Czym jest ochrona zniżek OC i jak działa?

Czym jest ochrona zniżek OC i jak działa?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem, które zostało uregulowane w Ustawie z 22 maja 2003 roku. Zgodnie z nią do wykupienia tej polisy zobowiązany jest każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu mechanicznego. Nawet wtedy, gdy auto bądź motocykl nie są użytkowane. A czym jest ochrona zniżek OC? To dodatkowe ubezpieczenie stanowiące gwarancję utrzymania do tej pory pozyskanych upustów. Obowiązuje ono nawet w przypadku spowodowania kolizji z twojej winy. Najkorzystniejszy wariant polisy wybierzesz, korzystając z dostępnego w porównywarce wygodnie.pl kalkulatora OC.

Ubezpieczenie OC - czym jest?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, w skrócie OC to obowiązkowa polisa dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Stanowi ono ochronę dla właścicieli aut osobowych, motocykli, ciężarówek i autokarów. Dzięki OC w przypadku kolizji, wypadku lub innego niefortunnego zdarzenia na drodze, to towarzystwo ubezpieczeniowe ponosi odpowiedzialność finansową, a wszystkie koszty pokrywa wybrana przez Ciebie polisa. Co obejmuje ubezpieczenie OC? Ochroną są objęte zarówno szkody materialne, jak i osobowe. Następstwem szkody może być uszkodzenie bądź zniszczenie mienia, pogorszenie się stanu zdrowia, utrata zdrowia oraz śmierć. Zgodnie z obowiązującymi przepisami ubezpieczyciel pokrywa nie tylko szkody powstałe podczas poruszania się pojazdu po drodze, ale również w trakcie parkowania, garażowania oraz zatrzymania. OC stanowi ochronę finansową również przy rozładunku i załadunku oraz wsiadaniu i wysiadaniu z samochodu. Trzeba podkreślić, że oferty polis odpowiedzialności cywilnej są takie same we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych, ponieważ ich zakres jest wskazany przez ustawę. Między sobą mogą się one różnić tylko ceną, dodatkowymi rozszerzeniami oraz opcją wykupienia OC wraz z AC.

Czym jest ochrona zniżek OC i jak ona działa?

Ochrona zniżek to nieobowiązkowy produkt ubezpieczeniowy, który możesz wykupić dodatkowo. Decydując się na niego, zachowujesz wszystkie dotychczas wypracowane upusty. Co więcej, zniżki przysługują Ci nawet w sytuacji, kiedy to Ty spowodujesz niefortunne zdarzenie drogowe. Jak działa ochrona zniżek OC? Jeśli dojdzie do kolizji lub wypadku, w kolejnym roku ubezpieczeniowym uiszczasz opłatę za składkę w oparciu o przyznane Ci zniżki. Pamiętaj jednak, by podczas wyboru polisy dokładnie przeczytać jej warunki – może się zdarzyć, że ochrona dotyczy szkody tylko do określonego pułapu pieniężnego. Ponadto zniżki OC obowiązują wyłącznie u ubezpieczyciela, na którego się zdecydowałeś. Oznacza to, że nie masz gwarancji, iż jego oferta jest tą najtańszą na rynku.

Kalkulator OC

By wybrać najkorzystniejszą z wielu dostępnych polis, warto skorzystać z kalkulatora OC. Jest to wygodne i bardzo intuicyjne narzędzie, dzięki któremu sprawdzisz, z którym towarzystwem najlepiej podpisać umowę. Prócz tego dowiesz się, ile będą wynosić twoje składki. Kalkulator działa w oparciu o specjalny algorytm. Ty wypełniasz dostępny na stronie wygodnie.pl formularz – uzupełniasz informacje dotyczące pojazdu oraz jego właściciela, a na podstawie pozyskanych danych kalkulator wylicza wysokość twoich składek. Następnie otrzymujesz propozycje najbardziej atrakcyjnych dla Ciebie ofert. Wszystko trwa dosłownie kilka minut. Korzystając z kalkulatora OC, oszczędzasz czas, ponieważ nie musisz przeglądać kilkunastu stron internetowych z ofertami poszczególnych towarzystw. W jednym miejscu widzisz polisy sprawdzonych i zaufanych ubezpieczycieli, a spośród nich wybierasz najlepszy wariant cenowy. Prócz oszczędności na obowiązkowym ubezpieczeniu, dodatkowo możesz otrzymać upusty przy zakupie pakietu OC z AC.

Kalkulator OC+AC

Poszukując najkorzystniejszej dla siebie oferty ubezpieczeń, możesz skorzystać także z kalkulatora OC+AC. Działa on na takiej samej zasadzie, co kalkulator OC. Przed wypełnieniem formularza przygotuj dowód rejestracyjny, dzięki czemu szybko znajdziesz potrzebne Ci informacje. Prócz tego mogą się przydać dane o ewentualnych współwłaścicielach oraz innych kierowcach, którzy jeżdżą tym pojazdem. Po uzupełnieniu kwestionariusza kalkulator OC+AC proponuje Ci kilka ofert, spośród których wybierasz najkorzystniejszą dla Ciebie.

Porównaj ubezpieczenia OC z Wygodnie.pl

Na stronie wygodnie.pl porównasz ze sobą oferty ubezpieczeń OC kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Po podaniu kilku niezbędnych informacji np. marki pojazdu i roku jego produkcji oszacujemy koszt polisy. Dzięki temu będziesz mógł wybrać najtańsze ubezpieczenie OC. Oprócz tego proponujemy Ci skorzystanie z równie wygodnego i przydatnego narzędzia – kalkulatora OC+AC. By mieć pewność, że nie przepłacasz za ubezpieczenie samochodu, możesz wykupić usługę ochrony zniżek OC. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na naszej stronie lub po kontakcie z infolinią.

Może zainteresuje Cię również