Masz pytania? Zadzwoń do nas

22 201 9001

Agenci dostępni w godzinach 8.00 - 20.00 (pon. - pt.)

lub zamów rozmowę

Dlaczego

Wygodnie.pl?

 • Czytelny formularz
 • Wiele ofert w jednym miejscu
 • Proste zakupy
 • Bez wychodzenia z domu
 • Najniższe ceny na rynku
 • Szybka realizacja

Masz

pytania?

Zadzwoń do nas

22 201 9001

Agenci dostępni w godzinach
8.00 - 20.00 (pon. - pt.)

KNF

RZU

GIODO

UFG

Ubezpieczenie na rower

Wykup ubezpieczenie rowerowe i podróżuj bezpiecznie

Często wybierasz się na przejażdżki rowerowe z rodziną? Dzieci wezmą udział w wakacyjnym obozie rowerowym? A może po prostu przesiadasz się z samochodu na rower? Niezależnie od tego, w jakich okolicznościach korzystasz z tego pojazdu, zapewnij sobie i swoim bliskim jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa. Ubezpieczenie rowerowe to rozwiązanie, dzięki któremu już nie będziesz martwić się o siebie i bliskich.

Ubezpieczenie rowerowe na Wygodnie.pl

Ubezpieczenie rowerowe – zasady i zakres

Ubezpieczenie rowerowe to wyjście naprzeciw potrzeb i oczekiwań każdego cyklisty – niezależnie od tego, czy korzysta on z własnego pojazdu czy z roweru wypożyczonego.

Polisa zapewnia ochronę ubezpieczeniową w razie szkód powstałych jako efekt wypadku rowerowego – zarówno w sytuacji szkód dotykających bezpośrednio ubezpieczonego, jak i szkód wyrządzonych przez ubezpieczonego.

Ubezpieczenie rowerowe charakteryzuje się szerokim zakresem ochrony. Dzięki temu polisę można dobrać pod kątem swoich potrzeb i oczekiwań. Ubezpieczenie, choć nie jest w stanie zapobiec nieprzewidzianym zdarzeniom losowym, pozwala uzyskać odszkodowanie w razie:

 • następstw nieszczęśliwych wypadków podczas jazdy na rowerze
 • uszczerbku na zdrowiu
 • śmierci (świadczenie wypłacane jest wówczas osobom uposażonym).

Polisa gwarantuje również pokrycie kosztów ratownictwa i poszukiwań.

Warto przy tym podkreślić, że ubezpieczenie dla rowerzysty może obejmować szkody wyrządzone przez Ciebie. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, jeśli:

 • potrącisz pieszego lub spowodujesz wypadek
 • uszkodzisz coś podczas jazdy na rowerze – zarówno podczas jazdy, jak i prowadzenia roweru czy nawet wsiadania / zsiadania z niego.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla rowerzysty?

Ubezpieczenie rowerowe to polisa dostępna w ofercie wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Dlatego należy przeanalizować proponowane opcje – tak, by wybrać najlepszą polisę. Najlepszą, czyli dopasowaną do swoich potrzeb oraz oczekiwań.

Decydując się na polisę dla rowerzysty, należy wziąć pod uwagę m.in.:

 • sumę ubezpieczenia
 • okres trwania polisy – można zawrzeć ją już na 1 dzień do 12 miesięcy
 • zakres ubezpieczenia – w tym polisa OC (w razie, gdybyś spowodował szkodę osobom trzecim)
 • dostęp do dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej
 • możliwość wykupienia ubezpieczenia – nawet, jeśli nie jest się właścicielem pojazdu.

Dokładnie analizując powyższe kwestie, uda Ci się wybrać polisę "szytą na miarę", która zwiększy Twoje poczucie bezpieczeństwa oraz zapewni komfort – za każdym razem, gdy będziesz wsiadać na rower.

Porównaj ubezpieczenia i nie przepłacaj

Chcesz zapewnić sobie optymalną ochronę ubezpieczeniową bez opłacania wysokich składek? Skorzystaj z porównywarki dostępnej na Wygodnie.pl i nie przepłacaj. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy oferty renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych, które możesz dostosować do swoich wymagań. Porównując oferty dowiesz się, gdzie i na jak bardzo atrakcyjnych warunkach wykupisz polisę.

Wypełnij formularz, porównaj ubezpieczenia i... sprawdź, jak wiele zaoszczędzisz.

Lubisz wspólne przejażdżki z rodziną? Dzieci wyruszają na wakacyjny obóz rowerowy ? Czy może szukasz alternatywnego środka transportu ? Z roweru korzysta się w różnych sytuacjach, ale żeby uchronić siebie i swoich bliskich od tych nieszczęśliwych, warto pomyśleć o ubezpieczeniu. Wygodnie.pl przedstawia polisę dla każdego cyklisty!

Ubezpieczenie Rowerzysty jest dedykowane dla użytkowników posiadających własne dwa kółka lub też dla tych, którzy korzystają z wypożyczonego sprzętu.Ubezpieczenie to działa w sytuacjach, w których posiadacz polisy ucierpi w wypadku rowerowym, bądź wyrządzi szkodę innej osobie podczas kolizji. Oferta ma szeroki zakres ubezpieczenia i zapewnia ochronę na skutek nieszczęśliwych wypadków (NNW) i odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, a także świadczenie na wypadek śmierci ubezpieczonego. Gwarantowane pokrycie kosztów ratownictwa i poszukiwań. Otrzymają Państwo także refundację kosztów rehabilitacji na terenie Rzeczypospolitej Polski i OC.

Z Naszą pomocą zaopatrzą się Państwo w polisę dającą poczucie bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy ulubionym jednośladem na terenie całej Polski!

MediPlan: Warto wiedzieć
 • W opcji Indywidualnej i Rodzinnej jesteś objęty ochroną podczas amatorskiego uprawiania sportu (narciarstwo, jazda na rowerze, jogging itp.).
 • Wybierając najwyższy wariant ochrony masz dostęp do drogich i trudno dostępnych badań specjalistycznych takich jak: tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny czy rehabilitacja.
 • Nie ponosisz kosztów wizyt lekarskich oraz badań specjalistycznych w przeciwieństwie do ubezpieczeń NNW oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe.