Masz pytania? Zadzwoń do nas

22 201 9001

Agenci dostępni w godzinach 8.00 - 20.00 (pon. - pt.)

lub zamów rozmowę

Dlaczego

Wygodnie.pl?

  • Czytelny formularz
  • Wiele ofert w jednym miejscu
  • Proste zakupy
  • Bez wychodzenia z domu
  • Najniższe ceny na rynku
  • Szybka realizacja

Masz

pytania?

Zadzwoń do nas

22 201 9001

Agenci dostępni w godzinach
8.00 - 20.00 (pon. - pt.)

KNF

RZU

GIODO

UFG

Ubezpieczenie samochodu

Kup OC w pakiecie z AC i nie przepłacajKażdy właściciel samochodu zobowiązany jest do wykupienia polisy OC. Jest to ubezpieczenie, w ramach którego ubezpieczyciel przejmuje finansową odpowiedzialność w razie szkód wyrządzonych osobom poszkodowanym przez sprawcę zdarzenia drogowego. Chociaż w ten sposób właściciel auta unika finansowych konsekwencji swojego czynu, musi ponieść koszty naprawy swojego samochodu. Dlatego warto rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczeniowej, nie ograniczając się wyłącznie do obowiązkowego OC. Wykup dodatkową polisę autocasco – w pakiecie z OC zapłacisz znacznie mniej. Porównywarka ubezpieczeń AC pomoże dotrzeć do najlepszej oferty.


Ubezpieczenie OC + AC

Wybierając AC, nie możesz kierować się wyłącznie ceną

Porównywarka AC jest narzędziem, dzięki któremu możesz zestawić ze sobą kilka ofert ubezpieczenia autocasco. Warto jednak mieć świadomość, że porównywanie polis wyłącznie pod kątem ceny nie jest dobrym rozwiązaniem. O ile bowiem w ten sposób można wybrać ubezpieczenie OC, tak polisa AC wymaga głębszych analiz. Jest to związane z faktem, że obowiązkowa polisa regulowana jest ustawowo – zarówno w kontekście zakresu ochrony, jak i wysokości sum gwarancyjnych. Natomiast AC wyceniane jest indywidualnie – w zależności od wewnętrznych ustaleń towarzystwa ubezpieczeniowego.

Jeśli chcesz wybrać optymalnie dopasowaną polisę dodatkową, porównywarka ubezpieczeń AC przychodzi z pomocą. Dzięki niej zestawisz oferty, uwzględniając nie tylko cenę, ale przede wszystkim zakres ochrony ubezpieczeniowej.

Porównywarka ubezpieczeń AC wraz z OC – jak działa?

Porównywarka ubezpieczeń AC wraz z OC jest prostym narzędziem, które pozwala otrzymać dostęp do najlepszych ofert dostosowany pod kątem Twoich potrzeb i oczekiwań.

Zasada działania porównywarki ubezpieczeń AC + OC jest prosta: wystarczy uzupełnić formularz. Podając wiarygodne dane, w ciągu kilku minut otrzymujesz informację zwrotną dotyczącą najbardziej atrakcyjnych ofert ubezpieczycieli.

Porównywarka uwzględnia najważniejsze czynniki wpływające na cenę polisy. Należy do nich m.in. rodzaj i marka pojazdu, rok produkcji, pojemność silnika, miejsce zamieszkania kierowcy czy data uzyskania prawa jazdy.

Sprawdź, ile zaoszczędzisz – porównywarka ubezpieczeń AC i OC to wyliczy

Chcesz rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczeniowej Twojego samochodu? Obawiasz się jednak wysokich kosztów? Jeśli Twoja decyzja będzie poprzedzona wnikliwą analizą, z pewnością nie przepłacisz. By się o tym przekonać, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń AC wraz z OC, by oszacować wysokość składki.

Nasza porównywarka AC i OC to wygodne narzędzie, dzięki któremu uzyskasz informację o najkorzystniejszych ofertach. Wystarczy, że wybierzesz jedną z nich, a sporo zaoszczędzisz.

Uzupełnij formularz i sprawdź, jak wiele zyskasz na pakiecie ubezpieczeń OC i AC.

Ponieważ polisa od odpowiedzialności cywilnej zawierana jest zawsze na tych samych warunkach, najistotniejszą rolę w wyborze odpowiedniej oferty powinien odgrywać ubezpieczyciel i oferowane przez niego stawki ubezpieczenia OC+AC.

Aby porównać propozycje kilkunastu znanych firm, wystarczy uzupełnić znajdujący się na stronie formularz, uwzględniający najważniejsze czynniki w określaniu składki. Należy do nich m.in. rodzaj i marka pojazdu, rok produkcji, pojemność silnika, miejsce zamieszkania kierowcy czy data uzyskania prawa jazdy. Na ich podstawie obliczany jest koszt polisy, który może zostać opłacony jednorazowo lub w ratach. W ten sposób porównamy kilka wariantów ubezpieczenia samochodu i wybierzemy ofertę, dopasowaną do naszych możliwości finansowych. To doskonały sposób na to, by kupić OC najtaniej na rynku!

Tanie ubezpieczenie OC w podstawowym wariancie ochrony nie jest jedyną polisą, jaką oferujemy na naszej stronie. Porównywarka wygodnie.pl umożliwia również zestawienie cen ubezpieczenia AC, połączonego w atrakcyjnym pakiecie OC + AC. W odróżnieniu od obowiązkowej polisy zakres autocasco regulowany jest indywidualnie przez każdego ubezpieczyciela. Oznacza to, że w wielu przypadkach za nieznacznie wyższą składkę możemy uzyskać szerszą ochronę pojazdu. Nasza porównywarka dokładnie określi, czego będzie ona dotyczyć.

Przykładowe wyniki kalkulacji
Przykładowe wyniki kalkulacji
OC: Warto wiedzieć
  • Pamiętaj, że ubezpieczenie AC jest dobrowolne, tzn. nie ma przepisów określających jego standardowego zakresu. Każdy ubezpieczyciel ma inny produkt w swojej ofercie, a najtańsze rozwiązanie wcale nie musi należeć do najlepszych. Tanie ubezpieczenie będzie miało wąski zakres bądź też będzie przewidywało "udział własny"
  • Przy zawieraniu umowy ubezpieczenia autocasco, należy podać dokładną wartość pojazdu. Podanie wyższej wcale nie oznacza wypłaty wyższego odszkodowania przy np. kradzieży pojazdu. Takie działanie może jedynie podnieść cenę składki. Warto też pamiętać, że AC nie jest ubezpieczeniem kredytu i w większości przypdków nie pokryje kosztów kredytowych czy leasingowych.
  • Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe, a jego warunki są precyzyjnie opisane w ustawie UFG i PBUK. Dlatego przy wyborze akurat takiego ubezpieczenia można się bardziej sugerować wysokością składki czy renomą firmy ubezpieczeniowej. Jednak zawsze należy zwrócić uwagę na sposób likidacji szkód.