Czy warto wykupić ubezpieczenie sportowe i co ono obejmuje?

Czy warto wykupić ubezpieczenie sportowe i co ono obejmuje?

Systematycznie uprawiasz aktywność fizyczną? Jesteś sportowcem amatorem, zawodowcem lub trenerem? Skorzystaj z ubezpieczenia sportowego. Dzięki niemu będziesz mógł w pełni cieszyć się ze swojej pasji, nie martwiąc się o koszty związane z ewentualnym wypadkiem, leczeniem i rehabilitacją. Ubezpieczenie dla narciarzy, rowerzystów, biegaczy i innych pasjonatów aktywności fizycznej to komfort i bezcenne poczucie bezpieczeństwa. Dowiedz się więcej na ten temat – przeczytaj, dlaczego jeszcze warto wykupić ubezpieczenie sportowe.

Czy warto wykupić ubezpieczenie sportowe?

To pytanie retoryczne. Oczywiście, że tak! Ubezpieczenie sportowe daje Ci poczucie bezpieczeństwa. Dzięki niemu nie musisz martwić się o siebie podczas uprawiania ulubionej aktywności fizycznej. Oczywiście nie uchroni Cię ono przed wypadkiem, ale pozwoli Ci nie troszczyć się o ewentualne koszty związane z leczeniem na skutek doznanej kontuzji. Poza tym, taka polisa stanowi pomoc zarówno w sytuacji, kiedy to ty doznajesz uszczerbku na zdrowiu, jak też wtedy, gdy wyrządziłeś szkodę komuś innemu. Jest to świadczenie, które daje Ci szeroką ochronę. Pamiętaj jednak, że jego zakres zależny jest od ubezpieczyciela, na którego ubezpieczenie się zdecydujesz.

Ubezpieczenie sportowe - co obejmuje?

Ubezpieczenie sportowe pozwala uniknąć poważnych strat finansowych w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Będzie dla Ciebie pomocą po wypadku podczas jazdy na nartach, doznaniu kontuzji piłkarskiej, zachorowaniu na zgrupowaniu sportowym oraz uczestniczeniu w kolizji rowerowej. Co dokładnie obejmuje ubezpieczenie sportowe? Pokrywa ono koszty związane z:

  • leczeniem w przypadku nagłego zachorowania;
  • zepsuciem lub zniszczeniem sprzętu sportowego;
  • następstwami nieszczęśliwych wypadków;
  • rehabilitację;
  • odpowiedzialnościa cywilną;
  • śmiercią.

Ubezpieczenie sportowe - zasady

Na jakich zasadach wypłacana jest szkoda z polisy sportowej? Niezależnie od tego, czy chodzi o ubezpieczenie dla rowerzystów, narciarzy lub innych osób aktywnych fizycznie, przysługuje Ci ono, gdy korzystasz z własnego bądź wypożyczonego sprzętu sportowego. Możesz otrzymać je, gdy ulegniesz niefortunnej kontuzji oraz wypadkowi. Dzięki niemu pokryjesz koszty fizjoterapii, rehabilitacji, badań, leków i zabiegów medycznych. Natomiast w przypadku śmierci świadczenie wypłacane jest osobom przez Ciebie uposażonym. Warto pamiętać, że w umowie świadczenia możesz wskazać nie tylko członków twojej rodziny, ale także wybraną organizację lub przedsiębiorstwo. Kiedy ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania? Może to zrobić w sytuacji, gdy spowodujesz wypadek pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających.

Ubezpieczenia sportowe - dla kogo?

Polisa sportowa przeznaczona jest dla wszystkich osób uprawiających aktywność fizyczną. Oczywiście, najczęściej decydują się na nią Ci, którzy robią to systematycznie. Jednak możesz wykupić ją także wtedy, gdy wybierasz się tylko na jednorazowy spływ kajakowy. Świadczenie to przyda się także, jeśli często bierzesz udział w zawodach sportowych, biegasz albo uprawiasz sporty walki. Gdy jesteś miłośnikiem wycieczek rowerowych, wybierz specjalne ubezpieczenie dla rowerzystów. Z kolei amatorom sportów zimowych polecamy ubezpieczenie dla narciarzy. Niezależnie od tego, na jaką polisę się zdecydujesz, możesz wykupić ją dla siebie lub kogoś bliskiego np. twojego dziecka. Wybrane towarzystwa ubezpieczeniowe oferują specjalne świadczenia sportowe dedykowane dla najmłodszych. Pamiętaj jednak, że w przypadku niektórych z nich wymagany jest odpowiedni wiek dziecka.

Ubezpieczenie dla narciarzy

Wśród wielu ofert polis sportowych dostępnych na rynku warto wspomnieć o ubezpieczeniu dla narciarzy, ponieważ jest to jedno z najczęściej wybieranych świadczeń tego rodzaju. I dobrze, bo to właśnie na stokach dochodzi do wielu niefortunnych wydarzeń – kontuzja, zepsucie sprzętu lub potrącenie innej osoby – to tylko kilka z możliwości. Skutkiem każdej z tych sytuacji są spore wydatki. Jeśli nie chcesz pokrywać ich z własnej kieszeni, lepiej zawczasu sprawdź ofertę ubezpieczeń dla narciarzy i spośród nich wybierz najbardziej odpowiadający Ci wariant. Podstawowy zakres takiego świadczenia obejmuje amatorską jazdę na nartach lub snowboardzie. Oznacza to, że twoja aktywność fizyczna jest rekreacyjna i nie wiąże się z uzyskiwaniem korzyści majątkowych. Pamiętaj także, że takie odszkodowanie jest wypłacane, gdy poruszasz się po oznakowanych trasach, a w przypadku innych powinien być z Tobą posiadający odpowiednie kwalifikacje przewodnik lub instruktor. Oczywiście, możesz też zdecydować się na rozbudowany wariant ubezpieczenia dla narciarzy, który dedykowany jest osobom zawodowo uprawiającym ten sport.

Ubezpieczenie dla rowerzystów

Kolejnym rodzajem świadczenia dla osób aktywnych fizycznie jest ubezpieczenie dla rowerzystów. Jeśli lubisz wycieczki rowerowe, jeździsz jednośladem do pracy lub twoje dzieci wkrótce wezmą udział w zawodach kolarskich – zdecydowanie jest to produkt dla Ciebie. Możesz wykupić je niezależnie od tego, czy korzystasz z własnego roweru, czy z wypożyczonego sprzętu. Co więcej, polisa ta stanowi ochronę finansową, nie tylko kiedy to Ty doznasz uszczerbku na zdrowiu, ale również wtedy, gdy inna osoba dozna krzywdy z twojej winy. W wersji podstawowej ubezpieczenia dla rowerzystów masz zapewnioną pomoc podczas amatorskiego uprawiania sportu, w rozszerzonej masz możliwość skorzystania z kosztownych badań – rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej i innych.

Porównaj ubezpieczenia sportowe z Wygodnie.pl

Chcesz zapewnić sobie ochronę finansową na wypadek niefortunnych zdarzeń zaistniałych podczas uprawiania sportu? Sprawdź polisy dla osób aktywnych fizycznie z Wygodnie.pl. Możesz wybrać ubezpieczenie dla narciarzy lub pakiet dla rowerzystów, wykupić świadczenie dla siebie bądź kogoś z twojej rodziny. Zebraliśmy oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu – zapoznaj się z nimi i nie przepłacaj. Czerp radość z uprawiania sportu bez obaw o koszty związane z ewentualnym wypadkiem lub innym niefortunnym zdarzeniem.

Może zainteresuje Cię również