Wakacje z dziećmi - jak wyjechać i wrócić z dobrym nastawieniem?

Wakacje z dziećmi - jak wyjechać i wrócić z dobrym nastawieniem?

Jak przygotować się na rodzinny wyjazd wakacyjny? Co warto zapewnić dzieciom? O co warto zadbać przed wyjazdem i dlaczego nie warto na siłę spędzać zbyt dużo czasu razem? Wyjaśniamy w treści porady.

Gdzie na wakacje z dziećmi?

Choć na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że szybkie Wi-Fi i dostęp do prądu, żeby naładować telefon lub powerbanka jest wystarczające podczas wspólnych wakacji, to mimo wszystko wyjazd godny zapamiętania wymaga znacznie więcej zaangażowania w jego zaplanowaniu. No bo co najlepiej wspominamy z własnego dzieciństwa? Wakacje z dzieckiem również powinny być na tyle ciekawe, abyśmy nie czuli zażenowania, a czas na serfowanie w sieci zawsze znajdzie się po pracy, czy po szkole. Niech ten wyjazd będzie czymś więcej, niż pamiątką z Instagrama, czy pokonania kolejnego levelu gry na telefonie. W końcu musimy przecież za to nie mało zapłacić. 

Sztuką udanych rodzinnych wakacji jest pogodzić preferencje wszystkich podróżników. W zależności od tego, w jakim wieku są nasze pociechy, tak powinniśmy zaplanować swoje wczasy. O ile już wszyscy domowi turyści mogą wyrazić swoje zdanie na temat tego, co chcieliby robić, o tyle kluczowe staje się przedyskutowanie kierunku podróży ze wszystkimi członkami rodziny. Wakacje nad morzem z dziećmi nie muszą być wyłączoną alternatywą w Polsce. Do wyboru mamy jeszcze polskie góry, Mazury, czy cały region Suwalszczyzny, gdzie w okolicy znajdziemy mnóstwo agroturystyk z ciekawą bazą noclegową nad jeziorami. Jeżeli dysponujemy troszeczkę większą gotówką, możemy razem wylecieć za granicę. Popularne kierunki zimą to Oman, Egipt, Wyspy Zielonego Przylądka, Tunezja, Cypr, Wyspy Kanaryjskie, natomiast latem to Grecja, Chorwacja, Zanzibar, Czarnogóra, Portugalia i wiele innych miejsc. 

Wakacje z dziećmi nad morzem, w górach, czy na mazurach to przede wszystkim planowanie!

Wybór miejsca noclegowego zawsze skupia się wokół zagwarantowania funkcjonowania dzieciom. Tym bardziej, jeżeli spędzamy wakacje z niemowlakiem. Warto wcześniej sprawdzić, czy miejsce noclegowe jest wyposażone w niezbędne artykuły dla małych dzieci (łóżeczko, zabawki, wanienki do kąpieli i inny asortyment). Jeżeli posiadamy starsze dzieci, ważne aby na miejscu byłby dostępne jakieś atrakcje tak, aby pociechy mogły zająć się sobą, a rodzice mieli chwilę relaksu. W przypadku wyjazdu zagranicznego musimy zorientować się, czy nie będzie wymagane wyrobienie naszym dzieciom dokumentów, dowodu, czy paszportu.

Miejsce pobytu, szczególnie na wakacjach z dziećmi powinno być w miarę blisko plaży i komunikacji – tak, abyśmy wiecznie nie maszerowali z dziećmi (co potrafi być bardzo męczące). Dostęp do wesołych miasteczek, gier i zabaw, czy zorganizowanych animacji w pobliżu zawsze zajmie czas naszym dzieciom, gdy tryskają one nieograniczoną energią. Co ważne, niezdrowo jest spędzać ze sobą każdą wolną chwilę. Jeżeli każdy chciałby zrobić danego dnia coś innego, to nie ma co na siłę próbować spędzać czasu razem. Podróżnik potrzebuje czasu i przestrzeni dla samego siebie (w końcu to wakacje, a nie rodziny obiad). Gdy lecimy za granicę, znacznie korzystniejszą opcją i finansowo i organizacyjną jest wybranie opcji all inclusive w hotelu. Wtedy zaoszczędzimy czas na przygotowywanie potraw, a jeżeli dzieciom coś nie posmakuje, to zawsze możemy wymienić bez dodatkowych kosztów na coś innego. Cieszmy się po prostu wolnym czasem.

Wakacje z dzieckiem za granica a ubezpieczenie turystyczne

Jeżeli wybieramy się za granice, to najważniejsza kwestią jest wykupienie grupowego ubezpieczenia turystycznego. Taką polisę można kupić za pośrednictwem naszej strony – Wygodnie.pl. Wystarczy kilka minut, aby uzupełnić formularz, a następnie porównać ze sobą oferty kilku Towarzystw Ubezpieczeniowych. W razie trudności pomocą służy nasza infolinia, która doradzi w kwestiach doboru właściwego zakresu ochrony. A gdy już wykupiliśmy polisę, wyłączmy Internet i skorzystajmy z tego czasu. Miłego wypoczynku!

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również