Ubezpieczamy dom: Ile kosztuje polisa? O czym trzeba pamiętać?

Ubezpieczamy dom: Ile kosztuje polisa? O czym trzeba pamiętać?

Dom to miejsce wyjątkowe. To bezpieczna przystań, w której dzielimy chwile z najbliższymi, odpoczywamy i oddajemy się pasjom. Dom zasługuje na to, by go chronić, a najlepszą alternatywą może być jego ubezpieczenie. Ubezpieczenie domu może uchronić nas przed ponoszeniem dotkliwych konsekwencji finansowych takich zdarzeń, jak włamanie, kradzież cennych przedmiotów czy zalanie lub pożar. Co powinniśmy wiedzieć, zanim wykupimy ubezpieczenie na dom? Jak znaleźć najlepszą i zarazem najkorzystniejszą cenowo polisę? Czy ubezpieczenie domu online jest możliwe i jak się za to zabrać? Oto kilka praktycznych informacji!

Ubezpieczenie domu. Dlaczego powinniśmy o nim pamiętać?

Dom to oaza, w której wypoczywamy po ciężkim dniu pełnym pracy, obowiązków i stresów. Nie myślimy o zagrożeniach mogących zaskoczyć nas w każdej chwili, które często niosą za sobą poważne konsekwencje. Choć nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń losowych, ubezpieczenie domu może uchronić nas przed ich najbardziej dotkliwymi skutkami. Dobrze dobrane ubezpieczenie na dom może przy stosunkowo niewielkich kosztach zabezpieczyć nas, naszą rodzinę i dobytek, który często jest rezultatem wielu lat ciężkiej pracy. Towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają wiele produktów, charakteryzujących się różnym zakresem ochrony ubezpieczeniowej, co pozwala dopasować ubezpieczenie domu do indywidualnych potrzeb.

Przed czym może chronić ubezpieczenie na dom?

Naszej domowej przestrzeni może zagrozić wiele zdarzeń losowych takich jak zalanie, pożar, przepięcie, ale też różnego rodzaju ataki o charakterze przestępczym: włamania, stłuczenia elementów szklanych itp. Odpowiednie ubezpieczenie to gwarancja, że kiedy już dojdzie do tego zdarzenia, poniesione szkody zostaną zrekompensowane przez ubezpieczyciela. Co ważne, polisa może uwzględniać m.in. dom i przynależne do niego pomieszczenia, np. garaż lub piwnicę, a także wszelkiego rodzaju mienie ruchome. To, co dokładnie chcemy ubezpieczyć i na jakich warunkach, będzie miało kluczowy wpływ na wysokość składki.

Ubezpieczenie domu. Cena i czynniki mające na nią wpływ

Co interesuje nas najbardziej, kiedy wybieramy ubezpieczenie domu? Cena polisy dla większości osób jest równie istotna, jak i zakres ochrony ubezpieczeniowej. Warto wiedzieć, od jakich czynników zależy jej wysokość składki. Oto najważniejsze z nich:

  • zakres ochrony ubezpieczeniowej
  • wartość domu
  • wartość wyposażenia
  • zastosowane zabezpieczenia
  • miejsce, w którym znajduje się budynek (jakie województwo, czy jest to miasto, wieś itp.)
  • czy budynek jest przeznaczony na wynajem
  • prowadzenie działalności gospodarczej w domu

Należy zaznaczyć, że każda firma ubezpieczeniowa inaczej traktuje poszczególne kryteria. Najczęściej występującymi są trzy pierwsze - czyli zakres ochrony ubezpieczeniowej, wartość domu i wyposażenia. Sama wysokość składki u różnych firm ubezpieczeniowych może różnić się w znaczącym stopniu. Jak zatem wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie domu? Porównywarka, czyli narzędzie umożliwiające przegląd ofert na podstawie podanych przez nas informacji, na pewno będzie bardzo pomocne. Sprawdzoną porównywarkę znajdziesz na Wygodnie.pl. Poza sprawdzeniem ceny za Twoje ubezpieczenie, będziesz miał ponadto możliwość szczegółowego porównania wybranych ofert w zakresie ubezpieczenia.

Porównywarka/kalkulator ubezpieczenia domu na Wygodnie.pl

Aby ubezpieczyć dom, nie trzeba nigdzie wychodzić. Ubezpieczenie domu online nie różni się niczym od ubezpieczenia wykupionego u agenta. Dzięki dostępnym narzędziom, takim jak nasza porównywarka/kalkulator, możesz znaleźć oferty najbardziej znanych towarzystw w jednym miejscu. Sprzedając większą ilość polis możemy zaoferować klientom lepszą cenę. Zanim postawisz na konkretne ubezpieczenie domu, kalkulator pozwoli Ci poznać jego cenę oraz zakres. Wystarczy, że wpiszesz takie dane, jak miejsce zamieszkania, wartość domu czy posiadane zabezpieczenia. Dodatkowe informacje, jakie są wymagane, to m.in. interesujący Cię zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz to, czy ubezpieczenie wymaga cesji dla banku, w przypadku budowy domu z kredytem hipotecznym. My zajmiemy się resztą. Otrzymasz wykaz najlepszych ofert z dokładnymi informacjami dotyczącymi zakresu cenowego i ochrony. To naprawdę proste. Nie przepłacaj – znajdź ubezpieczenie domu na Wygodnie.pl!

Może zainteresuje Cię również