Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu?

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu?
 1. OC i AC w pakiecie

  Zakup ubezpieczenia OC jest obowiązkowy, natomiast AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Jeśli jednak planujemy ubezpieczyć samochód w obu tych wariant, warto, abyśmy zrobili to w pakiecie. Takie działanie pozwoli nam zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

 2. Jednorazowa płatność

  Większość towarzystw ubezpieczeniowych zaoferuje nam zniżkę na ubezpieczenie OC, jeśli opłacimy składki z góry za cały okres obowiązywania umowy (najczęściej jest to rok).

 3. Wybór najtańszej oferty

  Kupując ubezpieczenie OC możemy kierować się ceną. Zakres tego ubezpieczenia jest regulowany przepisami zawartymi w ustawie z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych. W tym przypadku, cena nie określa jakości, która jest podobna w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Oczywiście, niektóre firmy chcąc uatrakcyjnić swoją ofertę, dodają usługi dodatkowe, jednak w przypadku OC podstawowy zakres w zupełności wystarczy.

 4. Bieżące śledzenie oferty

  Rynek ubezpieczeń jest bardzo dynamiczny. Z tego powodu powinniśmy dokładnie śledzić zmiany. Szczególnie, gdy nasza polisa dobiega końca, rozejrzyjmy się po dostępnych ofertach. Przedłużenie umowy u tego samego ubezpieczyciela nie zawsze oznacza najniższe stawki i nagrodę za lojalność.

 5. Bezszkodowa jazda

  Kierowcy, którzy jeżdżą bezpiecznie i bezszkodowo, otrzymują zniżki od ubezpieczycieli. Zniżki takie mogą sięgnąć nawet 60%.

 6. Polisa i dwóch właścicieli

  Młodzi kierowcy muszą liczyć się ze zwyżkami będącymi efektem ich małego doświadczenia za kierownicą. Aby temu zapobiec możemy rozważyć wykupienie polisy na dwóch właścicieli. Zniżki i zwyżki obu właścicieli są wtedy sumowane, co, w przypadku, gdy drugim właścicielem jest doświadczony kierowca, obniża składkę.

 7. Większy wkład własny

  Wykupując ubezpieczenie AC możemy określić wkład własny. Jest to kwota, w jakiej zobowiązujemy się sami pokryć powstałe szkody. Im wyższy jest wkład własny, tym niższą składkę przyjdzie nam opłacać. Pamiętajmy jednak, że wkład własny nie powinien być wygórowany i powinien mieścić się w naszych możliwościach finansowych.

Może zainteresuje Cię również