Ubezpieczenie samochodu online - dlaczego się opłaca?

Ubezpieczenie samochodu online - dlaczego się opłaca?

W natłoku codziennych spraw, ciężko nam w tygodniu znaleźć chwilę, aby udać się do placówki agenta, by kupić ubezpieczenie OC. Czy ubezpieczenie samochodu online to dobra alternatywa? Jakie są zalety wykupienia ubezpieczenia online i dlaczego warto skorzystać z takiej możliwości?

Ubezpieczenie auta przez Internet - 24/7

Jedną z większych zalet korzystania z porównywarki ubezpieczeń jest jej dostępność. Serwisy internetowe, czy kalkulatory ubezpieczenia działają cały czas (o ile nie wystąpi jakaś awaria serwera, co zdarza się rzadko). Dzięki temu, ubezpieczenie auta online jest praktyczne, ponieważ możemy to zrobić wtedy, kiedy mamy na to czas.

Korzystanie z porównywarki OC jest bardzo proste i intuicyjne, dlatego nie powinno nam sprawić większych problemów. Jeżeli jednak będziemy potrzebowali pomocy, to zawsze możemy zadzwonić na infolinię, która doradzi nam w procesie zakupu ubezpieczenia samochodu online.

Ubezpieczenie pojazdu online i kontynuacja polisy OC

Kolejną, pozytywną stroną korzystania z kalkulatora OC jest system wznowieniowy. Kiedy kupisz polisę, system zapamiętuje Twoje dane. Po roku, kiedy będzie zbliżał się koniec Twojego okresu ochrony, na maila wyślemy Ci dane do wznowienia w formie zapisanej kalkulacji. Wtedy będziesz mógł sprawdzić bez konieczności uzupełniania pól cenę najtańszego ubezpieczenia OC dla Ciebie (o ile w ostatnim czasie nie nastąpiły jakieś zmiany).

Cały proces prawie nie różni się niczym od zakupów online np. w takim jak sklep odzieżowy. Korespondencję wysyłamy mailowo. Otrzymasz od nas także Ogólne Warunki Ubezpieczenia i inne dokumenty, w których znajdziesz niezbędne informacje o produktach.

Fachowe doradztwo przy zakupie ubezpieczenia samochodu online

Internetowe kalkulatory ubezpieczenia to nie tylko maszyny i algorytmy, ale również ludzie. Współpracujemy stale z agentami z całej Polski, którzy również obsługują naszych Klientów. Każdy z nich posiada inne doświadczenie i specjalizacje, co pozwoli Ci na ubezpieczenie auta online z nawet najbardziej wygórowanymi wymaganiami (w przypadku, kiedy sam kalkulator nie będzie w stanie zaoferować Ci takiego ubezpieczenia).

Ponadto, poza sprzedażą ubezpieczeń zajmujemy się fachowym doradztwem. Codziennie publikujemy porady (taka jak ta), w których poruszamy zagadnienia związane z branżą ubezpieczeń i nie tylko. To pozwala Internautom na znalezienie odpowiedzi na trudne pytania o różnej tematyce związanej z ubezpieczeniami.

Porównywarka OC - ubezpiecz auto online

Najpopularniejszym ubezpieczeniem wśród kierowców jest obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych tzw. OC. Przygotowaliśmy specjalny kalkulator, który po wpisaniu kilku danych jest w stanie obliczyć sumę ubezpieczenia dla konkretnego modelu samochodu i właściciela.

Przystępując do wyliczenia składki powinniśmy mieć przy sobie:

  • Dowód rejestracyjny pojazdu
  • Dokument tożsamości
  • Prawo jazdy

Wypełnienie danych do ubezpieczenia samochodu online powinno nam zająć od 3 do 5 minut. Na początku wypełniamy dane o pojeździe, potem o sposobie użytkowania, wpisujemy dane właściciela pojazdu i wybieramy okres ubezpieczenia.

Ubezpieczenie samochodu online - co możemy zyskać?

Gdy do naszej kalkulacji wykorzystujemy porównywarkę OC możemy sprawdzić, która oferta z pośród kilku Ubezpieczycieli będzie najlepsza. W zestawieniu znajdują się najbardziej popularne Towarzystwa Ubezpieczeniowe w Polsce. W przypadku, gdy podczas ubezpieczenia auta online jedna z ofert nie pojawi się w zestawieniu, zawsze możemy zamówić ofertę konkretnego towarzystwa, a wtedy nasz Agent wróci do Ciebie z odpowiedzią.

Kluczowym rozwiązaniem jest możliwość porównywania wybranych ofert, co pozwoli nam na dokładniejsze zapoznanie się z proponowanym ubezpieczeniem. OC w przypadku wielu Ubezpieczycieli różni się tylko ceną (zakres ubezpieczenia określa ustawa). Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy za mniejszą kwotę możemy kupić np. ubezpieczenie OC + NNW lub Assistance. Wtedy możemy dokładnie sprawdzić, co posiadamy w ramach tej oferty.

Ubezpieczenie auta przez Internet, a wypowiedzenie OC

Wykupując ubezpieczenie OC w kalkulatorze zyskujemy możliwość wypowiedzenia umowy OC z tytułu zawarcia jej na odległość. W ciągu 14 dni możemy odstąpić od umowy, bez podawania przyczyny. To udogodnienie dla internatów, którzy mogą w między czasie znaleźć tańszą ofertę ubezpieczenia u innego towarzystwa. Dlatego to jeden z powodów, dla których cena ubezpieczenia samochodu online w porównywarce ubezpieczeń musi być atrakcyjna.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również