Pomoc w zakupie auta - czy warto skorzystać z takich usług?

Pomoc w zakupie auta - czy warto skorzystać z takich usług?

Kto oferuje tego rodzaju usługi? Na co można liczyć w ramach pomocy przy zakupie auta? Ile to kosztuje? Co możemy zyskać decydując się na wsparcie specjalisty? Gdzie ich szukać?

Pomoc przy zakupie auta - na wagę złota?

Znaleźć w sieci ofertę pojazdu na sprzedaż nie jest trudno. Problemy pojawiają się wtedy, gdy samochód znajduje się od nas setki kilometrów lub nie wiemy, jak się zabrać za weryfikacje takiego auta. Wtedy kluczowa może okazać się pomoc w zakupie auta. Na czym w ogóle to polega? 

Osoby, czy firmy oferujące takie usługi walczą ze sobą pod kątem zakresu działań. Decydując się na tego typu pomoc możemy liczyć już na wsparcie w trakcie szukania ogłoszeń w Internecie. Specjalizujący się w tym fachowcy przewertują dla nas ogłoszenia i przedstawią te, które są warte uwagi i oględzin. Aby uzyskać fachowe doradztwo przy zakupie samochodu musimy podać, co dokładnie nas interesuje (rodzaj skrzyni biegów, typ nadwozia, rodzaj silnika, przedział cenowy, preferowane marki). Wiele osób zmienia w trakcie zakupu wybrany pojazd na inny, ponieważ okazuje się, że np. dany model z danym silnikiem i konkretna wersja pojazdu mogła mieć jakieś wady konstrukcyjne lub jego eksploatacja naraża potencjalnego nabywcę na znacznie większe koszty. 

Jak szczegółowo wygląda pomoc w kupnie auta?

Wszystko zaczyna się od oględzin. Firmy zazwyczaj oferują kilka pakietów takiej kontroli (począwszy od zwykłych oględzin, po wizytę w Stacji Kontroli Pojazdów, podpięcie komputera diagnostycznego, czy badanie pojazdu miernikiem lakieru). Zwykłe czynności polegają na sprawdzeniu silnika, nadwozia, wnętrza pojazdu, podwozia, amortyzatorów, tarcz hamulcowych, zawieszenia, ogumienia, układu elektrycznego pojazdów, płynów eksploatacyjnych i innych oznak uszkodzeń. Tego typu pomoc w zakupie auta jest nawet ciekawą alternatywą dla osób, które znają się na samochodach. Samo wypożyczenie miernika lakieru, czy komputera diagnostycznego kosztuje – a tutaj za niewiele więcej otrzymamy pomoc specjalisty, który obsłuży za nas odpowiednio urządzenia i wykona podstawowe oględziny.

Przez początkową ekscytację przed zakupem możemy zapomnieć kompletnie o wykonaniu niektórych czynności. Pomoc eksperta zabezpieczy nas na wypadek zakupu auta powypadkowego, kradzionego, czy tzw. składaka. Firmy i osoby zajmujące się takimi usługami bardzo często oferują również pomoc przy sprawdzeniu kompletu dokumentów auta, weryfikację historii serwisowej, odbywają jazdę próbną sprawdzając działanie układów, czy badają wyposażenie pojazdu. Taka osoba może być wynajęta przez nas na cały dzień na terenie województwa, kraju i w naszym imieniu nawet negocjować cenę zakupu (pomoc przy zakupie auta mająca na celu uzyskanie rabatu jest dodatkowo płatna w postaci prowizji, ale i tak się opłaca).

Pomoc w zakupie samochodu - nie zawsze musimy pojawić się na miejscu osobiście

Taka usługa to nie tylko pomoc dostępna w naszej obecności w postaci sprawdzenia poprawności umowy kupna-sprzedaży samochodu, czy sprawdzenia auta po VIN. To przede wszystkim wygoda, która daje nam dodatkowe możliwości. Gdy znajdziemy auto w sieci, wcale nie musimy jechać 400 km, by je zweryfikować. Taniej będzie wynająć specjalistę zamieszkującego wybrany region, który za 100-400 PLN wykona dla nas profesjonalne oględziny.Wtedy stwierdzimy, czy w ogóle jest sens samemu jechać oglądać takie auto. W ten sposób, zaoszczędzimy czas i pieniądze. 

Pomoc w zakupie ubezpieczenia na Wygodnie.pl

Nie tylko wykonując oględziny samochodu możemy zaoszczędzić. Samo sprawdzenie ofert ubezpieczenia OC w różnych Zakładach Ubezpieczeń może okazać się strzałem w dziesiątkę. Pomocnym narzędziem jest nasz kalkulator OC. Wystarczy kilka minut, aby uzupełnić formularz i porównać dostępne oferty od kilku Ubezpieczalni. W razie trudności nasza infolinia służy pomocą przy doborze odpowiedniego zakresu ochrony, czy na etapie uzupełniania formularza. 

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również