Wyspy greckie - wakacje pełne słońca i przyjemności

Wyspy greckie - wakacje pełne słońca i przyjemności

Dlaczego warto na wakacje polecieć na wyspy greckie? Którą z nich wybrać i czym w rzeczywistości się różnią? Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne i jakie są miejsca godne zobaczenia na wyspach?

Greckie wyspy na wakacje - dla każdego coś innego

W basenie Morza Jońskiego oraz Egejskiego znajduje się ponad 2 500 greckich wysp, z czego zamieszkałych jest tylko około 200. Do tych najpopularniejszych należy Rodos, Kreta, Zakintos, Korfu, Santoryn, Kos, Mykonos, Tasos, Samos, Leukada, Skiatos, Eubea, Paros, Kefalonia i wiele innych. Od części kontynentalnej kraju, znacznie cieplejsze są wyspy greckie. Wczasy spędzimy nie tylko na plażowaniu i wypoczynku, ale również możemy nastawić się na zwiedzanie zabytków, które bezprecedensowo należą do światowego dziedzictwa cywilizacyjnego. Każda wyspa jest inna, dlatego przed obraniem kierunku warto wybrać tą odpowiednią, dopasowaną do naszych potrzeb.

Wakacje - wyspy greckie i klimat na nich panujący

Na pewno każdy z Was zna numer Manamu „Cykady na Cykladach”. W piosence jest mowa o wyspie Santoryn. Powstała ona przez wybuch wulkanu, niszcząc stare minojskie miasto, którego ruiny możemy zwiedzać. Słynie ona również z niesamowitych zachodów słońca. Jaką inną grecką wyspę możemy wybrać na wakacje? Może nią być Kos, położona w archipelagu Dodekanze. Tam możemy zasmakować się w lokalnej kuchni i wypoczywać na piaszczystych plażach. W ramach ciekawostki – to właśnie na tej wyspie urodził się Hipokrates. W archipelagu Cyklad godną uwagi jest wyspa Ios z charakterystycznym ukształtowaniem linii brzegowej. Znajdziemy tam bogatą bazę dyskotek i mnóstwo miejsca do uprawiania sportów wodnych.

Gdy planujemy wyjazd rodzinny na wyspy greckie, wakacje powinniśmy spędzić na Paros. Nie zawiedziemy się w kwestii rodzinnych wycieczek objazdowych. Osoby chcące dobrze się zabawić mogą polecieć na Mykonos – „grecką Ibizę”. Poza imprezami z klimatem możemy zasmakować wyśmienitej kuchni, czy zwiedzić miasto Chora, które zawiera liczne zabytki z dawnych czasów. Jedną z bardziej znanych wysp jest Kreta, która słynie z kultury minojskiej (kreteńskiej). Knossos, czy ruiny pałacu Minosa robią wrażenie, a Herakilion zawiera wiele zabytków. Sama wyspa jest ogromna i zwiedzenie jej zajmuje sporo czasu.

To oczywiście nie wszystkie wyspy greckie. Wczasy na Zakintos to obcowanie z niespotykaną naturą. Na liście „do zobaczenia” możemy zapisać wrak Panagiotis, Błękitne Jaskinie, czy Wyspę Ślubów. Podobnym walorami przyrodniczymi cechuje się Skiatos, bogata w liczne lasy i górskie krajobrazy, a sama wyspa ma rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych. Jeżeli chcemy udać się na letni trekking, to powinniśmy polecieć na Korfu. Panuje tam dość wilgotna aura, a na miejscu trzeba odwiedzić Monaster Vlacherna, Paleokastristę, Bar La Grotta oraz Zamek Aniołów. Na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest wpisana Rodos, na które koniecznie należy skosztować owoców morza (np. duszonej ośmiornicy w czerwonym winie). 

Bezpieczne wakacje z ubezpieczenie turystycznym

Przebywając poza granicami Polski, warto wykupić ubezpieczenie turystyczne na wyjazd wakacyjny, aby uniknąć w razie wypadku ponoszenia finansowych konsekwencji nieprzewidzianych zdarzeń. Odpowiedni zakres ubezpieczenia pozwala zabezpieczyć się nam na wypadek ponoszenia kosztów ratownictwa, utraty bagażu, nieszczęśliwego wypadku, czy odwołania podróży. Polisy dostępne na łamach naszego portalu zawierają również klauzulę COVIDową. 

Zachęcamy do skorzystania z naszego narzędzia, jakim jest porównywarka ubezpieczeń Wygodnie.pl. Wystarczy kilka minut, aby uzupełnić formularz, wybrać odpowiedni zakres ochrony, sumę ubezpieczenia i wysokość składki do opłacenia, a następnie możemy cieszyć się spokojnymi wakacjami, ponieważ jesteśmy zabezpieczeni w razie „w”. W razie trudności nasza infolinia służy pomocą.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również