Ubezpieczenie domu/mieszkania, a szkody spowodowane przez trąbę powietrzną

Ubezpieczenie domu/mieszkania, a szkody spowodowane przez trąbę powietrzną

Ubezpieczając naszą nieruchomość, niezależnie, czy jest to dom czy mieszkanie, chcielibyśmy, aby nasza polisa uchroniła nas przed wszelkim ryzykiem i przed nieprzewidzianymi sytuacjami. Wielu z nas zastanawia się, czy ubezpieczenie mieszkania obejmie szkody wyrządzone przez trąbę powietrzną. Odpowiedź brzmi: tak.

Nawet podstawowy wariant ubezpieczenia mieszkania obejmuje zdarzenia losowe. A wśród tych znajdują się: huragan, gradobicie, uderzenie pioruna, silny deszcz czy upadek drzewa. Odrębną kwestią są parametry takie jak siła wiatru czy ilość opadów, które winny być określone przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jeśli natomiast zdarzenie ma bardzo gwałtowny przebieg, ubezpieczyciel nie poddaje wątpliwości jego losowości.

Najczęściej, silny wiatr zrywa dachy oraz uszkadza mury powalając na nie drzewa i z reguły są to drobne szkody . Maksymalne odszkodowanie możemy otrzymać w przypadku szkody całkowitej, czyli uszkodzenia domu do takiego stopnia, że należy go odbudować od podstaw.

Może zainteresuje Cię również