie OC?

Dlaczego nie warto przepłacać za ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC to obowiązkowa polisa dla posiadacza każdego pojazdu mechanicznego zarejestrowanego w Polsce. Jako właściciel musisz ją wykupić bez względu na to, czy codziennie poruszasz się po drogach, czy w ogóle nie korzystasz ze swojego pojazdu. Kwota, jaką trzeba zapłacić za OC, może różnić się w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Czy warto korzystać z takich narzędzi, jak porównywarka OC? Czy lepiej wykupić droższą polisę, a może zawsze powinniśmy celować w najtańsze OC? Oto garść praktycznych informacji!

Nie przepłacaj za ubezpieczenie OC

Z pewnością wiesz, że jeśli posiadasz auto lub jakikolwiek inny pojazd mechaniczny, musisz wykupić OC. Ubezpieczenie OC to absolutnie podstawowa ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zadziała wtedy, gdy spowodujesz wypadek lub nawet bardzo drobną stłuczkę. Dzięki OC szkody wyrządzone innym osobom zostaną pokryte przez ubezpieczyciela. Obowiązek posiadania ważnej polisy OC jest regulowany ustawowo, a w przypadku gdy z jakiegokolwiek powodu nie wykupisz OC, mogą spotkać Cię dotkliwe konsekwencje, łącznie z karą nakładaną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Przed zakupem ubezpieczenia OC co roku staje każdy kierowca. Łatwo można zorientować się, że ceny OC różnią się w przypadku poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Porównanie ubezpieczeń OC pozwoli Ci szybko zorientować się, że różnice w wysokości składek są naprawdę znaczące. Czy najtańsze OC będzie równie wartościowe co to najdroższe? Jak najbardziej! Oto dlaczego tak jest.

Najtańsze OC to dobry wybór

Musisz wiedzieć, że zakres OC – podobnie jak sam obowiązek jego posiadania – jest regulowany ustawowo. Oznacza to, że każde ubezpieczenie OC musi gwarantować dokładnie ten sam zakres ochrony ubezpieczeniowej. W praktyce niezależnie od tego, na jaką polisę się decydujemy, zawsze zostajemy objęci taką samą ochroną. W związku z tym, że ustawa nie reguluje ceny polisy, ubezpieczyciele ustalają ją indywidualnie, co przekłada się na niekiedy naprawdę zauważalne rozbieżności w cenach. Aby nie przepłacać za OC, warto poświęcić czas na porównanie ubezpieczeń OC. Wbrew pozorom wcale nie jest to trudne. Pomoże Ci w tym porównywarka OC, czyli najlepszy sposób na najtańsze OC!

Wypróbuj kalkulator OC Wygodnie.pl To naprawdę proste!

Porównywarka OC, którą proponujemy na Wygodnie.pl, to najlepszy sposób na to, by nie wydać fortuny na ubezpieczenie OC. Dzięki niej możliwe jest porównanie ubezpieczeń OC dostępnych w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Wystarczy, że podasz podstawowe dane, a my zajmiemy się resztą. Nasz kalkulator OC pozwoli Ci poznać dokładne wysokości składek. W ten sposób bez problemu wybierzesz najkorzystniejszą ofertę. Jesteśmy po to, by pomóc Ci zaoszczędzić – szybko, łatwo i wygodnie. A jeśli interesuje Cię również autocasco, pomożemy Ci znaleźć pakiety ze zniżkami. Od lat zajmujemy się ubezpieczeniami, codziennie pomagając polskim kierowcom oszczędzać. Sprawdź nas!

Może zainteresuje Cię również