Generali wypowiedzenie OC - podpowiadamy jak złożyć dokument

Generali wypowiedzenie OC - podpowiadamy jak złożyć dokument

Masz wykupione ubezpieczenie OC w Generali i chciałbyś wypowiedzieć polisę? W tym artykule wyjaśniamy, gdzie i jak możemy to zrobić, a także co musi nastąpić, aby wypowiedzenie było skuteczne.

Jak działa umowa ubezpieczenia OC?

OC posiadaczy pojazdów mechanicznych to obowiązkowe ubezpieczenie, dlatego w Generali wypowiedzenie OC zawarte przez właściciela pojazdu przedłuża się automatycznie na kolejny rok (wyjątek stanowi zakup nowego pojazdu i przepisanie umowy ubezpieczenia na nowego właściciela – wtedy wygasa OC automatycznie na koniec okresu ubezpieczenia).

Jeżeli chcemy np. zmienić Ubezpieczyciela i przerwać ciągłość ochrony takiego ubezpieczenia, musimy złożyć wypowiedzenie OC. Generali na swojej stronie informuje, że trzeba powołać się na art. 28 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Wypowiedzenie musimy złożyć najpóźniej na jeden dzień przed końcem jej trwania, bo inaczej zostanie wydłużone na kolejny rok.

To nie wszystkie możliwości zrezygnowania z polisy OC. Możemy ją wypowiedzieć również z tytułu posiadania podwójnego ubezpieczenia, wyrejestrowania lub demontażu pojazdu. Nie zawsze będziemy chcieli powoływać się na powyższą ustawę. Wypowiedzenie Generali i innym Zakładom Ubezpieczeń polisy jest możliwe z mocy prawa konsumentów i rezygnacji z umowy zawartej na odległość. Tutaj możemy odstąpić od polisy zawartej przez Internet w ciągu 30 dni.

Generali wypowiedzenie OC - co powinno zawierać?

Generali na swojej stronie internetowej opisuje, jakich informacji oczekuje od swoich Klientów we wzorze wypowiedzenia. Generali liczy, że zostaną zamieszczone takie informacje, jak:

  • Imię i nazwisko;
  • Numer rejestracyjny pojazdu;
  • Numer polisy;
  • Art. 28 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych;
  • Własnoręczny podpis.

Specjalnie dla Państwa umieszczamy na naszej stronie wzór wypowiedzenia umowy OC Generali, który jest uniwersalny dla wszystkich Zakładów Ubezpieczeń.

Jak dostarczyć Generali wypowiedzenie?

Ubezpieczyciel na swojej stronie posiada specjalny elektroniczny formularz, w którym możemy złożyć wypowiedzenie OC. Generali ponadto udostępnia dla swoich klientów adres e-mailowy: centrumklienta@generali.pl. Tam należy dostarczyć wypowiedzenie w postaci skanu lub zdjęcia dokumentu.

Gdy natomiast chcemy, aby procedura rezygnacji z polisy odbyła się drogą tradycyjną, wypowiedzenie umowy OC Generali możemy dostarczyć najbliższemu Agentowi, którego znajdziemy w interaktywnej mapie na stronie. Dodatkowo, dokument ten możemy wysłać pocztą tradycyjną na adres:

Generali TU S.A.
ul. Postępu 15B
02-676 Warszawa

Przy wysyłaniu Generali wypowiedzenia, za datę przyjęcia zgłoszenia uwzględnia się datę ze stempla pocztowego.

Gdzie szukać nowego ubezpieczenia OC?

Kiedy rezygnujemy z polisy OC, Zakład Ubezpieczeń może nam zaoferować bardzo korzystną ofertę, by tylko u nich zostać. Jednak nie zawsze tak się dzieje. Punktem wyjściowym jest sprawdzenie tego, co mogą nam zaproponować inni. Dlatego z pomocą przychodzi porównywarka OC, w której możemy wykonać kalkulacje i zapisać ją, by następnie skontaktować się z aktualnym Ubezpieczycielem. Jeżeli nie zaproponuje on nam lepszej oferty, zawsze możemy wrócić do porównywarki ubezpieczeń i zakupić tańszą polisę online.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również