Mini AC. Gdzie kupić polisę? Czy to się opłaca?

Mini AC. Gdzie kupić polisę? Czy to się opłaca?

Kiedy kupujemy auto, musimy zatroszczyć się również o jego ubezpieczenie. Oprócz OC, które stanowi obowiązkowe ubezpieczenie samochodu, wielu kierowców wykupuje również autocasco zabezpieczające przed ponoszeniem finansowych konsekwencji zdarzeń losowych oraz szkód spowodowanych z własnej winy. Autocasco może okazać się znaczącym wydatkiem, dlatego często wybieraną alternatywą jest mini AC. Czym jest mini AC i kto może z niego skorzystać? Gdzie wykupić taką polisę i czy minicasco rzeczywiście się opłaca? Oto, co warto wiedzieć!

Najtańsze ubezpieczenie samochodu? Mini AC może Cię zainteresować!

Ubezpieczenie OC/AC dla samochodów to często wybierane połączenie oferujące szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej. O ile posiadanie ważnej polisy OC to obowiązek właściciela każdego zarejestrowanego w Polsce pojazdu, o tyle autocasco (AC) stanowi zabezpieczenie przed takimi zdarzeniami, jak kradzież pojazdu, jego uszkodzenie z własnej winy, zniszczenie w akcie wandalizmu przez nieznanego sprawcę lub np. w wyniku zderzenia ze zwierzęciem czy działaniem sił natury powodujące uszkodzenie pojazdu. Niektórzy kierowcy traktują autocasco jako must have. Dotyczy to przede wszystkim posiadaczy młodych aut. Ci, których interesuje najtańsze ubezpieczenie samochodu, często jednak rezygnują z jego wykupienia, chcąc płacić mniej. Rozwiązaniem kompromisowym jest mini AC, ubezpieczenie samochodu pod wieloma względami podobne do AC, ale oferujące mniejszy zakres ochrony ubezpieczeniowej przy odpowiednio niższej cenie.

Różnica między zwykłym AC a mini AC

Autocasco to ubezpieczenie dające najpełniejszą ochronę. Jego zakres nie jest wprawdzie regulowany ustawowo, co oznacza, że wszystko zależy od wybranej przez nas oferty towarzystwa. Niemniej w ramach autocasco, w większości przypadków możemy liczyć m.in. na ochronę przed skutkami wymienionych wcześniej zdarzeń losowych, takich jak chociażby kradzież pojazdu, czy też jego uszkodzenie z własnej winy. Z pokrycia kosztów naprawy z autocasco możemy skorzystać nawet przy niewielkich szkodach, niezależnie czy jest to pęknięty zderzak i wgnieciona maska po minimalnej stłuczce, czy też lekko uszkodzony lakier w wyniku otarcia na parkingu. Mini AC, nazywane też minicasco, smartcasco lub małym AC, działa na innych zasadach. Przeważnie taka polisa obejmuje jedynie całkowitą utratę pojazdu w wyniku jego kradzieży, szkody całkowitej lub wskutek zniszczenia, np. w pożarze. Właściciel auta rzadko może liczyć na wypłatę pieniędzy po mniejszej kolizji, choć należy zaznaczyć, że wiele zależy od konkretnego produktu oferowanego przez danego ubezpieczyciela.

Kto może skorzystać z minicasco?

Minicasco zazwyczaj nie działa w przypadku drobnej stłuczki, ale gdy w grę wchodzi kradzież auta czy szkoda całkowita. Wówczas mini AC jest nieocenione. Ideą tego rodzaju ubezpieczenia jest uchronienie właściciela pojazdu przed finansowymi konsekwencjami zdarzeń, które mogą kosztować najwięcej. Kto zatem może skorzystać z minicasco? Taka forma ubezpieczenia może okazać się bardzo atrakcyjna dla posiadaczy starszych samochodów, nie przejmujących się drobnymi szkodami (np. zarysowaniami czy wgnieceniami karoserii), ale zainteresowanych ochroną przed całkowitą utratą auta. To także częsty wybór osób chcących zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu, nieprzekonanych do wykupienia bardziej kosztownego autocasco. Nie zawsze jednak najtańsze ubezpieczenie samochodu jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli mamy nawet kilkuletni samochód, ale wciąż wart kilkadziesiąt tys. złotych lub więcej, warto postawić na pełne autocasco. Dotyczy to w szczególności aut klasy premium, takich, w wypadku których ewentualne koszty likwidacji szkody mogą przyprawić o zawroty głowy.

Gdzie kupić mini AC i jak znaleźć najlepszą ofertę?

Niezależnie czy interesuje Cię ubezpieczenie OC/AC dla samochodów, czy inna polisa, z nami znajdziesz najlepszą ofertę. Nasza porównywarka umożliwia porównanie ubezpieczeń OC/AC dla samochodów, dzięki czemu możesz łatwo i szybko przekonać się, co mają do zaoferowania poszczególni ubezpieczyciele. W ten sposób nie przepłacisz i wybierzesz polisę skrojoną na miarę Twoich indywidualnych potrzeb i budżetu, jaki chcesz przeznaczyć na ubezpieczenie auta. Nasz kalkulator ubezpieczenia OC/AC dla samochodów dokładnie wyliczy, jaka będzie szacunkowa składka. Wystarczy, że wypełnisz formularz, uzupełniając podstawowe informacje, a my prześlemy Ci wykaz najciekawszych dostępnych ofert. Jeżeli interesuje Cię jakaś konkretna oferta, to zadzwoń na naszą infolinię, a nasz agent pomoże Ci w formalnościach. Postaw na Wygodnie.pl i wybierz polisę na własnych zasadach!

Może zainteresuje Cię również