Ubezpieczenie OC i AC - dlaczego warto kupić w pakiecie

Ubezpieczenie OC i AC - dlaczego warto kupić w pakiecie

Ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, które musi posiadać każdy właściciel pojazdu mechanicznego. Z kolei ubezpieczenie AC to dobrowolna forma ochrony naszego portfela przed kosztami naprawy szkód naszego pojazdu. To od kierowcy zależy, czy jego samochód zostanie objęty jedynie podstawową ochroną, czy bardziej kompleksowym rozwiązaniem.

Decydując się na zakup obu polis w pakiecie, możemy zauważyć ogromną korzyść płynącą z tego rodzaju zakupu. Zauważmy, że składka ubezpieczenia OC waha się od kilkuset złotych do około półtora tysiąca złotych w większych aglomeracjach. Ceny ubezpieczenia AC są już wyższe i oscylują nawet wokół kwot takich, jak 2-3 tysiące złotych, co jest najczęstszym powodem rezygnacji z tego rodzaju polisy.

Towarzystwa ubezpieczeniowe chcąc skusić klientów do zawarcia umowy, oferują atrakcyjne zniżki za wykupienie polisy OC i AC w pakiecie. W efekcie możemy zaoszczędzić kilkadziesiąt procent ceny ubezpieczenia, co przekłada się na konkretne kwoty: od kilkuset złotych nawet do ponad tysiąca złotych.

Dodatkową korzyścią jest fakt, że podpisanie umowy na ubezpieczenie w pakiecie wymaga od nas tylko jednej wizyty u ubezpieczyciela, zamiast dwóch. Ograniczamy więc formalności i czynności administracyjne do koniecznego minimum. Oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale także czas.

Pamiętajmy jednak, aby w ferworze oszczędnościowych szaleństw nie zapomnieć o zapoznaniu się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczeń, w których sprawdzimy zakres ubezpieczenia oraz listę sytuacji, w których odpowiedzialności ubezpieczyciela zostanie wyłączona. Nie chcemy przecież, aby nasza oszczędność zaowocowała problemami w przyszłości.

Może zainteresuje Cię również