Prywatne ubezpieczenie medycznie

Prywatne ubezpieczenie medycznie

W dzisiejszych czasach, kiedy opieka medyczna refundowana ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia okazuje się nie wystarczać, coraz więcej osób inwestuje w indywidualne ubezpieczenie zdrowotne. Jest to alternatywa dla stania w długich kolejkach do specjalisty, a według niektórych zwolenników, również dla nie zawsze uprzejmej i nastawionej na pacjenta kadry lekarskiej.

Nic więc dziwnego, że firmy ubezpieczeniowe przygotowały w swojej ofercie bogaty wybór wariantów różniących się od siebie zakresem i dostępnością poszczególnych usług. Najczęściej, ubezpieczenie zdrowotne obejmuje wizyty w dobrze wyposażonych i wysoce wyspecjalizowanych placówkach medycznych.

Indywidualne ubezpieczenia zdrowotne możemy podzielić na dwa rodzaje:

  • szpitalne
  • ambulatoryjne

Ubezpieczenie szpitalne obejmuje zwrot kosztów pobytu w szpitalu na warunkach ujętych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń. Ubezpieczenie takie kosztuje kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Ubezpieczenie ambulatoryjne to znacznie bardziej rozbudowana oferta obejmująca wizyty u lekarzy specjalistów, badania wykonywane bez konieczności pozostawania w szpitalu, a nawet szczepienia. Koszt takiego ubezpieczenia waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od zakresu ubezpieczenia (dostępne placówki, liczba lekarzy specjalistów etc.).

Ubezpieczenie zdrowotne możemy również nabyć w pakiecie rodzinnym (rodzice oraz dzieci). W takiej formie składka jest niższa w przeliczeniu na jedną ubezpieczoną osobę.

Najczęściej, ubezpieczeniu zdrowotnemu towarzyszy minipakiet assistance, w ramach którego konsultant dokonuje w naszym imieniu rezerwacji wizyty lekarskiej w dogodnym dla nas terminie i miejscu.

Może zainteresuje Cię również