Wakacje dla singli - czas na przygodę życia

Wakacje dla singli - czas na przygodę życia

Czy wyjazdy dla singli są w Polsce popularne? Na co trzeba zwrócić uwagę przed wyborem konkretnego kierunku podróży? Gdzie udać się na samotne wakacje? O co trzeba zadbać przed wyjazdem w razie wystąpienia wypadku lub choroby?

Wakacje dla singli - czy mają rację bytu?

To, że w palecie produktów biur turystycznych jest miejsce na wycieczki dla singli może świadczyć fakt, że w Polsce mamy około 7 milionów samotnych osób. Oferty takich wyjazdów nie są kierowane potrzebą spędzenia chwil w samotności, a raczej chęcią nawiązania nowych kontaktów. Dlatego z roku na rok tego typu forma podróżowania staje się coraz bardziej popularna. Ze względu na kwestie organizacyjne i charakter wyjazdu, tego typu wyjazdy są specjalnie przygotowywane pod singli. 

Takie formy wycieczek są skuteczne, ponieważ według wielu zestawień polskich biur podróży, single często ponownie korzystają z oferty wczasów dla singli, często umawiając się z poznanymi na wyjazdach rówieśnikami. W zależności od wieku singli, aktywną formą zwiedzania różnych miejsc są zainteresowane osoby w wieku od 20 do 35 lat. Starsze osoby wolą bardziej wypoczynkową formę wakacji. Ze względu na uzyskanie lepszej ceny za wczasy, portale turystyczne preferują pokoje dwuosobowe i dobieranie podróżników w pary. Przed zarezerwowaniem wyjazdu warto sprawdzić ten fakt. Jeżeli chcemy podczas wyjazdu zapoznawczego dla singli otrzymać pokój jednoosobowy, będziemy musieli prawdopodobnie wnieść dodatkową opłatę.

Wakacje dla singli - jakie są możliwości i popularne kierunki?

Podczas pobytu, w ofercie znajdziemy wiele krótkich i aktywnych wycieczek po okolicy, czy szkółki nauki i uprawiania wielu sportów. Można zapisać się na trekking, czy zwiedzanie różnych atrakcji turystycznych. Wyjazdy dla singli obfitują również w czas wolny, który można poświęcić na uczestnictwo w imprezach i wydarzeniach kulturalnych, przeleżeć go na plaży, beztrosko z drinkiem w ręku. Z punktu widzenia singla, najkorzystniejszym miejscem do wypoczynku jest te, w którym nie ma za wielu rodzin z dziećmi, czy osób starszych. Z reguły biura podróży nie mogą nam tego zagwarantować, ale oglądając zdjęcia kompleksu wypoczynkowego warto zwrócić na to uwagę.

Wycieczki dla singlów są znacznie bardziej atrakcyjne, gdy znajdą tam osoby w podobnym wieku, jednak takich informacji nie udzielają organizatorzy wyjazdów. Pokój jednoosobowy jest średnio droższy od „dwójki” o około 30% ceny. Najpopularniejszymi kierunkami wycieczek dla singli są: Gracja, Turcja, Egipt, Bułgaria oraz Hiszpania. W Polsce to kurorty nad Morzem Bałtyckim, góry, a także Mazury. Celem takich wyjazdów jest przede wszystkim dobra zabawa, dlatego po stronie organizatora jest znalezienie takiego miejsca wypoczynkowego, w którym uczestnicy będą mogli imprezować do wczesnych godzinnych porannych, bez wysłuchiwania skarg innych osób korzystających z ośrodka, czy hotelu. Dziś równie popularne są wakacje dla singli samotnie wychowujących dzieci, gdzie po części zapewnia się opiekę najmłodszym i animacje tak, aby rodzic mógł swobodnie odpocząć i nawiązać nowe relacje. 

Nie można jednak zapominać o tym, że wczasy dla singli niosą ze sobą także pewne ryzyko. Na miejscu możemy spotkać wielu naciągaczy, czy oszustów, którzy chcieliby skorzystać z takiej sytuacji. Warto w tej sytuacji słuchać zaleceń rezydentów i organizatorów na ten temat, aby w pewne miejsca samotnie się nie udawać. 

Wyjazdy zapoznawcze dla singli a ubezpieczenie turystyczne

Decydując się na wyjazd zagraniczny, powinniśmy z naszej strony zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. W tym przypadku, korzystniejszy okazać się może wariant ubezpieczenia, który zawiera klauzulę alkoholową (czyli ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia w sytuacji, kiedy ubezpieczony jest po spożyciu alkoholu). Zachęcamy do skorzystania z naszej porównywarki ubezpieczeń turystycznych. W kilka minut można obliczyć wysokość składki za ubezpieczenie turystyczne w oparciu o sumę ubezpieczenia i zakres ochrony. Na liście ofert znajdziemy kilka różnych wariantów. W razie trudności, pomocą służy nasza infolinia, która udzieli niezbędnych porad.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również