Euroins wypowiedzenie OC - jak to zrobić?

Euroins wypowiedzenie OC - jak to zrobić?

Masz wykupione ubezpieczenie OC w Euroins? Chcesz złożyć skutecznie wypowiedzenie? W tym artykule przedstawiamy możliwości, jakie daje Euroins na dostarczenie dokumentu swoim Klientom oraz jakie informacje będą nam potrzebne do ich uzupełnienia.

Euroins wypowiedzenie OC - wzór Ubezpieczyciela

Niezależnie od tego, czy będziemy chcieli złożyć naszą rezygnację drogą elektroniczną, czy tradycyjną, konieczne będzie skorzystanie z wzoru wypowiedzenia OC Euroins. Taki dokument możemy znaleźć na stronie internetowej Ubezpieczyciela, a także wzór zawiadomienia o zbyciu pojazdu (jeżeli sprzedaliśmy pojazd i chcemy zgłosić to do Ubezpieczyciela). Poniżej umieszczamy wyżej omówione wzory:

Wypowiedzenie umowy OC - wzór

Zawiadomienie o zbyciu pojazdu - wzór

Aby uzupełnić taki dokument, będziemy potrzebowali takich danych, jak: imię i nazwisko Ubezpieczonego, jego adres, model i marka pojazdu, a także numer rejestracyjny. Przy składaniu do Euroins wypowiedzenia, jak i innych Zakładów Ubezpieczeń konieczne jest zamieszczenie własnoręcznego podpisu, aby dokument został przyjęty do rozpatrzenia.

Wypowiedzenie - Euroins i powołanie się na konkretny artykuł

Nasza rezygnacja z obowiązkowego ubezpieczenia OC nie może nastąpić od tak. Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych określa okoliczności konieczne do złożenia m.in. w Euroins wypowiedzenia OC.

Rezygnację możemy złożyć z kończącym się okresem trwania polisy, jeżeli jesteśmy nabywcami nowego auta, posiadamy drugie, ważne i aktualnie ubezpieczenie OC lub jeżeli odstąpimy od umowy zawartej na odległość. W tych przypadkach powołujemy się na konkretne artykuły z ustawy: 28 – koniec okresu ochrony, 28A – podwójne ubezpieczenie, 31 – przez Kupującego. Wtedy wypowiedzenie OC, Euroins i inne Towarzystwa Ubezpieczeniowe uznają za prawidłowe.

Euroins - wypowiedzenie za pomocą elektronicznego formularza

Na stronie Ubezpieczyciela są specjalne formularze, za pomocą których możemy złożyć rezygnację i wypowiedzieć ubezpieczenie OC. W przypadku powoływania się na art. 31 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Euroins rozdzielił proces przesłania rezygnacji na osoby fizyczne i podmioty prawne (posiadające numer REGON). Jeżeli chcemy w Euroins wypowiedzenie złożyć w ten sposób, będziemy potrzebowali skanu własnoręcznie podpisanego wzoru wypowiedzenia oraz innych niezbędnych dokumentów (takich jak np. umowa kupna-sprzedaży, dokument potwierdzający posiadanie aktualnej polisy OC – w zależności od sposobu rezygnacji). 

Do uzupełnienia samych formularzy dodatkowo będziemy potrzebowali numeru PESEL lub REGON (w przypadku firmy), a także numeru VIN pojazdu. Poniżej umieszczamy odnośniki do elektronicznych formularzy wypowiedzenia OC Euroins:

Wypowiedzenie OC na koniec okresu ochrony

Wypowiedzenie OC przez Kupującego (osoba fizyczna)

Wypowiedzenie OC przez Kupującego (firma)

Wypowiedzenie OC w przypadku podwójnego ubezpieczenia

Odstąpienie od umowy zawartej na odległość

Inne możliwości złożenia rezygnacji z polisy OC w Euroins

Uzupełniony i podpisany wzór możemy złożyć u naszego agenta, o ile jest on pośrednikiem współpracującym z Ubezpieczycielem (jeżeli sprzedał nam ubezpieczenie OC Euroins, to również powinien nas obsłużyć w tym zakresie). Ponadto, wypowiedzenie Euroins możemy wysłać na adres biura:

EINS Polska Sp. z o.o.
ul. Puławska 543
02-844 Warszawa

Wysyłka wszelkiego rodzaju ważnych dokumentów powinna zostać wykonana za pośrednictwem kuriera z potwierdzeniem odbioru lub listu poleconego. Warto zachować przy sobie potwierdzenie nadania takiej przesyłki.

Kalkulator OC - gdy nie masz jeszcze polisy

Jeżeli nie zdecydowałeś się na zakup ubezpieczenia OC, to zachęcamy do skorzystania z naszego narzędzia, jakim jest kalkulator OC. Po uzupełnieniu formularza, umożliwi Ci on porównanie ofert ubezpieczenia w kilku towarzystwach, a tym samym będziesz mógł nie tylko sprawdzić cenę polisy OC, ale również to, jaki zakres oferuje Ci wybrany Ubezpieczyciel (czy w ofercie jest samo OC, a może NNW + Assistance). W razie trudności, w wyznaczonych godzinach jest dostępna nasza infolinia, która udzieli odpowiedzi na wszelkie niejasności.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również